Connect with us

Spravodajstvo

Ultra tenká séria Garmin nüvi 13xx prichádza s novými funkciami

Publikovaný

on

Spoločnosť Garmin, globálny líder v GPS navigácii, predstavuje sériu nüvi 13xx ? najnovšiu rodinu ultra tenkých cestných navigačných zariadení, ktoré ponúkajú rozšírené možnosti navigácie v automobile i mimo neho. Tieto zariadenia sú prvými z radu nüvi, ktoré ponúkajú možnosť pešej navigácie vďaka mapovým podkladom CityXplorer. Mapy CityXplorer sú k dispozícii pre viaceré turistické destinácie v Európe i USA a je možné ich jednoducho stiahnuť do svojho nüvi.

Najvyšším modelom v tejto sérii je nüvi 1390T, ktorý spája všetky funkcie potrebné pri cestovaní do jedného multifunkčného ultra-tenkého navigátora, ktorého hrúbka je menej ako 14.5 mm. Toto navigačné zariadenie disponuje funkciou navigácie do jazdných pruhov, ktorá Vám zvýrazní ten správny pruh pre výjazd či pokračovanie v jazde. Ďalšou významnou funkciou je prijímač dopravných správ TMC pre príjem správ o dopravnej situácii na Vašej trase. Na základe nich následne odporučí najvhodnejšiu obchádzku ako sa danému úseku vyhnúť. Nüvi 1390T je k dispozícii s predinštalovanou mapou celej Európy s takmer 6 miliónmi bodov záujmu. Jednoducho sa dotknite displeja a nájdite najbližšie reštaurácie, hotely, obchody či parkoviská a nüvi Vám ukáže ten správny smer. Hlasové povely o zmene smeru či to, na akej ulici sa práve nachádzate takisto prispejú k dokonalej orientácii. Toto navigačné zariadenie taktiež disponuje možnosťou hands-free telefonovania pomocou Bluetooth. Novinkou je aj funkcia ecoRoute, vďaka ktorej môžete sledovať a vyhodnocovať ako úsporne jazdíte a následne sa zlepšovať.

?Naše GPS zariadenia série nüvi 13xx poskytujú okrem dokonalej navigácie v automobile aj možnosť nechať sa navigovať v cudzom meste peši prípadne s využitím hromadnej dopravy v danom meste,? povedal Dan Bartel, viceprezident spoločnosti Garmin International, Inc.

V náväznosti na vlastnosti modelov nüvi z predchádzajúcich sérií, najnovšie modely nüvi 13xx obsahujú nastavenie pre pešiu navigáciu a navigáciu s využitím hromadnej dopravy. Sady viacerých máp z edície CityXplorer umožňujú používateľom plánovať trasy, ktoré využívajú prvky hromadnej dopravy akými sú aj autobusy, trolejbusy, električky či metro. Tenšie a ľahšie zariadenie je ideálne pre pešiu navigáciu ? je možné ho jednoducho schovať do vrecka či kabelky. Cena za stiahnutie jedného mesta pohybuje od 8,99 do 13,99 ? v závislosti od vybraného mesta. Zoznam miest Európy a USA s pokrytím CityXplorer je k dispozícii na stránke [linka]

Pre vodičov, ktorí chcú sledovať svoju spotrebu pri jazde je pripravená funkcia ecoRoute, ktorá trasu prepočíta s ohľadom na ekonomickú a ekologickú úspornosť. Pri samotnej jazde vám táto funkcia na škále od 1 do 100 ukazuje ako šetrne jazdíte, pričom 100 v podstate znamená najekologickejšia jazda na danom úseku.

Modely série nüvi 13xx sú najnovšími členmi rodiny nüvi od spoločnosti Garmin, ktorá v tomto roku oslavuje 20. výročie od svojho vzniku. Počas tohto obdobia sa globálna značka Garmin udomácnila v automobilovom, námornom, turistickom, fitness i leteckom priemysle.

Viac informácií o zariadeniach zo série nüvi 13xx a ďalších produktoch a službách Garmin nájdete na [linka]

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri