Connect with us

Cena jazdenky!?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Cena jazdenky!?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64954
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Ani na jednej motorke ktorú som doposiaľ mal som nikdy nezarobil a ani som ju za týmto účelom nekupoval. Vždy som sa povozil a zo stratou predal, niekedy väčšou a niekedy menšou.Pre mňa je to koníček a nie kšeft. Nepochopím ale, keď tú istú motorku vidím aj po dvoch-troch rokoch v inzeráte za tú istú cenu a pritom keď si zmyslím ako kupujúci mudroval nad cenou, tak ma ide trafiť šľak. Máte podobnú skúsenosť aj Vy?

    #64955
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    nemam. Ja som moto predaval po 2 rokoch so stratou 60 000. A simsona som predal daleko pod cenu. Ale su ludia, ktory sa snazia na vsetkom zarobit, hold, peniaze na Slovensku maju magicky vplyv na charakter. Nemusi to byt ani zly clovek, ale proste ked pride na prachy, sprava sa trtkovsky…

    #64956
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    tlmic Hold údel je v tom keď máš málo chceš mať viac a najlepší nápad je seknúť cenu takú ako si kúpil a čakať

    Môj názor je taký že sa nedá zarobiť na niečom čo si už používal, no 100 ľudí 110 chutí. Niekto si nedá vysvetliť že za ten kutáč nedostane nikdy také prachy ako pýta a otázka kedy do toho začne vrážať ten čo to kúpi je vééééľmi aktuálna. No väčšinou sa niekto nájde a potom to je o tom za čo najmenej peňazí rýchlo zložiť a predať. Predám moto XY pripravená na sezónu… 😀 😀 😀

    #64957
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Mne sa podaril super biznis iba 1x – v case, ked bol Timton nedostatkovym tovarom – 1 rok som chodil do Mototechny na poradovnik a kupil som Simsona Elektronika za tusim 6850 SK. O dva roky som ho stralil aj s prilbou za 16 800.- To bola vsak ina doba – jednoducho dopyt vysoko prevysil ponuku. Dalsie motorky som predaval aj ja iba so stratou. Je siroka ponuka a konkurencia.

    Veru – suhlasim s Pedritom – stare stroje sa zacnu predavat hlavne vtedy, ked je treba investovat do rozsiahlej a drahej opravy…

    #64958
    vyboh2
    Účastník (Participant)

    Ja som to zažil ked som mal 11 sme chceli kupit babetu išli sme za chlapom nak nám ju ukáže dobre v pohode otcovy sa páčila no samozrejme aj mne ale potom to prišlo čo chcete za nu?… A starý jebne 9 papierov a tu bol sek povedali sme ukážte nám nejaké papiere od nej no tak nám ukázal bloka čo ju kupoval a tam cena 4 500 ..Chlap sa len vykrúcal že sa z predavačom dohoidol aby mal menšiu dan tak tam napísal menej … Ked sme to vydeli tak som si povedal j**t ti na nu starý a má ju doteraz !! Takýto prístup k predaju je na…. . P

    #64959
    Cistic
    Účastník (Participant)

    Pako je ten kto pýta veľa 😕 ale najväčší je ten čo to kúpi 😛

    #64960
    tlmic
    Účastník (Participant)

    milan3232 mne sa niečo podobné stalo so Skodovkou 125-kou. Tiez to bolo v tom čase a veľa ludí tak predalo aj Favorita. Ja beriem stratu na motorke ako uplne normalnu vec. Len nechapem ludi ktori napríklad z tej motorky nespustia ani keby ich drali z koze a pritom to nukaju za co kupili. Ja stale tuzim po velkom NAKED-e a vo Zvolene predaval dva kusky XJR-ky 1300 r.v.2004.Bola tam cena 245,000Sk tak som sporil ako blby a ked som mal tak tam bola cena 265,000Sk a ta je tam doposial a uz je rok 2006. Nechápem!!!

    #64961
    yagiza
    Účastník (Participant)

    tlmic a co takto mu zamavat pred ocami s 245 000? ja som raz tak kupila piskota: niekto mu ponuka viacej ale musi si vybavit pozicku alebo poprosit rodicov …a tak som mu povedala, tuna je hotovost a mas na to hodinu… o 10 min volal ze je moj.

    #64962
    tlmic
    Účastník (Participant)

    yagiza ano na niektorych to plati. Ale vedel by som Ti uviest konkretneho predajcu a dokonca nie jednoho, ktory ma doma motorku aj tri sezony a nespusti. A predstav si ze vzdy sa niekto najde co to kupi.

    #64963
    yagiza
    Účastník (Participant)

    tlmic to viem, ale risk zisk… ak povie nie, tebe prachy zostanu a jemu motorka…

    #64964
    milan3232
    Účastník (Participant)

    tlmic – to je smola. Normalne ho treba „ukecat“. Ja som takto usetril 40 000 pri kupe tej mojej. Povedal som : Chcem sa vozit, bol som pozerat na viacere stroje, tvoj sa mi paci. Mam hotovost, ktoru ti dokazem dodat kedykolvek. Ber, alebo nechaj tak. Rozmysli si do 2 dni, zavolam ti a uvidime, ci sa dohodneme. Dohodli sme sa. Ak by nie, uz by som sa mu neozval. Ono to samozrejme zavisi od obchodneho ducha a snahy oboch dohodnut sa. Vzdy sa riadim tym, ze 10% z ceny vzdy dolu.

    Ked som predaval svoju CBRku, tiez ma ukecal o 10 000, ale dal som mu k tomu aj vsetky turisticke doplnky a novu pneu… Vzdy ratam s tym, ze prerobim, ale za tie zazitky v sedle mi to stoji.

    #64965
    sniezko
    Účastník (Participant)

    vyboh2 to bol najlepsi priklad aky si mohol uviest. Simsony a babety kupene za stare ceny a este dnes sa predavaju za vtedajsie nakupy ak nie drahsie 🙂

    #64966
    zajo78
    Účastník (Participant)

    no vidite, mali ste nakupit xy simsonov a babiet a boli by ste v baliku 😁

    babetu a simsona son v zivote nemal, takze aj ja vzdy predam zo stratou. aj tak budem jazdit 😁

    #64967
    milan3232
    Účastník (Participant)

    zajo78 – kecas – mal si nakupit USD za 35 a predat za 51. To by bol kseft – a pravne cisty. Ale nie som Sybila…

    #64968
    tlmic
    Účastník (Participant)

    milan , alebo USD po 45 a teraz predat 😀 Este lepsia investisia su nebankove institucie. A preto radsej prerobim, ale sa povozim. Ty kokso-to sa rymuje : :- 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri