Connect with us

Ako si zazimoval/a moto?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Ako si zazimoval/a moto?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63992
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Ja som samozrejme nemal žiadne starosti pri príprave na zimné garážovanie, keďže som zazimoval už v apríli 😁 , ale rád by som sa dozvedel, kto a v akom množstve dodržuje tie horybilné litánie o vyprázdnení nádrže, konzervácii, zimnej olejovej náplni a následne (aj keď nie je použitá, ale odstatá) ju na jar vymieňa za novú, premazávaní, starostlivosti o pneumatiky a podobne.

    #63993
    Bemo
    Účastník (Participant)

    😁 .Ked som bol este majitelom svojho biku tak som dodrziaval vsetky pokynu,staral sa o masinku lestil ju a vsetky veci s tym spojene..teda ako mi financne prostriedky stacili…A zato sa mi aj odvdacila skvelym vykonom …Toz ale nastava tu otazka ci sa to pri starych rocnikoch motocyklov vobec oplati?!

    #63994
    Anonym
    Účastník (Participant)

    Na zazimovanie motocykla sa hodi prislovie: Jak si kto ustelie, tak si taky lehne. Ale osobne si myslim ze vela zalezi od toho kde motocykel parkuje.

    Ak je vo vykurovanych priestoroch tak ho staci len umyt a vybrat baterku, popripade zakryt plachtou, aby sa nan neprasilo. Ti najpedantnejsi stavaju moto na stojan aby sa gumy nezlezali.

    Ak je v studenej vlhkej garazi doporucujem umyt, prestriekat WD-ckom vsetky kovy…….samozrejme nie novy airbrush na nadrzi. Natankovat plnu, vybrat baterku a zakryt plachtou. Uz ako si kto tieto pasaze rozvinie je na fantazii.

    A samozrejme na jar…..odkryt plachtu…..kybel jarovej vody…..umyt ususit, vymenit olej-filter….skontrolovat platnicky, lanka, namazat retaz …..namontovat nbaterku, zapnut sytic…..vraaauuu

    S pozdravom Mike

    #63995
    Vadim
    Účastník (Participant)

    Kade chodím, tade sa dozvedám nové a nové dramatické informácie o nutnosti zazimovania motocykla. VŠETKÝCH VÁS UBEZPEČUJEM, ŽE VŠETKY TIETO POVESTI DNES UŽ NIE SÚ AKTUÁLNE !! Ja sám som motorku nikdy nezazimovávál a ani v mojej servisnej praxi som nikdy nezaznamenal ŽIADEN rozdiel, medzi "zazimovanou" a bežne v zime zaparkovanou motorkou!

    Kto so mnou nesúhlasíte, kľudne sa vyjadrite vo fóre. Ja všetky "zazimovacie" pseudodôvody bez problému vyvrátim.

    Pustite sa do mňa ako muchy! :69: Ja sa už na vás pripravujem! :hip:

    #63996
    Mike
    Účastník (Participant)

    Vadim…..ale na jar tych par ukonov spravit musis……teda ked tvoj velky objem nema ani retaz sa moc nenarobis.Ja to umyjem a zaparkujem do predajne……ale dnes ju asi uz odzimujem:}}}} vonku je pekne……

    Pedro-napriklad konzervuje olejom….ale fakt ma tak vlhko v garazi ze by mu to chytlo lisku…..hlavne tam kde su uz chromy trochen nacate.

    S pozdravom Mike

    #63997
    Mike
    Účastník (Participant)

    A este jedna vec……kua ked mam v garazi -5 stuonov nenecham v moto baterku…..

    Mike

    #63998
    Vadim
    Účastník (Participant)

    Mike

    Za sedem rokov som akumulátor ani na jednu zimu nevybral z motorky (iba ak som na motorke niečo robil) mal som ju zaparkovanú v nevykurovanej garáži a ked som ju predával, tak bol ten sedemročný akumulátor bol stále v poriadku.

    Na jar treba motorku aj seba pripraviť. Tomu sa budem venovať vo februárových SMN v 10. pokračovaní môjho seriálu.

    Ak Pedro konzervuje motorku olejom (predpokladám, že motorovým), môže jej len uškodiť. Olej je totižto veľmi agresívny. Ja som svoju motorku ošetroval iba priebežne a ani stopu hrdze som na nej nezaznamenal!

    #63999
    gulo
    Účastník (Participant)

    Ja som moju motorku nezazimovával. Tu sú moje dôvody:

    1./ Som totálna technická trúba, neviem čo je zazimovanie a ani neviem ako sa to robí.

    2./ Aj keby som bol tech. génius, som lenivý ako prasa, takže žiadne vyťahovanie nehrozí.

    3./ Kto by sa tým toľko krát sral, keď som jazdil 6. decembra, 2. januára a 8. a 9. januára.

    4./ Mám v garáži od 4 do 10 stupňov a neviem ako môže baterke prospieť väčšie teplo. Podľa môjho laického názoru, keď sa na motorke sem tam prevezieš, tak baterke len pomôžeš :79:

    PS: tie smajlíky sú bohovské

    #64000
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Ja som ju akurat vycistil, nalestil, vymenil olej, lebo uz mal 8700 km a zateplil chladice, aby pri jazde v tychto teplotach neprechladla 😘 A teraz uz len cakam, kedy sa ten sajrajt roztopi… ☹️

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri