Connect with us

Kúpa skútra

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Kúpa skútra

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65624
    jojco
    Účastník (Participant)

    Potrebujem poradit, dostal som ponuku na kupu nového skútra Tajfun XLQTB-50 za cenu 25000,- Sk. Vraj je to Čína, ale karburátor a motorové veci sú z Hondy. Oplatí sa to? Vie o tejto značke niekto viac? Lebo ja som ani na nete o nej nič nenašiel. Alebo si mám radšej kúpiť YUKI za cca 30000,- Sk? Poraďte. Vopred vďaka.

    #65625
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    jojco

    Od koho je tá ponuka nového skútra?

    #65626
    jojco
    Účastník (Participant)

    Kúpil si ho švagor pred vianocami, prihlásil ho, a skoval do garáže. Tak že je nejazdený. A teraz ho predáva. Neviem, za koľko ho kúpil, ale vraj mi ho dáva lacnejšie. No ako som teraz hľadal na nete, tak tento skúter vyzerá rovnako, ako JBW50QT a tak dám asi radšej o 5000 viac a kúpim buď ten Yuki alebo moped Korádo. Veď poraďte……

    #65627
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    jojco

    Kde to púpil švagor a je to 2T, alebo 4T?

    #65628
    jojco
    Účastník (Participant)

    Ja podrobnosti neviem, len to, co mi poslal mailom:

    „Je to Tajfun XLQTB-50, je to china, ale karburator a motorove veci su z

    hondy….

    zaruka 24 mes,15000km

    elektricke a manualne startovanie, 2-miestny,4-takt,vzduchom chladeny,brzdy

    kotucova+ bubnova, odkladacie skrinky“

    Neviem, ci môže viac firiem v Číne vyrábať skútre s rovnykým dizajnom, ale ten švagrov je presne taký istý, ako na stránke

    [linka]
    typ JBW50QT-2

    #65629
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    jojco

    Pokiaľ ti na to dáva záruku, musel to kúpiť na Slovensku, ale kde presne? Nepíšeš ani, koľko máš rokov a či máš vodičský preukaz iba do 50cm3.

    Drvivá väčšina skútrov tohto typu je vyrábaných v Číne a líšia sa detailami, prípadne housing si dodávateľ dá vyrobiť podľa svojich predstáv. Takže ty si pekne zisti, od koho ho zakúpil a následne ako je tento predajca na Slovensku s dodávaním náhradných dielov, pretože skôr, či neskôr niečo budeš potrebovať, to mi ver.

    Cena 25.000,- na 4T 50cm3 je dobrá.

    #65630
    BacilBA
    Účastník (Participant)

    Náhradné diely by Ti mali pasovať z YUKI model QM50QT-6 – SPEEDY 50. Pozri stránku http://www.yuki.cz podstránku Náhradné diely a porovnanie Shodné modely 🙂

    #65631
    BacilBA
    Účastník (Participant)

    Na nete to nájdeš aj tu:

    [linka]
    Predáva to mnoho čínskych firiem pod rôznymi názvami, rozhodujúca je časť označenia 50QT-2:

    Že to je dvojmiestne, to je pravda akurát tak pre číňananov, alebo ak obaja spolu nemáte viac ako 80kg. 😟

    #65632
    Kenny
    Účastník (Participant)

    mám taký pocit že tento skúter mohol predávať v SR Adamsmoto 🙂 skus sa spytať tam ak ti neporadí švagor 😉

    #65633
    choprak
    Účastník (Participant)

    jojco tie skutre su vsetky o tom istom, ale ak by som mal ja kupovat radsej kupim v obchode aj ked je to svagor. Ja som kupoval chopra Yuki a kupil som ho v ivanke pri dunaji. Vizera dobre a je to celkom v poho. Radsej by som to skusil u nich vedia dobre poradit. http://www.styx.sk

    #65634
    jojco
    Účastník (Participant)

    tak uz konecne viem, aký má ten skúter presný názov. Je to Xinling Tajfun 50QT-B . Nasiel som to na tej stránke Yuki.cz/shodne modely . A teraz mi poradte, ci sa to oplati zobrat, alebo radsej kupit ten Yuki, ak je to aj tak zhodne. Alebo je Yuki predsa len kvalitnejsi? Nech nespravim neaku blbost a potom to budem lutovat…. Dik.

    #65635
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    jojco

    Yuki nie je o nič kvalitnejší, ako ten tvoj Xinling.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri