Connect with us

Jawa 350/638 nedobíja

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Jawa 350/638 nedobíja

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65758
    poler
    Účastník (Participant)

    Moja JAwa 350/638 nedobíja, čo s tým mať robiť, batéria je nová 😠

    #65759
    andoo
    Účastník (Participant)

    pokazeny regler?

    #65760
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    poler

    Nedobíja, alebo iba svieti kontrolka dobíjania? Zmeraj voltmetrom napätie na baterke pri naštartovanom motore.

    #65761
    poler
    Účastník (Participant)

    Svieti mi kontrolka a nedobíja, lebo motorka, ked je nabitá batéria, ide najskôr na dva valce, potom na jeden a potom úplne zhasne motor. Taký regler by som kde zohnal a čo to stojí?

    #65762
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Ak sa nemýlim, mal by tam byť jednocievkový regler a to ťa vyjde na pár stoviek. Ja by som sa obrátil na nejakého Jawkára v okolí, ten bude poznať ďalšieho a niekto to už len musí mať.

    #65763
    Natalka
    Účastník (Participant)

    odkial si poler?

    Ak z BA, tak tu sú nejaké kontakty na jawa obchody…

    v Lamači – 0903463971 – p. Konečný (podľa mojích skúseností – tam by ti najlepšie aj vedeli poradiť, čo s tým máš)

    v Jarovciach – 02/62860143 – p. Wolf

    v Senci – 0905615695 – Robo

    #65764
    andoo
    Účastník (Participant)

    Urcite to zozenies od nejakeho jawkara, u nas by si to zohnal v lamaci v obchode co sa vola babeta, tam su vsetky taketo nahradne diely len pozeram ze si z trencianskeho kraja tak tam moc obchodov nepoznam

    #65765
    Natalka
    Účastník (Participant)

    aha.. až teraz som si pozrela, že nie si z BA… ale zavolať môžeš 😀

    #65766
    andoo
    Účastník (Participant)

    😀 vidis natalka ma predbehla.. u konecneho to najdes urcite

    #65767
    poler
    Účastník (Participant)

    natalka nie som síce z BA, som z Púchova, ale študujem tu, tak si to zoženiem. DAKUJEM aj ostatným, je to tu super.

    #65768
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    poler

    Môže to byť reglerom, ale aj nemusí. Skús a potom budeme hľadať iné riešenia.

    #65769
    senior
    Účastník (Participant)

    Môže to byť regler, môže byť vadné dynamo, alebo skrat svorky 61 na kostru a dynamo sa nenabudí.

    #65770
    naked
    Účastník (Participant)

    Ja som mal podobný problém, mal som roztavený ten plast či čo to je pri jednom z tých dvoch uhlikou v alternátore ale aj stator bol v hajzli.

    #65771
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    poler no môžu to robiť už aj zodrané uhlíky. Vymeň ich za nové, ak ich nezoženieš prispôsob tam z dynama z auta uhlík opiluješ presne na požadovaný rozmer a bude to fungovať mám to odskúšané. 😎

    #65772
    Kmotr
    Účastník (Participant)

    Pokial viem, tak na jawkach boli pricinou pri nedobijani najcastejsie „zapecene“, alebo zaseknute uhliky. Tieto musia byt pritlacane k rotoru, ale zvyknu sa zaseknut a tym nedochadza k treniu o rotor a preruseniu dobijania. V praxi sa to prejavi najprv ako blikanie kontrolky az po par km ostane kontrolka svietit uplne. Treba uhlik odtial opatrne vybrat, aby sa kablik neurval a trocha ho obrusit na dotykovych plochach s puzdrom tak, aby mal volny ( ale nie prilis ) pohyb v tom puzdre.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri