Connect with us

Kontrolka mazania R6

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Kontrolka mazania R6

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66565
    TomR6
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých

    Mám na svojom motocykly Yamaha R6 ročník 2001 tento problém. Mám ju cez týždeň a po predchádzajúcom majiteĺovi som vymenil olej a filter. Do motora som nalial 2,5L + 0,2L pre nový filter. Takto udáva príručka od tohto modelu. Pri jazde po ujdení 15km mi začala svietiť kontrolka mazania. Vypol som motor a nechal vychladnúť, po naštartovaní už svieti stále. Ak máte niekto skúsenosti s týmto problémom na R6 , tak mi prosím poradte. Za odpovedi Ďakujem

    #66566
    yagiza
    Účastník (Participant)

    TomR6 ak ti olej neunika a mas ho tam dostatocne mnozstvo, skus sa pozriet na elektriku (alebo to daj niekomu kto sa vyzna). mne sa na VFRke urobilo nieco podobne a bola to chyba v elektrickych kabloch. sama som si to neopravila, takze neviem co konkretne ale nieco v tej oblasti

    #66567
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Nalial si tam olej predpisanej viskozity? Dobre si zatiahol aj vypustaciu skrutku + mas dobre zastrcenu mierku na olej?

    Co hovori o mnozstve oleja odmerka?

    #66568
    renac
    Účastník (Participant)

    Skús pozreť aj kábel k čidlu.Možnože je odpojený,po zime na týchto vybitých cestách sa to stalo aj mne.Nasunul som ho a všetko klape ako má.Máva tvar takého štíhleho kužeľa (nachádza sa väčšinou na spodnej časti motora v horizontálnej polohe,nie ďaleko od filtra) a nakonci je samček (konektor) na ktorý napichneš samičku.Ak si všetko spravil tak ako vravíš, a ak si to omrkol ako písal milan tak na 90% je to ono.Može byť aj vadné čidlo ale to sa tak často nestáva,poprípade vada na kábli.Zober nerák a premeraj ho či doň ide prúd keď zapneš kľučik a hlavný vypinač.Hawk 😉

    #66569
    TomR6
    Účastník (Participant)

    Nazdar Milan3232

    nalial som tam olej CASTROL superbike 10w50 – plná syntetika. Tento mi doporučili na tento motocykel. Tá kontrolka svietila už pred výmenou, ja som si myslel že je tam málo oleja, tak som ho hneď vymenil za nový aj s filtrom. Ale teraz mi kontrolka svieti stále aj pri studenom motore, tak už nejazdím a skúsim sa popytáť mechanikov, ale mám podozrenie na to čidlo. Inak vám ďakujem za rady!

    s pozdravom Tomáš

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri