Connect with us

Kúpa jazdenej motorky

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Kúpa jazdenej motorky

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #84103
    pepo
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých. Chcel by som sa opýtať, poprosiť o radu, na čo by som mal predovšetkým brať ohľad pri kúpe jazdenej motorky. Som absolútny nováčik, akurát si robím vodičák a na jar by som si chcel poriešiť nejakú 125-ku maximálne 250-ku.

    Preto by som sa chcel opýtať Vás, skúsenejších, že do akej miery pri motorkách zohráva podstatnú úlohu rok výroby, kilometre , značka atd, atd. Vopred dakujem 🙂

    #84104
    VladiB
    Účastník (Participant)

    Ja mám len jednu radu – ak si niekde nejaké moto vyhľadáš, nikdy ju nechoď pozrieť prípadne kupovať sám. Vezmi zo sebou nejakého kamaráta, najlepšie mechanika, ktorému dôveruješ a nechaj si poradiť.

    #84105
    pepo
    Účastník (Participant)

    Jasne diki aj za to urcite sam nepojdem to neviem ci by som s mojim stastim dobre vybral 😛 ale kukal som si tu njake diskusie… myslis ze na zaciatok by som mol zvolit aj njaku tu 500ku??

    #84106
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Nie je na hanbu začať nižším objemom a oťukať si, ako sa motocykel správa v rôznych situáciách. Vodičským preukazom a prvým motocyklom sa všetko pre niekoho začína, ale aj končí. Končí pre tých, ktorí si neuvedomujú, že jazda je aj o fyzike.

    O kúpe samotnej by sa tu dali písať siahodlhé témy. Ale určite platí, že čím staršia, tým väčšia pravdepodobnosť, že bola popadaná. Ja osobne, ale je to iba môj názor, neber to ako moju radu , by som si dnes ako prvú motorku kúpil moto našich otcov. Starého dvojtakta, pri ktorom budeš v kuse špinavý od oleja, ale zato si ho budeš vážiť a vychutnávať si každý moment jazdy, ktorá ti bude odmenou za jej údržbu. Ale to zas nie je lákavé pre moderné dievčatá 😁

    #84107
    raptor
    Účastník (Participant)

    Ja by som si zas motorku nasich starych otcov nekupoval ani nahodou (nic proti nim)

    ako zacinajuci jazdec by som si kupil nieco overene neexoticke a japonske kde je predpoklad ze s tym budes mat minimum problemov

    #84108
    Frank
    Účastník (Participant)

    JA myslí, že veľmi záleží čo už máš na motke za sebou. Ak to je naozaj prvá, tak by som to riešil tak ako píše eXeBat. Nie je zlé naučiť sa niečo o konštrukcii motora atď. Tiež je to asi najlacnejšie riešenie a skúsenosti tohto tipu sa Ti určite zídu . 🙂 Určte by som si sadol nad knihu "Dokanalá jízda" lebo v autoškole Ťa naučia akurát tak radiť prevodové stupne ( a aj to niekedy ani nie :))))

    A pokiaľ by došlo k nejakej kolízii tak ťa to bude určite mrzieť menej ako keď to napereš do niečoho na novej 125-ke. A pokiaľ chceš do väčšej kubatúry, tak by som si to požičal na skúšku. A požiadal by som o názor skúseného kamoša, čo dokáže posúdiť Tvoju schopnosť ovládať motku.

    Držím Ti palec 😉

    #84109
    Frank
    Účastník (Participant)

    Ak tú knihu nevieš zohnať napíš mi a pošlem link 🙂

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri