Connect with us

Ako je to so športovým preukazom???

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Ako je to so športovým preukazom???

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66541
    dusik
    Účastník (Participant)

    Pred dvoma mesiacmi som sa stal majiteľom Hondy VTR 1000 SP1, nekupoval som ju ale dostal som ju ako vyrovnanie pohľadávok. Motocykel má preukaz športového motocykla od Slovenskej motocyklovej federácie, číslo preukazu má vyrazené na štítku ktorý je prinitovaný na ráme. Nemá však továrenské štítky od Hondy na ráme ani na motore. V športovom preukaze má však úradne pridelené čísla motora a podvozku od obvodného cestného úradu. S predošlým majiteľom sa neviem spojiť lebo je v zahraničí. Myslíte si že je možné tejto motorke vybaviť TP a ŠPZ? Vďaka za každý názor, radu, skúsenosť.

    #66542
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    dusik no myslím že to nebude také jednoduché, ak má motorka iba športové papiere je určená iba na okruhy a uzatvorené trate 🙂

    #66543
    raptor
    Účastník (Participant)

    dusik pedrito ti to povedal za mna, akoze vsetko sa da len zvycajne to stoji zbytocne vela penazov…

    #66544
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Tiez si myslim ako Pedrito a Raptor, ze prihlasit to bude problem. Mam pocit ze tieto motorky neboli pri kupe a dovoze dodanovane a tak by to bolo aj financne narocne. A este sa mi zda ze aj ten sportovy preukaz ma urcitu dobu platnosti, ale to by vedeli povedat na SMF.

    Co uz, budes chodit len na okruhy. Alebo to predaj niekomu ako Lorenzo ktory preferuje len zavodne trate a SPZ je potom zbytocna vec.

    #66545
    dusik
    Účastník (Participant)

    Lorenzo už bol u mňa doniesol mi kapotáže, lebo na mojej boli iba racingové bez svetiel, ale páčila sa mu videl som to na ňom. Je však asi zaujatý svojou SP2.

    #66546
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Ja by som navštívil mestský úrad – niečo v zmysle Oddelenie dopravy, ktoré má na starosti prihlasovanie vozidiel. Ak to schvália, bude musieť prejsť veľkou STK, ako keby bol motocykel práve dovezený. Je to ale iba môj dohad.

    #66547
    raptor
    Účastník (Participant)

    exebat bez COC to neprihlasi, nema k tomu ziaden papier len doklad od sportoveho motocykla

    ja by som to jednoducho rychlo predal nejakemu co fetuje okruhy a kupil nieco normalne na papieroch, toto je podla mna najlacnejsie riesenie tvojho problemu !!

    som si isty ze ak ta stopne policia na verejnej komunikacii a ty mu ukazes preukaz sportoveho motocykla tak mas velky problem

    #66548
    dusik
    Účastník (Participant)

    Bolo mi vysvetlené na obvodnom cestnom úrade, že keď má motorka úradne pridelené čísla motora a podvozku musel tam prebehnúť nejaký schvaľovací proces, nemohli predsa len tak na základe ničoho prideliť tieti čísla. A keďže sa celý spis nachádza v BA na úrade, dal som si ho preložiť do Rimavskej kde bývam. Myslím si, že v tom spise by mali byť všetky doklady odkiaľ bola motorka dovezená, technický preukaz, rozhodnutie cestného úradu atď…

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri