Connect with us

Aku prilbu na Jawu 350

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Aku prilbu na Jawu 350

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64029
    3per
    Účastník (Participant)

    Zdravim moze mi prosim niekto poradit aku prilbu by som si mal kupit na jawu 350. Je to moja prva motorka a som par mesiacov po vodicaku takze si asi viete predstavit aky blby z toho vsetkeho som 😉 tak by som vas poprosil o odpovedi pisane typom PAKO STYLE. No a k samotnej helme mozte mi poradit nejake finty na co si davat pri kupe pozor, co by taka helma rozhodne mala mat a co su zbytocnosti a podobne. Vopred za postrehy diky

    PS vlastne este jedna vec ma trapi. Aky je rozdiel medzi uzavretou integralnou helmou a otvaraciou? (to ze jedna sa otvara tak a druha onak uz zvladam 😁 ) skor nejake prakticke skusenosti vetranie co je lepsie a tak by ma zaujmalo. No skratka za kazdu radu dakujem

    #64030
    Bemo
    Účastník (Participant)

    No to zalezi aj od toho ci chces novu alebo pouzivanu..u novej si toho moc nenavsimas..pokial chces integralu..vyberaj si ju tak,aby ti pasla na hlavu a tlacila ta na lica..medzi bradou a vnutornym limcom prilby musis mat minimalny priestor….nie ako ja ked som kupil a vopchal som tam past 🙂 ..pokial kupujes obnosenu tak si hlavne vsimaj futro prilby a upinanie.Ak je vnutro moc poskodene,znaci to o tom ,ze prilba bola znacne nosena a prichadza aj riziko jej poskodenia (padom,uderom).

    #64031
    raptor
    Účastník (Participant)

    no integrala ti zachrani drzku ked nedobrovolne opustis motku, ja by som zasadne na jawasaki uvazoval iba o klasickej zaludovke :60: , podla mna ina sa k nej ani nehodi :fuck:

    #64032
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    3per

    "Vraj" už padnutá prilba nie je tak bezpečná, ako nová, takže ti nosenú už len z hygienických dôvodov neodporúčam kupovať.

    Rozdiel medzi integrálov a otváracou prilbou? Objem otváracej a samozrejme aj hmotnosť je vyššia. Je na tebe, či si otváraciu kúpiš kôli luxusu, alebo ten peniaz navyše vrazíš do lepšej integrály.

    K tomu čo písal Bemo chcem ešte dodať: prilba ti musí sedieť na čo najväčšom povrchu hlavy. Pozor nielen na vôľu, ale aj na miesta, kde ťa príliš tlačí. Nemusí to miesto časom povoliť a prilba sa môže stať tvojim nepríjemným spoločníkom na cestách v podobe nervozity, alebo dokonca bolestí – migrény.

    Keďže ide o Jawku a tá nejazdí cez 200km/h, nemusíš sa zaoberať až tak problémom fučania a pískania pri vyšších rýchlostiach. Nech to vyznie akokoľvek, ešte som sa s takou prilbou ani nestretol. Možno preto, že som za ňu nedal 20.000,- Sk, ale každú novú prilbu som rozobral a okolie úchytov nasávákov som prešiel silikónom a samozrejme sa jej hlučnosť znížila.

    Prajem ti správnu voľbu pri kúpe.

    #64033
    3per
    Účastník (Participant)

    Vrela vdaka za vsetky rady. Obzvlast exebat dik vidno ze sa vyznas co trupik ako ja potrebuje vediet :78: .

    #64034
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    3per

    Akú sumu chceš investovať do prilby?

    #64035
    3per
    Účastník (Participant)

    no popravde toto som este celkom nedoriesil urcite nechcem ist nad 5000 predsalen 1/4 motorky je uz trosku moc 🙂 . A popravde chcem to cele stacit na co najmenej takze rozhodne asi ponuka v obchodoch preto som chcel tie rady vediet tak dost vseobecne. Rozmyslam trochu nad AIROH MATHISSE BASIC pocul som ze do nej fuci a ze celkom nedrzi moc pohromade ale mam taky dojem ze na jawenku bude ideal a ine moto aj tak do 2 rokov nemozem (ci uz kvoli veku alebo tomu ze moja bohata cast rodiny vymrela pred par generaciami 😉 )

    #64036
    doctor
    Účastník (Participant)

    Lenze dobra prilba ktora stoji trebars aj 1/4 motorky ti moze zachranit zivot.Na to nikdy nezadudaj.

    #64037
    3per
    Účastník (Participant)

    Doctor

    Nezabudam na to a mozes si byt isty ze akonahle bude dostatok $$$ tak v tejto oblasti rozhodne setrit nebudem, lenze pre tento krat mi financne moznosti mi toho viac nedovoluju 😠 . Ale aj tak si myslim ze za 5000sk nemozu preboha predavat zvacsenu prilbu z lego panacika. Vsak to uz musi nieco vydrzat a ako som uz pisal budem jazdit na jawenke takze ratam rychlost kolo 80 – 90 max. Skratka bude musiet stacit….

    #64038
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    3per

    Samozrejme, že tá suma do 5000,- stačí 🙂

    #64039
    Bemo
    Účastník (Participant)

    Ja mam mathissu a pouzival som ju na motorke trosku inej kubatury ako mas ty…fical som s nou 240km/h a nevidel som v nej ziadne problemos

    #64040
    3per
    Účastník (Participant)

    Caute tak ja uz som ohladne prilby odbaveny a ked ma niekto podobny problem ako ja moze skusit senec blizko jawashopu je predajna kde maju vypredaj a -50% zlavu na MT prilby. Tie prilby sa daju prezriet aj na [linka] niekde v oddelni mega hyper zlavy. Good luck a vela stastnych kilometrov.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri