Spravodajstvo

Trio reprezentov SMF s bodmi na ME v motokrose v Maďarsku

Publikovaný

on

Cez víkend sa v maďarskej Nyáregyháze uskutočnilo tretie podujatie tohtoročných majstrovstiev Európy v motokrose jednotlivcov triedy do 125cc. Zo štyroch jazdcov reprezentujúcich Slovenskú motocyklovú reprezentáciu (SMF) sa najlepšie darilo Jozefovi Kulhavému, ktorý skončil s celkovým ziskom 33 bodov na 4. mieste. Pôvodom český motokrosár so slovenským občianstvom obsadil v prvej finálovej jazde 6. miesto a v druhom kole skončil štvrtý. Zisk 24 bodov si pripísal aj Tomáš Bučenec, ktorý bol v prvej jazde ôsmy a v druhom finále skončil na 10. priečke. Bodoval aj Belgičan Jeremy van Horebeek, ktorý už druhú sezónu reprezentuje SMF, keď v prvej finálovej jazde obsadil 5. priečku (16 b) a v druhom kole bol devätnásty. Ďalšie podujatie jedenásťdielneho seriálu ME v motokrose v triede do 125 cc sa uskutoční 20. – 21. mája v nemeckom Reutlingene.