Connect with us

Ako reaguju policajti na rezane gumy?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Ako reaguju policajti na rezane gumy?

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63984
    sniezko
    Účastník (Participant)

    Caute. Ja si gumy ako poniektory co nemaju peniaze no nove kupujem jazdenky. Prerezem nozom na rezanie gum vsak masa je tam este dost ale iba zadne. Predne nie. Co na to policajti? Nepindaju na to? Stretol ste sa s tym uz niekto a prisli na to ked ta kontrolovali? Tiez som mal obute sliky a narezal som ich. Bolo ich skoda ale bez vzorky by to bolo poznat.

    #63985
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    sniezko

    Ahoj. Tak, ako aj ty si gumy kupujem jazdené v čechách a tiež si ich režem. Nestretol som sa ešte s tým, že by policajt mal znalosti v oblasti pneumatík a vedel presne, že toto je slick a nemá byť na motocykli určenom na cestnú premávku, alebo dokonca, že nemá byť ani narezaný. Ale určite je to po narezaní poznať, aj keď sa s tým dôkladne pohráš a ešte je tam aj kontrolka opotrebenia medzi dezénom, ktorú pri narezávaní odstrániš a práve tá to môže prezradiť. (ako na ktorej gume)

    #63986
    speedy
    Účastník (Participant)

    Sniežko

    Prerezávanie by som neriskoval u iných motoriek, ako u malých kubatúr, alebo u stredných chopprov. Aj to iba vzadu.

    Najprv si veľmi opatrne odskúšaj, ako hlboko máš kord. To zistíš opatrným pridávaním reznej hĺbky. Kord sa prezradí, keď si asi 0.5 mm od neho. Vtedy rýchlo zaraď spiatočku a rež asi 2mm nad ním. 1mm by bol dostatočný, ale kord nie je úplne rovnomerne rozložený pod drážkou, takže ten 2.mm je rezerva (pre istotu).

    Sliky sú z veľmi mäkkej zmessy. Ak ich narežeš, tak ti za pár km "odídu". Navyše pri ich mäkkosti nebude držať okraj figúry. Ako ich chceš narezať, keď nemáš možnosť držať sa pôvodného dezénu. Veď to si narežeš iba akési kliky-háky 😠

    #63987
    kawamiro
    Účastník (Participant)

    sniezko

    Asi by som v dnesnej dobe neriskoval prerezavat dezen. Uz ked mas ojazdenu pneu je to citit, ked uz je pomaly dezen zarovno. Ale sliky som videl aj ja ako nane rezu dezen. Niektori aj karboskou po kord, dokonca na prednom. To je uz naozaj na brutal zamyslenie. :60: tiez si zhanam jazdene pneu niektore z okruhov alebo nech maju este pouzitelny dezen. Ale neprerezavam ich.

    #63988
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Rezať gumu vpredu je čistá sebevražda.

    kawamiro

    Ono Mirec ak si ju chceš dlhšie užiť, ušetriť peniaz a ukojiť zvedavé oko policajného orgánu, musíš hold rezať. Mňa to vyšlo na sezónu 2 predné a 4 zadné gumky. Všetky som kúpil v Čechách, všetky boli tak zhruba 80% dezén a zadné rezané. Niekde ušetríš, niekde zase pridáš. A bolo na benzín :moto:

    Jasné, že iba tie, ktoré som dral u nás na cestách a nie na okruhu.

    A rozčuľuje ma to prezúvanie a vyvažovačka v Martine. Chodíme buď do ZA, alebo do BB. Šľak ich traf! Ako keby to bola miliónová investícia kúpiť nadstavec na motocykle! :62:

    #63989
    speedy
    Účastník (Participant)

    Áno zabudol som: rezať prednú gumu je nezmysel už aj z toho dôvodu, že vpredu nad kordom nie je veľa materiálu, tak nie je veľmi z čoho rezať, defekt na prednom je oveľa horší, ako na zadnom, predné je viac namáhané a nakoniec je aj lacnejšie.

    #63990
    andoo
    Účastník (Participant)

    Keby policajti videli moje kolesa kde im chyba asi 1 osmina z diskov zobrali by mi aj rodny list 🙂

    #63991
    Furby
    Účastník (Participant)

    andoo na to, aby ta chlpati zobrali, by stacilo iba to ze ta zbadaju 😁 F!

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri