Connect with us

Spravodajstvo

Vyššia liga ochrany očí pre bikerov – „nepriestrelné“ slnečné okuliare Skram Threes

Publikovaný

on

Nepriestrelne okuliare Skram Threes

Svet motocyklov sa nehýbe len okolo motorov a dymu, ale aj okolo výbavy, ktorá je pre jazdu na motocykli potrebná, ak nie priamo nutná. So zaujímavým doplnkom pre motocyklistov prišla austrálska spoločnosť Skram. Novinkou sú slnečné okuliare na ochranu zraku Skram Threes.

Spoločnosť Skram bola založená v Austrálii v roku 2019. Jej víziou bolo priniesť na trh vysoko odolné slnečné okuliare, ktoré ochránia majiteľa proti nárazom a zároveň budú vyzerať na nerozoznanie od bežných slnečných okuliarov.

Ako všetci vieme, tak presun v letných horúčavách láka k jazde s otvoreným štítom a nejeden jazdec zatúži po open face prilbe. Takáto jazda nesie svoje riziká v podobe prilietajúceho hmyzu, či kameňov. Aj napriek tomu, že si jazdci zvyknú chrániť zrak slnečnými okuliarmi, tak takáto ochrana nie dostatočná. Dôvodom je, že bežné okuliare neochránia zrak pri kameni letiacom rýchlosťou 80 km/h. A je nutné dodať, že niektoré okuliare nakúpené v zľave na pochybných weboch zrejme neochránia zrak ani pri ďaleko nižších rýchlostiach.

Alternatíva v podobe Skram Threes

Za účelom efektívnej ochrany zraku prišiel tím firmy Skram s výrobou rámov z acetátu celulózy a šošoviek z polykarbonátu. Tieto sú odolné proti rozbitiu a nárazom a majú tvrdú povrchovú úpravu odolnú proti poškriabaniu.

Okuliare je možné objednať podľa vlastného výberu s polarizačnými alebo prechodnými (čírymi/zafarbenými alebo žltými/zafarbenými) sklami. Na výber sú tri odtiene rámov: čierne, havana (korytnačina) alebo číre. Všetky okuliare poskytujú 100 % UV ochranu. Ku každému kusu dostane majiteľ bežnú výbavu: puzdro, handričkou z mikrovlákna, nástroj na nastavenie a pre náročných aj  prívesok na kľúče.

Slnečné okuliare Skram Threes sú vyrobené v súlade s austrálskou bezpečnostnou normou AS/NZS 1067.1-2016. Spoločnosť zabezpečuje, že každý model, ktorý ponúka, je pred uvedením do predaja testovaný proti zničeniu. Nakoľko nás austrálska norma v princípe nezaujíma, tak dodám, že norma je ekvivalentom normy ISO 12312-1:2013 (ochrana očí a tváre). Na rozdiel od ISO má avšak prísnejšie limity. Poštovné pri medzinárodných dodávkach by malo byť 20 austrálskych dolárov.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri