Connect with us

Ako zacat ?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Ako zacat ?

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #83906
    Specnac
    Účastník (Participant)

    Nazdar. Chcel by som si kupit motorku a zacat pomaly s jej renovaciou. Mam zalusk na Jawa 250 Kyvacku. Nemohol by mi niekto poradit, ako zacat a podobne ? A este jedna vec. Mam vybranu jednu motorku, ale ta je bez TP. Da sa vybavit novy TP ? A kolko by to stalo ?

    Mozno, ze niekomu pride, ze sa pytam ako lama, ale v tomto som fakt novy 🙂 Dakujem za zhovievost:)

    #83907
    raptor
    Účastník (Participant)

    Spenac renovacia jawy 250 je financne nakladna zalezitost

    ak mas moznost nalistuj si niektory zo starsich motohouse kde som robil reportaz o renovacii kramosovej jawky

    co sa tyka papierov, pri veteranoch je moznost jazdit na veteranske papiere ale presne podmienky ich ziskania a nasledne uzivania si treba nastudovat vo veteran kluboch

    #83908
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Kúpiť v čo najkompletnejšom stave, chýbajúce diely sa dajú zohnať na burzách veteránistov. Ak to chceš dať do pôvodného stavu a kvalitne, počítaj s pieskovaním, prípadnou opravou plechariny, striekaním, ale čo je finančne náročné je chrómovanie. Samozrejme generálka motora, v ktorom malo za tie roky ruky niekoľko "odborníkov". Môžeš renovovať pôvodné diely, ktoré sa zachovali v pomerne slušnom stave, alebo zakúpiť už hotové repliky, napr. chrómovaný výfuk a pod. Môžeš to mať postavené aj na papieroch veterána, kde je však obmedzené jazdenie. Takýto motocykel musí prejsť komisiou, kde sa zohľadňuje predovšetkým vrátenie do originálneho – pôvodného stavu a akékoľvek módne výstrelky, alebo náhražky dielov z iných modelov sú handycapom. Je toho viac, priprav sa na mravčiu prácu, ak chceš mať naozaj skvelý výsledok a nebude to za týždeň.

    #83909
    Specnac
    Účastník (Participant)

    Dakujem za nazory. ja s tym pocitam tak na par rokov. a tie veteranske papiere su co zac ? neviete ake su tam obmedzenia ?

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri