Connect with us

Akrapovic

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Akrapovic

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #97666
    N1sSm0
    Účastník (Participant)

    Zdravim, chcem sa spytat ci mi bude pasovat koncovka vyfuku znacky Akrapovic na Yamahu R6 r.v.2001 ???  Nikde som nenasiel R6 r.v. 1999 – 2002 ze by mali taku koncovku, preto sa chcem ujistit ci mi bude pasovat a nebudu problemy. Jedna sa presnejsie o tuto koncovku: 

    http://motorky.bazar.sk/19098848-predam-vyfuk-akrapovic

    Dakujem za kazdu odpoved

    #97671
    satanokky
    Účastník (Participant)

    No ak je na fotkách ten výfuk, ktorý chlapík predáva tak jediné čo musíš urobiť je zistiť či máš na motorke IBA jeden origo výfuk a ak áno tak zmeraj vonkajší priemer zvodu tesne pred výfukom a ak leží tvoj priemer v rozsahu 35 až 50m (podľa tej redukcie v inzeráte) tak ti tam ten výfuk sadne – to znamená, že budeš schopný ho napasovať natesno na tvoj zvod a aj ho pomocou tej úchytky upneš na tvoju moto. Ale otázkou je ako sa bude chovať motorka po výmene koncovky rezonančnej (origo) za koncovku absorbčnú (Atrapovič). Ale tu by som povedal, že bez zmeny palivovej mapy a možno aj vzduchového filtra to nepôjde hladko. Môže ti cukať motorka, strieľať do výfuku, nebude mať výkon ako predtým, bude žrať aj trávu okolo cesty atď. A to nehovoriac o tom, že tá oncovka njieje homologovaná na prevádzku na pozemných komunikáciach. S tým DB-killerom by si nemal mať u nás či vo východnej Európe problém ale keď ťa zastavia v Rakúsku či Nemecku a neuvidia na výfuku homologačný znak E v krúžku resp. nebudeš mať certifikát k výfuku a žaby zelené ti namerajú hlučnosť vyššiu ako je uvedená na štítku motocykla tak vyhlásia tvoje vozidlo za nespôsobilé jazdy a zakážu ti ďalšiu jazdu dokiaľ neodstrániš problém. A no jasne, že aj nejakú pokutu dostaneš.
    Ak ti vadí, že tvoj motocykel má zvuk ako vysávač tak buď kúp niečo čo má od výroby „gule“ abo sa stým zmier.
    Ak chceš „brutálne“ zvýšiť výkon motorky (resp. znížiť životnosť motora) tak to musíš urobiť komplexne – začať saním, pokračovať motormanagementom a zvodmi a ukončiť to ladenou koncovkou. A to všetko musí byť vyladené na brzde a niekám kto to vie aby bolo všetko v symbióze.
    Ak myslíš, že dáš toho Atrapa na mašinu a zrazu ti pri akcelerácii urve motorka ruky v lakťoch tak to si na zlej adrese.

    #97673
    B12
    Účastník (Participant)

    Hluk merajú už aj Maďari a ktovie či aj Kaliňák nezainvestuje. Originál Akrapovič (nie z Aliexpresu) je v norme.

    #97675
    B12
    Účastník (Participant)

    Prepáč až dodatočne som si pozrel ten link. Toto NEKUPUJ určite, to nie je Akrapovič. Je to Čína. Keď tak si to objednaj cez Aliexpres, vyjde to lacnejšie, aj keď budeš čakať 5-8 týždňov. Priemer Ti môže zapasovať, ale možno budeš musieť niečo prerábať. Tá objímka je dosť slabá. Počul som, že tie plastové výfuky sa topia a niekomu aj vata vyhorela. Minule som jeden taký montoval, uvidím koľko najazdí. Syn má už 2 roky nerezový Dominátor na trojválcovom Triumphe, drží v pohode, ale bez DB killera ho rozoznám na 1-2km.  🙂

    #97677
    satanokky
    Účastník (Participant)

    Zhodou náhod tu v robote minule kolega tunil koncovku od „Atrapoviča made in ryžaland“ a bola presne taká ohavná ako tá v tom inzeráte. Vyšla ho na 150 Eur na nete a j**l sa stým pol dňa kým to dopasoval. A dorábal aj nový držiak nato. Ale prečo takto kolega k***il Triumpha tak to ozaj neviem.
    No a origo Akrapovič, ktorý je v norme nestojí 130Eur ale min. 800Eur.

    #97679
    satanokky
    Účastník (Participant)

    Vyhviezdičkované slová v mojom predchádzajucom príspevku: j_e_b_a_l     a     k_u_r_v_i_l
    Načo je toto dobré? Tu chodia aj tak len nevychované prasatá motorkárske a malé deti poznajú tieto slová od 3 rokov a na základke hrešia horšie ako pohonič.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri