Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha prezradila cenu a technické údaje naháča MT-10

Publikovaný

on

V novembri 2015 sa motocyklový svet stal svedkom novej kapitoly príbehu radu MT v podobe príchodu modelu MT-10. Vyformovaný presne v duchu filozofie temnej stránky Japonska je model MT-10 najvýkonnejší motocykel, aký modelová rada MT doteraz ponúkla. Vybavený motorom s krížovým kľukovým hriadeľom (crossplane crank) so silným krútiacim momentom s objemom 998 ccm a legendárnym rámom Deltabox je tento agresívny nový model pripravený uvoľniť cestu pre úplne nové zážitky z jazdy na cestách Európy.  

S príchodom modelu MT-10 do showroomov predajcov, ktorý je naplánovaný na začiatok hlavnej jazdeckej sezóny v Európe, môže spoločnosť Yamaha prezradiť hlavné technické údaje, ktoré boli doteraz zahalené tajomstvom. S výkonom 118,0 kW (160,4 PS) pri otáčkach 11 500 ot./min má tento vysokovýkonný nekapotovaný motocykel silu ovládnuť svoje prostredie – a so silným, lineárnym priebehom krútiaceho momentu, ktorý dosahuje maximum 111,0 Nm pri otáčkach 9 000 ot./min, model MT-10 poskytuje vzrušujúcu akceleráciu pre jazdu nabitú adrenalínom pri ľubovoľnej rýchlosti.  

Tento extrémny naháč, ktorý ťaží z krátkeho rázvoru 1 400 mm, výšky sedadla 825 mm a hmotnosti len 210 kg s úplnou náplňou oleja a plnou palivovou nádržou, je vybavený tak, aby sa dosiahla zábavná a svižná jazda v zákrutách a dokonalá stabilita  v priamom smere. Nikdy predtým nemal bežný jazdec prístup k nekapotovanému motocyklu nabitého špičkovými technológiami, ktorý ponúka taký ohromný potenciál. So schopnosťou poskytovať vynikajúcu výkonnosť v širokom rozsahu rýchlostí a v rôznych jazdných podmienkach táto najmodernejšia vlajková loď radu MT otvára pre spoločnosť Yamaha nové priestory. S navrhovanou predajnou cenou 13 590 Eur (vrátane DPH)* nový model MT-10 zdôrazňuje záväzok spoločnosti prinášať hodnotu do každého trhového sektora.  

MT-10 technické údaje  

Maximálny výkon: 118,0 kW (160,4 PS) pri 11 500 ot./min

Maximálny krútiaci moment: 111,0 Nm pri 9 000 ot./min

Výška sedadla: 825 mm

Pohotovostná hmotnosť**: 210 kg

Odporúčaná predajná cena*: 13 590 €  

(* V jednotlivých krajinách sa táto cena odlišuje. Informácie pre konkrétnu krajinu vám poskytne miestny tlačový odbor)

(** Vrátane plnej olejovej a palivovej nádrže)  

Originálne príslušenstvo modelu MT-10

Okrem nároku na titul dokonalého nekapotovaného stroja je radikálne nový model MT-10 jedným z najuniverzálnejších veľkoobjemových modelov spoločnosti Yamaha. Tento výkonný motocykel s vynikajúcimi technickými parametrami je vytvorený tak, aby uspokojil túžby každého jazdca hľadajúceho vzrušenie po adrenalíne, pripravený prekonávať veľké vzdialenosti. S cieľom posilniť vynikajúci potenciál motocykla spoločnosť Yamaha vyvíja široký sortiment originálneho príslušenstva, ktoré poskytne každému jazdcovi široké možnosti prispôsobiť si MT-10 podľa vlastných predstáv. Prvky, ako je tlmič výfuku Akrapovič, elektronický asistent radenia a kryty inšpirované pretekárskymi strojmi, sú určené pre jazdcov, ktorí chcú odkryť športový charakter modelu MT-10, kým jazdci na dlhé vzdialenosti môžu zvýšiť funkčnosť a praktickú stránku sortimentom priskrutkovaných súčastí vrátane stredne vysokého športového čelného skla, mäkkých bočných kufrov a pohodlného sedadla. Kompletné originálne príslušenstvo sa môže objednať od predajcu značky Yamaha s novým modelom MT-10 alebo sa môže namontovať po kúpe.  

 Tlačová správa Yamaha

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri