Connect with us

Duke 390 alebo MT 07

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Duke 390 alebo MT 07

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #95938
    filipm
    Účastník (Participant)

    Zdravím Vás,

    chcel by som Vás poprosiť o radu pri výbere stroja. Ide o prvý stroj, jazdenku nechcem, mám rád nové veci. Podmienky výberu boli cena do 5000.-, nový stroj, naháč, s možnosťou doplnkov, pre prípadnú víkendovú turistiku.

    KTM Duke 390
    http://ktm-bratislava.sk/sk/motocykle-na-sklade-ready-to-take.html

    + cena 4690.-
    + váha
    + ovládateľnosť
    + doplnky za 300€ v cene
    – výkon???
    – pohodlie pri dlhších jazdách
    ————————————-
    Yamaha MT 07
    http://www.yamaha-motor.eu/cz/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx

    + kubatúra, vyšší výkon
    -váha?

    Už niekoľko dní kvôli ním nespávam, tak prosím poraďte!

    Ďakujem,
    Filip

    #95942
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    MT 07 je motoricky určite vyšší level, ako Duke 390, ale s ABS už to MT nestojí 4890, ale 5690 – teda o celú tisícku viac, ako KTM.

    Čo sa týka ceny, nie Yamaha je lacná, ale KTM je drahá. Ja by som bral Yamahu s ABS.

    Viem, že doba je iná, ale dlhé desaťročia tu boli kráľmi machri na triapolkách, čo na ne „dozreli“ – až do nosa im (nám  🤐  ) pršalo…

    1987? Ak sa na to necítiš a máš rešpekt, ber Yamahu, ak si veliký macher, aj KTM 390 ti bude nebezpečná… 😉 

    #95944
    Dragon
    Účastník (Participant)

    papi to veľmi dobre vystihol – „Ak sa na to necítiš a máš rešpekt, ber Yamahu, ak si veliký macher, aj KTM 390 ti bude nebezpečná….“

    Pri výbere je veľmi dôležité to, koľko máš toho v hlave a v pravej ruke. Už som zažil mnoho nádejných motorkárov, ktorí tvrdili, že majú pred moto rešpekt a po pár kilometroch som ich videl zlomených na ceste. Takže nad týmto uvažuj skôr a až potom si vyber motorku. 

    KTM 390 Duke – Skvelý bike, naučí ťa základnej „moto-hygiéne“ a získaš cenné skúsenosti… ale po prvej, možno druhej sezóne začneš slintať pravdepodobne po niečom inom… 

    Yamaha MT-07 – Horúca novinka z tejto dielne, takže rátaj s obdivom, ktorý ti môže veľmi rýchlo prerásť cez hlavu. Neuvažuj nad tým, že by si vzal moto bez ABS, určite si priplať za ten „malý“, ale bez tak dôležitý doplnok, keďže si nováčik.

    Zhrniem to asi tak: Podľa mňa by si mal zobrať Duke a MT-07 si nechať ako ďalší bod. Je dosť možné (90%), že svoj ďalší bod aj tak nakoniec zmeníš.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri