Connect with us

Spravodajstvo

Triumph Street Triple 765 je malá revolúcia

Publikovaný

on

novy 2023 STREET TRIPLE 765

Britský výrobca prichádza s inovovaným modelovým radom Street Triple 765 pre rok 2023. K modelu R a RS pribudla limitovaná edícia Moto2™. Prichádza s prepracovaným dizajnom, veľkou zmenou prešiel motor a elektronika.

Nový dizajn

Na prvý pohľad zaujme agresívnejší vzhľad. Dizajnéri odviedli kus (dobrej) roboty na 15 litrovej nádrži, ktorej sa zmenil tvar. Integrované bočné panely s hranatými rysmi pekne ladia s ostrejšími krytmi chladiča. Zmenou prešiel kryt prístrojového panelu s integrovaným nasávaním vzduchu. Predná časť sa tak viac podobá na silnejšieho súrodenca – Speed Triple. Model RS sa navyše pýši novým krytom pod motorom, avšak v prípade eRka ide o voliteľné príslušenstvo. Prepracovaná je aj geometria so strmším sklonom a zvýšeným zadkom, ku ktorej prispeli riadidlá širšie o 12 mm.

V prípade limitovanej edície Moto2™, ktorej sa vyrobí len 765 kusov, sa majitelia môžu tešiť na agresívnejšie športové riadidlá, veľa karbónu a oproti sériovým verziám navyše aj na predné tlmiče od firmy Öhlins. Geometria inšpirovaná pretekárskymi špeciálmi posúva tento model ešte ďalej.

Iba facelift? Zabudni!

Spolupráca značky Triumph s motocyklovými pretekmi Moto2™ priniesli obrovské zmeny v pohonnom ústrojenstve. Na motore nezostal kameň na kameni. Nové sú piesty aj ojnice. Piestne čapy sa prispôsobili novým spaľovacím komorám. Zvýšili sa vačky a ventily pre efektívnejší spaľovací proces. Vďaka tomu bolo možné zvýšiť kompresný pomer, čo prinieslo nárast výkonu na 120 koní pri 11500 ot./min. v prípade modelu R a 130 koní pri 12000 ot./min. v prípade modelu RS a limitovanej verzie Moto2™. Krútiaci moment narástol na 80 Nm pre všetky 3 modely.

K tomu pridali prevodovku s kratšími prevodmi. Môžeme sa teda tešiť na ostrejší prejav motora a lepšie zrýchlenie. Nový je aj výfukový systém spolu s koncovkou výfuku. Dvojitý katalyzátor nahradil obyčajný, čo prispeje k lepšiemu prestupu výfukových plynov.

Ešte lepšia elektronika

Zmenou prešli aj elektronické systémy, ktoré len umocňujú zmeny, ktorými motorka prešla. V prvom rade ide o vylepšené optimalizované ABS so systémom stability v zákrute a optimalizovaná a vypínateľná kontrola trakcie. Jazdné režimy dostali nové dynamickejšie mapy. Viditeľnou novinkou je prístrojový panel modelu R, ktorý bol prebratý z modelu Trident.

Motorka prešla medziročne veľkým počtom zmien a posúva sa ešte o krok vpred. Street Triple je silnejší a agresívnejší. Spolu s kvalitou výroby, ktorou je Triumph povestný, čaká konkurenciu ťažký súper.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri