Connect with us

Spravodajstvo

Z Rijeky do Vallelungy

Publikovaný

on

Tomáš Svitok, člen tímu Gold Fren Team Erinac, absolvoval počas uplynulého víkendu druhý diel medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria Championship, ktorý sa konal v chorvátskej Rijeke. Tohto podujatia sa zúčastnila veľká konkurencia talianskych a chorvátskych pretekárov, ktorí dokonale poznajú miestny okruh a nakoniec aj ovládli popredné priečky výsledkovej listiny triedy Superstock 600, v ktorej štartuje aj náš 16- ročný pretekár.

Tomášov tím vo voľných tréningoch a aj v kvalifikáciách bojoval s nastavením predného aj zadného pérovania, pretože okruh v Rijeke je plný nerovností a rýchlo sa na ňom opotrebovávajú pneumatiky. Postupe sa dosiahnuté časy na jedno kolo zlepšovali a Tomáš v konkurencii piatich desiatok jazdcov obsadil 23. miesto v kvalifikácii. V samotných pretekoch došlo hneď v úvode k havárii a štart sa museli opakovať. Tomáš po reštarte neustále zrýchľoval a prebojoval sa na konečné 17. miesto v cieli. Priamo z Rijeky sa v stredu presunie do talianskej Vallelungy, kde sa na budúci týždeň koná prvý diel európskeho šampionátu triedy Stocksport 600.

Tomáš Svitok: ?Aj keď sme mali zo začiatku veľa problémov, nakoniec sa nám ich podarilo odstrániť. Žiaľ, ako nevyhovujúce sa pre tento okruh ukázali byť pneumatiky Pirelli, ktoré sa na tomto ?tankodrome? veľmi rýchlo opotrebovali, navyše bolo treba hľadať optimálne nastavenie tlmičov. Nebolo vôbec možné držať krok so súpermi, ktorí používali inú značku pneumatík. Zišla sa tu veľká konkurencia Talianov a Chorvátov, a tak som s dosiahnutým výsledkom spokojný. Zajazdil som čas 1:37,7, ktorý považujem v daných podmienkach za slušný, aj keď to tento krát na body nestačilo. Na budúci týždeň nás čaká Vallelunga a ja verím, že štart do európskeho šampionátu zvládnem čo najlepšie.?

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri