Connect with us

Spravodajstvo

V portugalskom Estorile skončí sezóna MS Endurance 2019/2020

Publikovaný

on

Už túto sobotu, 26.9.2020, vyvrcholí v portugalskom Estorile sezóna Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov – Endurance World Championship. Na štarte týchto dvanásťhodinových pretekov samozrejme nebude chýbať slovenský tím Maco Racing.
Po 24-hodinovke Bol d´Or na okruhu Magny Cours vo Francúzsku, malajskom Sepangu, kde sa uskutočnili osemhodinové preteky a 24-hodinovke v Le Mans, sa sezóna 2019/2020 ukončí práve v Portugalsku. Tento rok pre pandémiu ochorenia COVID-19 z kalendára vypadli tradičné podujatia 8 hodín Oschersleben v Nemecku a osemhodinovka v japonskej Suzuke.

 
V Portugalsku sa na pretekoch na motocykli slovenského tímu predstaví trojica pretekárov, ale v úvodnom tréningu budú jazdiť štyria. Na nedávnych pretekoch v Le Mans výborný Francúz Enzo Boulom, britský pretekár Stefan Hill, ktorý so slovenským tímom spolupracoval taktiež na predchádzajúcej 24-hodinovke v Le Mans, s mnohými skúsenosťami z MS Endurance ostrieľaný Švajčiar Sebastien Suchet a rakúsky pretekár Gerold Gesslbauer, známy zo šampionátu Alpe Adria, kde so šesťstovkou v roku 2018 vybojoval celkové prvenstvo. Keďže pretekov sa zúčastnia len traja pretekári, podľa časov z tréningov sa rozhodne, ktorý zo štvorice spomenutých štartovať nebude.

Slovenský Maco Racing tím, ktorý je v priebežnom hodnotení šampionátu na deviatom mieste, je už na mieste a patrí mu box číslo 14, čo je aj štartové číslo tímu. Držme palce, aby mu táto zhoda priniesla šťastie, ktoré je v tejto disciplíne motocyklového športu tak veľmi dôležité.
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 77/20

Continue Reading
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber

Partneri

Sme členom skupiny

Prevádzkovateľ stránky Drivers media s. r. o.
Orechová 2787/12, 900 28 Ivanka pri Dunaji
IČO: 53376242 DIČ: 2121366093
Copyright © 2020 Motocykel.sk