Connect with us

Spravodajstvo

Cesta okolo sveta odštartovala

Publikovaný

on

Ako sme už informovali na cestu okolo sveta vyrazil ďalší cestovateľ na dvoch kolesách. Známy český motocyklový novinár Pavel Suchý sa rozhodol najbližších osem mesiacov stráviť v sedle Jawy 350 z roku 1978 a prejsť po trase, ktorá meria viac ako 45 000 km.

Štart prebehol podľa plánu a Pavel vyrazil z Prahy v piatok 28. 06. 2013 v sprievode kamarátov a známych na motorkách rovnakej značky, ktorí ho odprevadia až na ukrajinské hranice. S Pavlom sme sa stretli v sobotu (29. 06. 2013) na hraničnom priechode Makov, kde si urobil krátku zastávku. Na našu otázku či mu už naplno došlo do čoho sa to vlastne pustil, nám odpovedal, že zatiaľ ešte nie ale potom ako uvidel reportáž v hlavnom večernom televíznom spravodajstve, ktorá sa týkala jeho projektu, tak si uvedomil, že cesta späť už nie je 🙂
Po krátkej prestávke kolóna pokračovala do Banskej Bystrice za ďalším známym cestovateľom, Marekom Slobodníkom, ktorý s Trabantmi cestoval po Amerike na Jawe 250.

O tom ako sa Pavlovi bude na ceste dariť vás budeme informovať nielen na našom portáli Motocykel.sk ale aj na stránkach Motomagazínu.

Cesta okolo sveta odštartovala

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri