Connect with us

Cross alebo enduro

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Cross alebo enduro

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #98321
    frezer
    Účastník (Participant)

    Zdar vsetci.

    Chcel by som kupit enduro alebo cross. Nemam vybranu znacku. Motorku budem pouzivat po lese a lukach (takze bez papierov). Urcite chcem 4 – takt, 2-takt velmi trha, aspon co mi povedali. Neviem ci mam dobre info ale pri cross-e servis si ziada kazdych 50 moto hodin. Ak nemam pravdu opravte ma. Rocne najazdim okolo 30 hodin, mozno viac. mam 90 kg.

    Vdaka za kazdu radu

    Zdar

    #98325
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Motorku budem pouzivat po lese a lukach = trestny cin 

    zakázaný je vjazd a státie na všetkých lesných a poľných komunikáciách, ako aj
    vjazd mimo nich (na poľnohospodárske a lesné pozemky) aj keď tam nie je
    dopravná značka vyznačujúca tento zákaz

    Čo spôsobuje vjazd vozidlom:
    – ruší návštevníkov a obyvateľov územia
    – ruší živočíchy (vyrušovanie hlavne v zimných mesiacoch môže spôsobiť aj ich smrť)
    – poškodzuje a ničí rastliny
    – poškodzuje pôdny kryt
    – spôsobuje eróziu
    – ohrozuje pitnú vodu
    – znečisťuje ovzdušie
    Aký postih hrozí za nerešpektovanie zákazu vjazdu:
    – trestné stíhanie v zmysle §305, ods. 2 zákona č. 300/2005 Z.z. trestný zákon v znení
    neskorších predpisov, kde pri preukázaní spáchania trestného činu môže byť uložený
    trest odňatia slobody na jeden rok,
    – v prípade nepreukázania spáchania trestného činu bloková pokuta do výška 66,- €,
    alebo v priestupkovom konaní pokuta do 3 319,- €

    #98327
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Trestný čin je stavať ďalšie elektrárne, aby vyrábali šťavu pre trolejbusy.
    Trestný čin ja stavať diaľnice pre GoldWingy, tam už tráva neporastie a ani chrobák neprežije.
    Kde prejde enduro, nič sa nestane a aj nepoužívanú motokrosovú trať po roku ani nenájdeš od zelene…

    😁  Mlhoš, pripomínaš mi ochráncov prírody, kerí lietajú na kadejaké konferencie po svete, napchávajú sa hovädzími stékmi a potom protestujú, že z hovädzej kože sa vyrábajú motorkárske oblečenia.
    Lebo sú skorumpovaní a podplácaní ozajstnými ničiteľmi prírody, chemikmi a výrobcami moto-oblečenia z umelých vlákien, kerým je všetko prírodné a obnoviteľné konkurenciou.  😘
    Prírode pomôže len svetová vojna a redukcia obyvateľstva na desatinu… 😁 

    Frezer, ber 4T enduro 250 ccm alebo viac, kým to dokážeš plne využiť, budeš múdrejší. Ostrú krosku by si možno viac servisoval, ako jazdil a nič by si s ňou nevyhral.
    A aj nejaké chrániče sa zídu, pozor, rebrá sa ti budú hojiť pomaly a aj to trochu bolí… 😁
    EČV by ale nevadilo, je kopa miest, kde sa jazdiť dá.
    A nech ti to moc v tej prírode nehučí.
    Nemalo by to byť o tom, že „pozerajte, aha, aký som ja borec…“ 😉

    #98329
    frezer
    Účastník (Participant)

    Zdar chalani.

    Mlhos ty si nejaky mudry ale poviem ti tolko, ze o prirode vies velke gulove H.O.V.N.O.

    Ty si taky ako vo Svajciarsku, dajme referendum o zruseni atomovych elektrarni. Ktore ovsem preslo a zrazu zistia ze ked chcu mat elektrinu musia obnovit uholne elektrarne. Tak tomu sa hovori z kaluze do blata.

    Vies kolko stromov je pozrezovanych? Tam kde boli lesy su dnes luky, a to nehovorim o tom ze clovek tam moze kludne ist aj s autom, a kde to este s motorkou, lebo pekne krasne urobili cesty pre bagre a LKT.

    Ja byvam v dedine a ak by mal niekto proti tomu nieco musia ma nahlasit. Vies kolko chalanov sa chodi vozit?? A to nehovorim o tom ze chodia aj auta. A kto tam pride Policia?? Im sa tam nechce. A ak ma chcu z niecoho obvinit musia ma prichytit pri porusovani pravidiel. A to asi tazko.

    A druzstevnici co sadia – v zivote by som nesiel tam kde je nieco posadene, az kym nie je po zatve. To je moja zasada.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri