Connect with us

Spravodajstvo

Vráti sa Suzuki do MotoGP?

Publikovaný

on

Najprestížnejšia kategória motocyklového športu už niekoľko rokov trpí stále nižším počtom motocyklov na trati a pred nadchádzajúcou sezónou ju navyše opustila aj japonská značka Suzuki.

Nebyť nových pravidiel, ktoré povoľujú štart novým motocyklom špecifikácie CRT, prišla by kategória MotoGP snáď aj o štatút majstrovstiev sveta, keďže by pre Medzinárodnú motocyklovú federáciu nespĺňala predpísaný počet štartujúcich. V tejto situácii tak trochu ako zázrak vyznieva informácia o návrate Suzuki do svetového šampionátu. Nedávneho testovania v Sepangu sa totiž ako hosť zúčastnil aj 40-ročný testovací jazdec Suzuki Nobuatsu Aoki. Tento bývalý pilot Grand Prix priznal, že len niekoľko dní predtým v Japonsku testoval nový stroj Suzuki MotoGP s objemom 1000 cm3, s ktorým by sa podľa jeho slov mohla továreň predstaviť vo svetovom šampionáte už v roku 2013. Japonec zároveň uviedol, že Suzuki ani nikdy tento motocykel neprestala vyvíjať.
Ťažko je odhadnúť ako to dopadne, keď sa navyše Boss šampionátu, najvyšší predstaviteľ promotérskej spoločnosti Dorna, Španiel Carmelo Ezpeleta, vyjadril, že v roku 2013 by na štarte rád videl už len motocykle CRT. Aj keď dá sa povedať, že to s týmto doslova šibenicným termínom doslova prestrelil…

Continue Reading
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber

Partneri

kontakt: motocykel(a)motocykel.sk

Prevádzkovateľ stránky Motocykel.sk s. r. o.
Všetky práva vyhradené © 2021 Motocykel.sk