Connect with us

Ako začať s novými pneu

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Ako začať s novými pneu

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65780
    Natalka
    Účastník (Participant)

    Ahojte!

    Včera mi konečne prišli nové pneu (Dunlop)

    Okrem toho , že sa chcem pochváliť by som sa chcela spýtať, ako začať jazdiť s novými pneu… niekto mi spomínal, že je na nich vrstva niečoho… a treba opatrne… 😕 😎

    #65781
    papaya
    Účastník (Participant)

    Natalka hadam Ti netvrdili, ze su natrete olejom aby nepopraskala vrchna vrstva pneu. Nat celkom urcite Ti staci pneu pretriet vlhkou handrickou namocenou v mydle, alebo jari. 😉

    #65782
    Jura
    Účastník (Participant)

    ak si ju nechala obuť v servise mali by to už spraviť a ty môžeš už len jazdiť …. hurááááá

    #65783
    papaya
    Účastník (Participant)

    Uz ked sa chvalis tak povedz odkial a za kolko 🙂

    #65784
    andoo
    Účastník (Participant)

    dunlop mam brnkatka 😁, ale aj na gilere som mal/mam dunlopy a videla si aka ja to kvalitna pneumatika. dovoli ti jazit aj bez tlaku 😁

    no urob zabeh tak 5-10km a potom mozes zacat gumovacky 😀

    #65785
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Mne tiez v zaciatkoch tvrdili ze prvych sto km opatrne. Je to podla mna uplna blbost, obujem nove a asi tak ako povedal andoo 5-10km a potom normalna jazda.

    #65786
    rudiger
    Účastník (Participant)

    5 – 10 KM a možeš gumovať,ale normalna jazda to nebude po 5 – 10 KM !! Mierny náklon,prudšie pridáš a budeš oblizovať asfalt.

    Odporúčam aspoň 80 km ,nech sa zodere ochranna vrstva.Vlastné skúsenosti + druhých… 😉

    #65787
    tlmic
    Účastník (Participant)

    rudiger to pocujem prvy krat – ochranna vrstva? Bol som sa raz pozriet na testovanie moto v Brne. Nahodil nove, strhol z nich stitok, odjazdil 1 kolo co je 5403m a dalsie kolo uz lietal po kolene!!!

    #65788
    Centauro
    Účastník (Participant)

    NAhodis nove pneu, uz ti staci len gumovat, gumovat a gumovat pokial neostane platno na plasti a vtedy sa najlepsie jazdi a za mokra to drzi paradne. 😁

    #65789
    yagiza
    Účastník (Participant)

    Natalka mne mechanik jemne prebehol po celych pneu smyrglom/brusnym papierom 🙂

    #65790
    Jozefko
    Účastník (Participant)

    🙂 🙂 🙂 to som aj ja cumel ked som isel pre moto a ked som odchadzal prisiel technik zo smyrglom a prebehol cez obe pneu … cumel som ako puk a on ze to robia na novych gumach stale …

    #65791
    sochymoto
    Účastník (Participant)

    Ahoj Natali.Dobré gumky si si poriešila.Nerob si ťažkú hlavu z prvých kilometrov,dunlopy nie sú dajaké salámy,keď začneš sezónu a kým sa zorientuješ a usadíš na mašinke to je akurát čas na bezstarostnú jazdu.Predpokladám,že nevypáliš po zimnom spánku hneď plný kotol,prebúdzať sa treba pomaly.Prajem veľa šťastných kilometrov…

    😉

    #65792
    Natalka
    Účastník (Participant)

    Ok, Ďakujem pekne za rady… pri prezúvaní poviem , nech mi ich prebehnú šmyrglom…

    Kupila som Dunlop – dopredu D207 , dozadu D220 obe za 7500,-Sk (Vianočná cena) 😉

    Zohnala som si ich od jedneho chlapíka zaregistrovaného na motoride pod nickom „rgw“ – pravdepodobne ma pneuservis v rožňave, poslal mi ich sem do blavy (aj drtičovi a silvii- AVON-ky) za lacne peniaze… ale neviem, či tie ceny sú ešte aktuálne… ak by ste chceli, súkromnou poštou vam dam na neho kontakt alebo mu napíšte súkromne na motoride. Dobre sa s ním spolupracuje a pneu (opreté o postel) vyzerajú dobre 😁

    #65793
    Kenny
    Účastník (Participant)

    No čo mne odporučil jeden motorkár ktorý toho má už dosť odjazdené, poradil mi nech vyčistím pneu s technickým benzínom, že tam ostáva vrstva silikónu z formy pri vyýrobe gumy a tá môže spôsobiť že guma by mohla zo začiatku zle držať na ceste, po prečistení bolo aj cítiť že guma bola drsnejšia a nie taká hladká ako pred čistením 😉

    #65794
    JOSE
    Účastník (Participant)

    Je pravda, že tam niečo ostane ešte od výroby, ale nejak moc by to vadiť nemalo a ako vravel sochymoto „kým sa zorientuješ a usadíš na mašinke to je akurát čas na bezstarostnú jazdu“.

    r e s p e c t 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri