Connect with us

Jawa 350/360 a prevodovka

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Jawa 350/360 a prevodovka

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64125
    Miki58
    Účastník (Participant)

    Ahoj motomaniaci 🙂 ),

    chcel by som Vás požiadať o radu pri odstranení poruchy prevodovky na mojich Jawách 350/360. Obe majú vynikajúci motor, no na oboch mám problém s 3.rýchlostným stupňom. Môj mechanik (švagor Pali ) motor rozpolil, jedna vidlička bola vydraná, tak ju vymenil, prekontroloval, zavrel a motorka išla ako nová, no iba cca 10 km. Trojka jednoducho nefachčí. Dá sa akože zaradiť, no vydáva to zvuk, akoby preklzovala spojka. Ostatné rýchlosti sú v pohode. Je zaujímavé, že to robia obe 350/360.

    Za radu ďakujem Miki58.

    #64126
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Miki58

    A ozubenia na prevodových kolesách pozeral? Hrany sú v poriadku? Myslím hrany vzájomne do seba zapadajúcich kolies na ich boku, nie po obvode kolies.

    Možno sa mýlim, ale 😉

    #64127
    Miki58
    Účastník (Participant)

    Dnes bude motor znova rozpolený a pre istotu vymeníme aj to 3.-kové koliesko. Pre istotu pozriem ešte aj púzdra uloženia osky prevodovky. Je však zaujímavé, že obe mašinky sú z vojenských zásob a jedna má najazdené 5600 km ( z toho som ja urobil cca 3000 ) a druhá 2500 km a na tej som ja skoro nejazdil ( pri skúšobnej jazde ale bez 3.ky). Však dám vedieť čo to asi bolo.

    Vizuálne kolieska neboli poškodené, ale merať sme ich nemerali. Dík za radu.

    #64128
    MIQ
    Účastník (Participant)

    Miki58: Mne to roby tak isto. Neviem preco ale mam ten isty problem. 3 akoby isla hlucnejsie.

    #64129
    Miki58
    Účastník (Participant)

    MIQ : Skúsili sme opravu znova, výmena ozubených kolies, vidličky, púzdra, ale vraj to bola len polovica roboty. Motor išiel cca 100 km ako hodinky a potom sa pos…. Vraj treba ešte vymedziť axiálnu vôlu predlohového hiadeľa. Neviem, síce, čo to je, ale asi je to dôležité. Takže môj motor pôjde do Česka na opravu.

    Inak bez 3-ojky som bol na dovolenke( kopce stredného Slovenska), Jawka ju zvládla na výbornú až na to trápenie v kopcoch a to som ešte ťahal aj PAV-a.

    Takže také sú moje skúsenosti.

    #64130
    MIQ
    Účastník (Participant)

    Miki58: Kolko ta vysla ta oprava prevodovky?

    #64131
    Miki58
    Účastník (Participant)

    Mám prísľub od známeho, že mi to pošle do Prahy a cena kompletnej opravy by mala byť cca 1.500,- Kč. – tzn. dda 2000,- Sk. No kedže sa chcem ešte vozi, tak zatiaľ jazdím bez -jky.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri