Zlatá prilba 2007 pre Šiteru, Vaculík tretí

Na jedinom plochodrážnom štadióne na Slovensku v Žarnovici sa v nedeľu uskutočnil už 44. ročník medzinárodných pretekov Zlatá prilba SNP, ktorého víťazom sa stal Čech Filip Šitera.
Na podujatí sa zúčastnila dvadsiatka jazdcov z 8 krajín Európy, medzi ktorými nechýbal sedemnásťročný slovenský reprezentant Martin Vaculík. Ten napokon obsadil konečnú 3. priečku.
Preteky boli plné nádherných a zaujímavých súbojov. Svoje prvé tri rozjazdy Vaculík bezproblémov vyhral. Štvrtú a zároveň najťažšiu rozjazdu odštartoval slovenský držiteľ šiesteho miesta z nedávnych juniorských majstrovstiev Európy perfektne pred Čechom Filipom Šiterom a obhajcom prvenstva Norbertom Magošim, no bohužiaľ ho zradila technika a z prvého miesta musel nútene odstúpiť. V semifinále ustál Vaculík nepríjemný stret s mantinelom po tom, ako ho naň natlačil Poliak Szewczykowski a z druhého miesta postúpil do finále. V ňom zviedol dramatické súboje, no stačilo to "len" na tretie miesto, čo je v konkurencii Filipa Šiteru (triumfoval vo všetkých svojich jazdách) a Hynka Štichauera samozrejme obrovský úspech. Druhému slovenskému zástupcovi Rastislavovi Bandzimu sa až tak nedarilo a skončil na 19. mieste so ziskom jedného bodu. Vaculíkovi sa podarilo dvakrát prekonať traťový rekord, no Filip Šitera bol ešte rýchlejší a ustanovil nový rekord dráhy na hodnotu 1:09,66 min.