Connect with us

Spravodajstvo

X-MAX 300 nový športový maxiskúter z dielne Yamahy

Publikovaný

on

Japonská značka predstavila nový prémiový skúter modelovej rady X-MAX, ktorý nahradí úspešnú 250-ku, ktorá bola na trhu 11 rokov. Yamaha momentálne patrí medzi najúspešnejšie značky v segmente športových skútrov a modely s označením MAX tvoria viac ako polovicu skútrov, ktoré japonská značka v Európe každoročne predá. Nová 300-vka je pripravená tieto čísla ešte zvýšiť.

Model X-MAX 300 je vybavený úplne novým jendovalcom o objeme 292 ccm, ktorý používa najnovšiu technológiu Yamaha Blue Core, ktorá umožňuje dosiahnuť vyšší výkon s menším množstvom paliva a zníženými emisiami. Maximálny výkon 28 k dosahuje tento jednovalec už pri 7 250 ot.//min.

Úplne nový je aj podvozok, ktorý by mal prinášať jazdné vlastnosti na úrovni motocyklov. Okrem tuhého rámu je nový X-MAX vybavený prednou vidlicou, ktorá je uchytené pomocou dvoch okulárov podobne ako na motocykli. Výsledkom je samozrejme tuhšie a presnejšie riadenia. Dynamický dizajn sa približuje najnovšej generácii vlajkovej lodi Yamahy, modelu TMAX. Nový model však zostáva najmä praktickým univerzálom a pod sedlo sa vojde dvojica integrálnych prilieb a stále zostáva dostatok priestoru na ďalšie drobnosti.

Spomedzi nabitej výbavy tohto skútra spomenie ešte elektronický systém trakčnej kontroly, bezkľúčový systém štartovania alebo dvojité LED svetlá vpredu, ktoré dopĺňa diaľkové LED svetlo umiestnení v strede.

X-MAX 300 nový maxiskúter z dielne Yamahy

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri