Connect with us

Dávate olej do motorky taký ako predpisuje výrobca?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Dávate olej do motorky taký ako predpisuje výrobca?

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65518
    motokocur
    Účastník (Participant)

    Dávate olej do motorky taký ako predpisuje výrobca?Alebo dávate taký o ktorom si myslíte že je podľa Vás super?

    #65519
    Relic
    Účastník (Participant)

    hej, ja osobne kajstrol …

    #65520
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    dávam olej predpísanej viskozity a výkonnostnej triedy, výkonnostnú triedu aj vyššiu.

    #65521
    Furby
    Účastník (Participant)

    ja nie, kto by uz dnes pouzival M2T 😁 F!

    #65522
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Uz som to tu raz pisal, mal som k poslednym trom motorkam manual, a bol tam taky zoznam olejov, ze som tam podla neho mohol naliat asi aj stolny olej. K poslednej motorke R6 mi odpovedali v znackovych servisoch rozne: syntetika – polosyntetika, takze si mam vybrat!?

    A v diskusii som sa dozvedel ze ani jednym nic nepokazim.

    #65523
    kelisova
    Účastník (Participant)

    ja davam do motorky plnou sintu motul 300w . ale po debate s mechaniky z Banskej Bystrice jsem se trosku zarazil nebot tvrdili ze suzuki nedoporucuje plnou sin. ze jen 5100 motul . tak nevim kdo je chytrejsi zda ti ve stixsu nebo manual

    #65524
    Kenny
    Účastník (Participant)

    Ja dávam predpísanej viskozity a výkonnostej triedy, v manuáli je tých viskozít viacej, inak polosyntetiku, podla toho čo som sa dočítal na stranke oleje.cz je to v podstate jedno 😀 osobne vyberám skôr overenú značku ale aj podľa cen 😉

    #65525
    PegasBoy
    Účastník (Participant)

    -ja davam M2T a moja penazenka je spokojna (do jawy) a ked budem mat 20l bandasku tak pojdem kupit gazolin za 15Sk 😉 😁 vozim sa lacno a vela….

    – do aprilie som kupil ties valvoline polisintetiku (predavac my poradil co sa pre nu hodi). a do benzinu polisintetiku Valvoline 😎 starane o nu ako v bavlnke 🙂

    #65526
    didogsxr
    Účastník (Participant)

    ja si myslim že do moto kde je predpísaná polosintetika by sa nemala dávat sintetika.aj viskozitu treba dodržat.toť moj názor.

    #65527
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    pri tejto motorke som sa rozhodol pre maly test: davat presne ten isty druh aj znacku, ktory odporucaju v servisnom manualy, ak sa nieco kvoli tomu poondi, dam vediet (napr. Vadim ma s mojim olejom zlu skusenost, tak uvidime)

    #65528
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Presne ako písal Bibo, ináč nedoržiavam značku odporúčanú výrobcom.

    #65529
    cygno
    Účastník (Participant)

    Ja davam presne ten co doporucuje vyrobca – znacku, vyskozitu, vykonnostnu triedu. To iste plati pre sviecky, podlozky a podobne. Je to sposobene aj tym, ze servisujem v oficialnom ducati servise aj ked mam staru moto. Ine som neskusal, takze nemozem porovnavat.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri