Connect with us

Cestovanie

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Cestovanie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #80465
    Spider
    Účastník (Participant)

    Čo si vozite so sebou ked idete na vikend pod stan? P.S mimo baby a prezervativu 🙄

    #80466
    cazzo
    Účastník (Participant)

    Spider milion vecí ! nazval by som to veľká poľná! Proste všetko čo sa zmestí na mašinu 😁

    #80467
    Matooo
    Účastník (Participant)

    Vela looove na pivo a borovicku 😁

    #80468
    kukolarik
    Účastník (Participant)

    Dobru naladu, uterak a plavky

    #80469
    Tom691
    Účastník (Participant)

    Servus Spider Na Tvoju otazku sa neda len tak jednoducho odpovedat. velmi zalezi od toho kolko motoriek ide a aka ste partia. pred odchodom by ste sa mali dohodnut na spolocnych veciach a rozdelit si to na masinky. ako napr kto vezme olej na retaz, stan, varic a pod. potom si treba uvedomit ake mas potreby pohodlia ci Ti staci v stane karimatka, pod karimatku si mozes dat tenku foliovanu podlozku proti chladu (u Louis-a cca 5 ?) ak budete stanovat vo vacsich vyskach ci na jesen, pripadne malu kompaktnu nafukovacku (u Louis-a cca 20 ?)na karimatku a na to vhodny spacak doporucujem nesetrit. teraz su kvalitne materialy a priom su spacaky male a vydrzia aj vo vacsej zime. Skladaciu plastovu nadobu na vodu ak nie ste v kempe. urcite nesetrit na funkcnom pradle a ponozkach dobra vec lahko preperies ( napr material Moira). pri baleni si musis spravit plan balenia. Motorka – cesta – oblecenie na cestu – spanie – toaletne potreby – jedlo – stolovanie cize konzumacia. no a do kazdej sekcie si doplnis co potrebujes. stolovanie napr> noz, otvarak lyzicka, plechovy hrncek, esus ci nieco podobne v com zjes uvarene jedlo a pod. nechcem tu pisat nekonecne zoznamy. urcite Ti poradia aj ostatny. ja som spal v prirode vela noci a uz priblizne viem co potrebujem a co nikdy nepouzijem, ale aj tak sa stane ze nieco zabudnem. najlepsie bude ak pojdes s partiou ktora uz takto bola a vie Ti poradit a pomoct. samozrejme su aj financie. drobne papierove Euro pripadne kam cestujes. Ak len po slovensku strasne sa to zjednodusi lebo ak ta nieco trapi sadnes do sedla a mastis domov ci na nejaku chatu ci do restiky sa najest..

    uffff prepacte za dlhy text.

    prajem Ti krasne dni v prirode a na cestach

    #80470
    Spider
    Účastník (Participant)

    Tom691 Dakujemza ten dlhy text,napisal si to pekne,ešte by si mohol dopisat nejake tvoje skusenosti,dakujem.

    #80471
    Tom691
    Účastník (Participant)

    Servus Spider

    neviem ake skusenosti mam dopisat. kazda cesta ma nieco do seba. ci len vylet okolo domu ci vonku kamarat ma na tento vikend prehovoril na maly Trip – teraz od 5-7 septembra sme skocili na dve noci pod stan. Isli sme okolo Faker see nenormalne mnozstvo motorkarov kvoli Harleyackemu zrazu. potom sme isli cez passo Predil do Slovinska do kempu v obci Tolmin. super kemp. vacsinou tam chodia paraglajdisti a horolezci. nenormalne ciste zachody sprchy a vsetko okolo. Idelane aj pre zeny. abslolutny komfort tepla voda chladnicka plynove varice, gril a pod. hned pri riecke Soca, kde sa aj raftuje. Hmm na veceru sme si dali fantasticky cerstvo vylovene pstruhy. byvanie skoro ako v hotely. nekradne sa tam. odtial sme na druhy den cez rozne Slovinsko talianske Passy zbehli k moru do talianska do oblasti Lignano trosku so okupali. potom naspat do kempu samozrejme inou cestou. a z Tolminu domov cez pass Vrsac cca 1600 m n m. cez rakusko a potom za Grazom na dialnicu a mastili sme domov. pred Viednou nas chytila silna burka co bola aj v Ba.

    ponaucenie? strasne vela km cca 1600 Km. trosku vyssie tempo a nevychutnal som si uzucke serpentinky ako turista, ale ako motorkar. dole pri mori 30 stupnov celzia a hore v kopcoch 6 stupnov celzia. takze dolezite je obliekanie, nemal som nepremok a pred Viednou by sa zisiel. bunda super drzala ale v cizmickach som mal vodu a nohavice komplet premokli. kozene rukavice boli mokre a pevne som sa rozhodol, ze si musim dokupit vyhrievane na rukovat. bola mi zima na zapastie od studenych rukavic. v lesoch vlhka cesta po malych dazdoch. v taliansku rozpaleny asfalt. stale sme si cistili prilby od musiek. Presli sme vela roznych povrchov a museli sme menit aj styl a tempo jazd. super skusenosti. domov sme prisli okolo polnoci stastne unaveny.

    prepac nie som nejaky znalez slovenciny a slohovania pisal som toto v rychlosti a snazil som sa to zostrucnit.

    maj sa pekne a pomaly sa materialne pripravuj a vyraz len tak na jednu noc a pod. sam zistis najlepsie co je vhodne a co nie a ako sa nabalit. drzim palce.

    caff

    #80472
    Spider
    Účastník (Participant)

    Tom691 Dakujem za odpoved,dufam že pomože viacerym.

    #80473
    pogicko
    Účastník (Participant)

    Ja si berem vybrejšn….😁 ked uz nik nezasuvne tak aspon ja zasunem…😁…

    a este si zeberem obcas daky toaletny papier keby ma nahodu chytila sracka a pohnulo ma..lebo na zrazoch je fest na hovno pifko..teda ako kde…jako pope,r vie robyt hnus s mojimi čerevami …

    😈

    #80474
    LehyJunior
    Účastník (Participant)

    GPS,spacak karimatku,stan,(to si dám za chrbát a potom sa krásne opieram ani opierku nepotrebujem 😇 ) ak berem jedlo tak varič a ašusy, nejaký vercajch, mazač retaze, 4 tričká,dvoje gate, nabíjačky, foták, pršiplášť, sveter, nož a dve flaše mineralky za chrbát, dvoch pavúkov a plavky to je všetko viacej toho netreba podľa mňa

    #80475
    Spider
    Účastník (Participant)

    LehyJunior Aky maš varič?

    #80476
    Matooo
    Účastník (Participant)

    pogicko ty si hovado 😁

    Vies ako je cocot – penis po cigansky? no predsa kár. A vies ako je vybrejšn po cigansky? No predsa elektrickár 😘 👋

    #80477
    pogicko
    Účastník (Participant)

    Matooo no od elektrikara teda daleko nema…..hlavne ze ma nieco stym spolocne 😁…..

    takze ale potom by to znelo ze, vybrejšn si bere mna na zrazy….chi 🤣 😈

    #80478
    Matooo
    Účastník (Participant)

    pogicko uz to nechajme tak, toto je tazka jazykova bariera 🤐 😎

    #80479
    pogicko
    Účastník (Participant)

    Matooo 😀

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri