Connect with us

Čo vy na to?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Čo vy na to?

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64997
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    V čase, keď kúpa motorky bola otázkou hľadania tej najlepšej ponuky, začal som sa zaujímať o veci ktoré by prispeli k mojej ochrane. Rozhodoval som sa medzi väčšinou jazdenými vecami, keďže viac prostriedkov som chcel vraziť do motorky. Do rúk sa mi dostalo kadečo a ešte stále za hrozné peniaze. Záchranou v mojom hľadaní bol kamarát ktorý doma po úraze opatroval celú výstroj. Kým som sa k nemu dostal niečo stihol poskytnúť ďalej ale aj tak som sa pýšil prilbou, nohavicami, dresom a samozrejme čižmami.

    Keď som sa prví krát navliekol do toho všetkého pripadal som si neohybný a strašne obmedzený v pohybe. Čižmy, rok jazdené Sidi polovicu sezóny stáli, tvrdé ako skala a bolo ich treba rozhýbať. Susedia mali isto zábavu ako som sa prechádzal po dvore dookola v motokrosových čižmách. Nohavice bolo treba pošiť ale inak boli vcelku nositeľné. Problém chcela robiť prilba po chvíli na hlave začala tlačiť, ale tak že musela ísť dole. Ale kto sa mohol pochváliť Katrošovou prilbou so šesťdňovej ? Ono časom som jej pomohol aj ja nejakým pádom a potom si našla miesto aj na mojej hlave. Nejaké chrániče sa mi podarilo výhodne kúpiť od známych ktorý to riešili kúpou nových. Samozrejme som časom vymenil všetko a na starú výstroj mi ostali iba ryhy v chráničoch. Ale na začiatok mi bola isto lepšia ako jazdiť iba v teniskách a bez prilby čoho som bol osobne veľakrát svedkom:

    Chcel by som sa spýtať aj vás ako ste riešili alebo riešite otázku ochrany? Koľko prostriedkov ste ochotný investovať do svojho zdravia alebo radšej mať lepšiu motorku a nejaká tá prilba čižmy sa už zoženú? Zámerne som uviedol prilbu a čižmy lebo položky ako rukavice, chrániče, bedrové pásy a iné sú na každom z nás a ich využitie je individuálne. Takisto by ma zaujímal váš postoj k novým textilným materiálom alebo ešte preferujete kožu?

    #64998
    yagiza
    Účastník (Participant)

    Pedrito vzdy s prezervativom a nikdy bez!

    k motorkarskej vystroji: hlavu mas len jednu, preto som nazoru ze na prilbu netreba setrit. netreba ale minat zbytocne prachy na repliky. moja prva prilba bola XL lebo som mala klaustrofobicky pocit a nic mensie som si na hlavu dat nechcela. potom mi v obchode chlapik povedal ze neexistuje aby som mala XL velkost. skusila som L a isla som sa zblaznit aka bola tesna, ale trval na tom ze je to moja velkost. chodila som v nej po dome 2 tyzdne a poddala sa (prilba/hlava)🙂

    Rukavice su u mna dolezite, preto ani na nich zbytocne nesetrim. 1 par zimne a 4 pary letne.

    cizmy tiez mam, ale musim sa priznat ze mam take hrozne nohy ze mi vela ciziem nesadne. ale idem aj v teniskach a ked idem na pohovor idem niekedy uz rovno vo vysokych topankach a v obleku.

    #64999
    zajo78
    Účastník (Participant)

    ja som prve kupil moto a potom som postupne investoval do oblecenia, teraz ak mam peniaze na viac, tak si z casu na cas kupim nico kvalitnejsie. pomalicky to obmienam 😁

    #65000
    wert
    Účastník (Participant)

    u mna to bolo opacne..prvy krat ked som si kupoval prilbu som si kupil malu M majitel obchodu tam nebol a ten co zanho zaskakoval bol mantak a nevedel mi poriadne poradit..musel som ju ist vymenit za L a bola mi uz ok..inak celu sezonu som jazdil v teniskach ale planujem si uz do jari kupit riadne boty.

    #65001
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Prva bola motorka. Potom som kupil prilbu, lacnu a aj bola tolko hodna. Oblecenie civil a zimne boty. Postupne som kupil motocyklove nohavice- textilne, prefukovali a problem s cistenim. Bunda „krivak“, nafukovalo ma ako rogalo a rozopinalo zipsy, hold nemam choper ale cestu. Tak som vystriedal vsemozne oblecenia, az som skoncil u kozenych kombinez, dobrej prilby, dobrej obuvy a korytnacka je samozrejmost. Zo zaciatku sa mi tiez zdalo ze som nemotorny, ale postupom casu tento pocit zmyzol. Dneska je opak, ak nahodou idem len natankovat, a skocim na moto v rifliach, tak mam neskutocne blby pocit strachu. Teraz ked obmienam vystroj, tak nikdy nie naraz!!! Zaprve peniaze a za druhe zase si zvykat na vsetko nove. Je lepsie ked si teraz kupim novu prilbu a mozem si vsimat len pocity z nej a nesledovat, kde ma tlaci kombineza, boty……Ale nebanujem ze som kupoval stare veci, lebo som si aspon utvoril svoj nazor co mi sedi a co nie a nemusel som potom zbytocne predavat novu a drahu vec len preto ze som zle kupil.

    #65002
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Ked som bol student, jazdil som v kozennej policajnej kombineze za 2000 SK zo 70 rokov. Posluzila vyborne. Teraz, ked zarabam, som si nasetril peniaze na moto + odlozil 50 000 na vystroj pre mna a manzelku. Vsetko sme neminuli, tak som kupil doplnky. Takto som sa citil podstatne lepsie. Ak vystroj, tak kvalitnu. Mam sidce chopra, ale vsetky chranice, ako to ma byt ako aj manzelka.

    Zivot je len jeden a neda sa kupit!

    #65003
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Na simaku som nazdil v hocicom. Potom prisla TDM a prve 3 mesiace som jazdil stale v tom „hocicom“, akurat novu prilbu som musel kupit, lebo staru mi pri 130 km/h dvihalo. Porom prisla jesen a ja som postupne dokupil rukavice, bundu, boty a nakoniec gate. Vsetko v priebehu 2-3 mesiacov, ale dovodom bola najma zima. Vtedy som totiz este nechapal, ako strasne bez ochrany riskujem. Pochopil som to az pri svojej prvej kolizii… A odvtedy kupujem stredne drahu vybavu…

    #65004
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Začiatky bahnenia:

    No ja som si kúpil motorku, potom hneď prilbu a rukavice. Jazdil som v kanadách (Topánky vz.90 letné), nohavice turistické z Corduru spevnené na kolenách a sedacej časti, tričko a mikina(samozrejme bez akýchkoľvek chráničov). Táto výstroj ma prešla po pár jazdách, prešiel som po psadnutom konári, samozrejme ako zázrakom vždy vám udrie rovno do píštali že od bolesti chcete zoskočiť z moto. Potom pár pádov, dobité kolená, narazené rôzne časti tela, naštastie žiadna zlomenina. Povedal som a DOSŤ!!. Teraz na moto nesadnem bez motokrosových čižiem, chrániče na kolená, motokrosové nohavice, ladvinový pás, pancier na trup, chrániče lakťov, rukavice, dres, prilba. jazda v nových čižmách bola zvláštne a to som ich predtým trochu rozchodil po troch jazdách ten pocit opadol a narástol pocit bezpečia. Chránič trupu musí byť taký, že keď človek spraví drep až tak že pritlačím hrud na kolená nesmie ma nikde tlačiť, hlavne na krku.

    Na cestovanie používam koženné rukavice, lebo bahniacke prefúka.

    Čo ja týka materiálov som zastánca textilu, najmä materál Cordura a podobné považujem za úplne super materiál na motooblečenie, výdrží fakt dlho. Keď to je špinavé šlahnem to do práčky a basta.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri