Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Svitok sa stal majstrom Slovenska

Publikovaný

on

Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac sa stal novým majstrom Slovenskej republiky cestných motocyklov v triede Superstock 600. Do konca šampionátu ešte zostávajú dve podujatia, no Tomáša, ktorý tento rok nestratil ani jeden bod, už v celkovom hodnotení nik nemôže dostihnúť.
O Tomášovom titule majstra republiky rozhodlo šieste podujatie seriálu UEM Alpe Adria Championship, ktoré sa konalo počas uplynulého víkendu na motodrome v Moste. Na severe Čiech museli pretekári bojovať nielen medzi sebou, ale aj s nepriaznivým počasím, ktoré tento podnik sprevádzalo. V kvalifikácii Tomáš obsadil v rámci alpsko-jadranského šampionátu 19. priečku. Preteky sa konali na mokrej dráhe a náš jazdec do nich štartoval z boxov, pretože nestihol v časovom limite vymeniť pneumatiky po tom, čo boli preteky vyhlásené ako mokré. Po páde jedného zo súperov však boli preteky zastavené a pri predštartovej procedúre sa už opäť Tomáš mohol postaviť na svoju 19. pozíciu. Po opakovanom štarte sa musel predierať veľkou skupinou pretekárov v druhej desiatke štartového poľa a nakoniec sa mu podarilo dostať na desiate miesto, pričom od deviateho pretekára v cieli ho delilo len 12 tisícin sekundy. Toto umiestnenie navyše znamenalo 25 bodov za prvé miesto do hodnotenia majstrovstiev Slovenska.

Tomáš Svitok:
"Boli to náročné preteky hlavne po tom, čo bol odložený štart a štartovalo sa dokonca dvakrát. Škoda, že som sa pri stíhacej jazde zdržal vo väčšej skupine jazdcov, mohlo z toho byť lepšie ako desiate miesto. Aj tak som však s výsledkom spokojný a teší ma fakt, že som už teraz v predstihu získal svoj prvý seniorský titul majstra republiky. Chcem vysloviť vďaku tímu Gold Fren Team Erinac, všetkým mojim sponzorom, partnerom tímu, fanúšikom a celej svojej rodine, bez ktorých pomoci by som tento titul nemohol dosiahnuť."

Tomáš Svitok, Autor: Petr Štola

5 komentárov

5 Comments

 1. eXeBaT

  30. júla 2007 at 19:56

  Blahoželám k úžasným výkonom!

 2. Coolerman

  30. júla 2007 at 20:31

  Tož Tomášu tak ti gratulujem 😉

 3. Kwasak

  30. júla 2007 at 22:24

  Jaaa som to hovorila, ze v tom chlapcovi nieco je 🙂 😉

 4. banditak

  30. júla 2007 at 23:47

  Veeelmi peknee, gratulujem… 🙂

 5. Lorenzo

  1. augusta 2007 at 6:59

  Tomáš , tebe tiež srdečná gratulácia, túto sezonu si toho odkrútil veľa, a aby sa Ti aj naďalej darilo, čo si dosiahol doteraz je uctyhodné. Ešte raz gratuklatione Tebe aj tatovi Mirkovi 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri