Connect with us

Farba na moto ?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Farba na moto ?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64081
    MIQ
    Účastník (Participant)

    Kto by vedel poradit ako nastriekat moju Jawu 350/640?

    Su tam nejake plasty a chcel by som metalyzu. Poradte mi nejake finty alebo nejaky web na ktorom sa dozviem viac? Dakujem Miro.

    #64082
    MIQ
    Účastník (Participant)

    Poradte nejaky postup pri striekani, bruseni a tak pod.

    #64083
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    MIQ

    Povedzme, že máš čistý a odmastnený plast prípravkom.

    – v prvom rade príde nástrek do plniča, ktorý je treba vybrúsiť do hladka. Musíš dávať pozor, aby si pri brúsení neprebral a nedostal sa opäť na plast. Hlavne na hranách plastu. Čím jemnejším zrnom to robíš, tým kvalitnejšiu plochu získaš a menej nerovností bude v závere vidieť. Odporúčam dobrúsiť minimálne 800-kou. 1200 pre fajnšmekrov.

    – druhým krokom je odmastnenie vybrúsenej časti a nástrek do farby

    – ak sa rozhodneš dávať nálepky … buď sú to nálepky pod, alebo na lak s ochrannou vrstvou. Ak sú na lak, lepia sa až po nasledujúcom kroku. Lepenie odporúčam tzv. pod vodou.

    – posledný krok je nanášanie laku.

    To bol základ. Predtým však môže byť gitovanie nerovností po opravách, alebo korektúra povrchu po vybrúsení plniča (ak si detailista) občas vzniknú póry, ktoré je treba zaplniť … atď. Odmastnenie nejakým prípravkom nepodceňuj, vyhneš sa tak zbytočným problémom. To všetko rob v dobre vetrateľnej miestnosti, ale bez prievanu a možnosti usadzovania prachu. Zrnko prachu po nástreku plniča a laku zniekoľkonásobí svoj objem.

    #64084
    MIQ
    Účastník (Participant)

    EXEBAT : Dakujem ti za vybornu radu! Ja som dost trpezlivy clovek takze to skusim urobyt ako si mi poradil a ked to bude hotove tak ti posle foto a zhodnotis. Este sa ta spitam nevedel by si poradit aj nejake znacky Lakou, plnica, a kvalitnej farby ?

    #64085
    Vadim
    Účastník (Participant)

    MIQ: Hlavne to šmirglovanie treba robiť pod vodou, aby ti už odbrúsený materiál nerobil škriabance. Nálepky, pokiaľ nie sú veľké, lep pokojne nasucho a nelep ich celou plochou naraz, ale postupne! A určite ich dávaj pod lak.

    Ak nemáš kvalitnú vzduchovú pištol, ale elektrickú, tak radšej použi sprej. Keď máš metalízu streknutú a vytvrdnutú, tak ju ešte prebrús najjemnejšim šmirglom. A vrchný lak je dobré preleštiť elektrickou leštičkou.

    Kvalitný lak je napríklad PPG.

    #64086
    MIQ
    Účastník (Participant)

    Vadim Dakujem ti za radu a urcite sa budem drzat tvojich pokynov a potom vysledok. Nech bude aky kolvek . Velmi mi to pomohlo a som rad ze sa tu nasli ludia ktory vedia poradit 🙂

    #64087
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    MIQ

    Údajne by sa jednotlivé zložky ako farba a lak nemali miešať od rôznych výrobcov. Dodrž to.

    To brúsenie samozrejme za mokra – pod vodou. Pravidelne odplavuj obrúsený materiál, ako písal Vadim vyhneš sa škrabancom, ale zároveň ti nebude zanášať brúsny papier.

    Brúsenie plniča rob zásadne ručne a nie strojom. Ak preberieš a dostaneš sa na plast, budeš to musieť opäť dať striekať do plniča. V opačnom prípade by ti po nastriekaní farby a laku vznikla mapa.

    Teším sa na už tebou spomínaný článok a fotografie. Nech sa ti darí. 😉

    #64088
    MIQ
    Účastník (Participant)

    eXeBaT Diky este raz za radu 🙂 od zajtra sa do toho idem pustit

    😁

    #64089
    JaroVFR
    Účastník (Participant)

    vrchnu farbu nestriekaj naraz v hrubej vrstve (po hladko vybrusenom povrchu začne stekať) ale najprv v tenkej vrstve a za par minut ešte do lepkavej dalšiu konečnu vrstvu.Ked je farba prischnuta už ju čiastočne neopravuj stieknutim nejakeho miesta,zvlašť na metalize je to vidieť.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri