Connect with us

Honda FMX 650

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Honda FMX 650

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #84256
    Xmen
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    chcel by som sa popýtať, či máte niekto skúsenosti s motorkou Honda FMX 650 – teda v podstate bývalý Dominátor na motard gumách a v novom ošatení. Mám ostré enduro KTM, ktoré je na vybláznenie skvelé, ale chcelo by to ešte nejaké približovadlo na asfaltové cesty na nejaké víkendové jazdenie na chatu a podobne…žiadna diaľková turistika ani presuny po dialniciach vo dvojici s batožinou…proste bežné jazdenie z práce a do práce a cez víkend trošku poblbnúť na cestách druhej triedy s malým množstvom áut.

    Niesom ešte presne rozhodnutý pre túto motorku takže ocením aj nejaké porovnanie trebásr s Yamahou XT 660 X a podobne.

    Díky

    #84257
    sothar
    Účastník (Participant)

    Ako si spravne napisal, kedze FMX-ka pochadza z dominatora, pouziva koncepcne celkom stary motor, co sa odraza na udrzbe – interval vymeny oleja je 3 000 km, aj spotrebe – Dominator ma 4,5 – 5 litrov. Tento stary motor bol kvoli emisiam priskrteny, a v FMX-ke ma 38 koni. Motorka celkovo posobi mala a uzka, ak si vacsi kus chlapa, bude ti malicka.

    Oproti nej XTX ma novy, vodou chladeny motor, so servisnym intervalom 10 000 km, a skvelou spotrebou – pri pokojnej jazde sa uskromni s 3,5 litrami na 100. Vykon je citelne vyssi oproti FMX-ke, ma 47 koni, ale necakaj ziadny trhac asfaltu. Tiez posobi mohutnejsie a ma vacsiu nadrz.

    V inzercii je vacsi vyber FMX-iek a su aj lacnejsie, ale myslim ze XTX-ka ju v mnohom prekonava. Ak ta neobmedzuju financie, odporucam XTX-ku. Kazdopadne, obe su na cestu do/z prace, na chatu a vylety po okoli ako stvorene.

    #84258
    sothar
    Účastník (Participant)

    A este by ta mohla zaujat Aprilia Pegaso Strada od roku 2005 vyysie – ma rovnaky motor ako XT 660 X, a ma otackomer (FMX-ka ani XTX-ka nemaju)

    #84259
    Xmen
    Účastník (Participant)

    Dakujem za info…ja som nejaky kratky cas mal Dominatora, ale bol to este rok vyroby tusim 1996 tak som chcel vediet ci sa tam udiali aj nejake podstatnejsie zmeny v FMX-ke. Ale ako som sa uz aj niekde docital motor aj ram je v podstate rovnaky len vykon je trosku priskrteny kvoli emisiam. Dominator bol pohodove vozenie a nikdy ma nikde nenechal.

    Aby som povedal pravdu tiez sa mi viac pozdava XT660X, ale ide samozrejme aj o financie tak uvidim k comu sa nakoniec dopracujem.

    Aprialia vyzera tiez velmi dobre a takisto som pokukoval po BMW F 650 GS len tie si naozaj dost drzia cenu a nejaky novsi rocnik asi bude nad moje moznosti:(

    Kazdopadne dakujem za pomoc a uvidime na com sa buducu sezonu dovalim niekam na zraz 😁

    #84260
    kankoXF
    Účastník (Participant)

    Co tak Suzuki Freewind 650 XF?

    O jednej viem 😉

    #84261
    Xmen
    Účastník (Participant)

    kankoXF tak o tej som nejako neuvazoval 😉

    #84262
    kankoXF
    Účastník (Participant)

    Xmen je to menej znama moto. Ale velmi dobra na to, co si popisoval. A teraz idu za par €. Podla mna pohodlnejsia ako dve vyssie spominane.

    XTcko robi o cca 0,5 l/100 km lepsiu spotrebu ako XFko.

    Male GSko je tiez dobra volba. Pegaso Strada je dizajnovo pekne.

    Ak chces novsi rocnik, tak XFko vypadava z vyberu, robili sa tusim do 2003. Ale do menej ako 2000 € kupis uz cukrikove.

    👋

    #84263
    Xmen
    Účastník (Participant)

    kankoXF no pre mna je to dost znama moto kedze ju ma otec mojej priatelky 😉

    Ja by som rad co najnovsi rocnik, ale bohuzial vsetko zalezi na financiach…

    v podstate este je cas nieco dosetrit a spravne si vybrat ked teraz ide zima a ja som po operacii klucnej kosti, ktoru som si polamal na endure pred dvomi tyzdnami a momentalne mi z ramena trcia droty 😕 zajtra vyberu stehy a o nejaky mesiac – dva vyberu droty tak dovtedy mam kopec casu na rozmyslanie a studovanie casopisov a straok na nete…

    Ale vdaka za pomoc

    #84264
    kankoXF
    Účastník (Participant)

    Xmen

    1. skore vyliecenie

    2. spravny vyber moto, a nech sa € sypu co najviac

    3. väcsinu majitelov Freewindov poznam… Tvojho potencionalneho svokra 😁 asi nie…

    #84265
    Xmen
    Účastník (Participant)

    kankoXF

    Dakujem snad to bude co najskor v pohode a aspon do roboty ma pustia, lebo takto doma od nudy zosaliem a ani tie eurase sa nebudu sypat 😕

    Myslim, ze mojho potencialneho svokra nepoznas, pretoze je kamionista a doma je len 1 tyzden z mesiaca inak jazdi po svete 😉 Takze tomu jazdeniu vela nedava akurat niekde po okoli ked je pekne a na tu chatu…

    Kua jak to divne znie, ze potencionalny svokor 😛

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri