Connect with us

Moja nehoda na CBR600F z oktobra 2003

Domov Diskusné Fóra Nehody Moja nehoda na CBR600F z oktobra 2003

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63761
    chloro
    Účastník (Participant)

    ..

    #63762
    chloro
    Účastník (Participant)

    Tiez som presiel podobnymi peripetiami ako admin, minuly rok v oktobri som mal vaznu nehodu na Honde CBR 600 F na vjazde do Martina pri objekte Turčan.

    Vo vedľajšom jazdnom pruhu išiel Fiat Ducato približne rovnakou rýchlosťou ako ja a keď som dosahoval zhruba jeho úroveň strhol to do môjho pruhu a začal ma tlačiť na kraj cesty. To sa veľkej dodávke hravo podarilo a tak som nabral smer obrubník, motorku zastavila lampa a ja som štýlom á la superman plachtil ponad chodník..

    Tu moje spomienky vzhľadom na krátku amnéziu končia, no reprodukovane popíšem čo sa udialo ďalej. Chlapík z Ducata (jediné za čo som mu vďačný) zatavil okoloidúci autobus, kde bol našťastie doktor, ktorý mi vytiahol zapadnutý jazyk a dával na mňa pozor do príchodu sanitky.

    Tu prichádza prvá kuriozita: napriek stavu, v ktorom som bol, do sanitky vošiel policajt, a musel som fúkať (spomínam si na to len matne), čo sa mi podarilo asi až na 5 raz, aj to horko ťažko, bol som totiž komplet ochrnutý.. V nemocnici ma pár civilkárov mierne necitlivo prehodilo zo sanitky na vozík, od bolesti som znova stratil vedomie a prebral som sa až pri rontgene..

    Inak musím povedať, že chvíle v nemocnici neboli až také hrozné aj vďaka sestričkám na úrazovke (Margaretka ciao;) .

    Polícia dala plnú vinu vodičovi Ducata, /samozrejmosť/ no ten mi ešte mesiac po tom odkazoval, aký je nasratý že dostal pokutu 2000 korún, aj keď v tom bol nevinne..

    To že moja škoda ďaleko prevýšila 150.000 korún (mašina do odpisu, notebook – ten som mal na chrbte v rupsaku a vďaka nemu teraz chodím – do odpisu, oblečenie detto..) ho absolútne netrápilo..

    S poisťovňou to bola tiež riadna tortúra, trvalo to pol roka, kým som sa dopracoval k peniazom , a to som tam musel telefonovať skoro každý týždeň a urgovať..

    To len tak v skratke, želám všetkým nech najazdia tisíce kilometrov bez nehody a nech ich takéto príhody obchádzajú.

    Chloro

    #63763
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    chloro

    Ako si dopadol s poisťovňou? Ak to nie je príliž osobná otázka, koľko ti za škodu vyplatili? Bol si s tým spokojný?

    #63764
    chloro
    Účastník (Participant)

    Vyplatili mi zhruba 50% ceny motorky, čo činilo cca 50.000 korun, vzhladom na to ze to bol stary rocnik to nebolo az take najhorsie, no novu motorku som si za to rozhodne kupit nemohol..

    #63765
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Bol som informovaný, že v takýchto prípadoch (keď si ty poškodený) máš nárok na odškodnenie nie len zo strany poisťovne, ale aj od vinníka. Pokiaľ suma, ktorá ti bola vyplatená poisťovňou nie je tvojou výslednou sumou na ktorú si ceníš poškodený majetok, môžeš si rozdiel uplatňovať súdnou cestou od vinníka. Zaujímalo by ma, ako dopadol vinník, čo sa týka trestu?

    #63766
    Bemo
    Účastník (Participant)

    Najhorsie je na tom to ,ze ti smradosi v plechovkach neberu vobec ohlad na jednu stopu ☹️

    CHloro:Budes este jazdit,alebo si na to uz zanevrel?

    #63767
    chloro
    Účastník (Participant)

    BEMO

    Znova jazdim, znova na CBR600F, zanevriet na motorky to nie je take jednoduche..

    Tu je pohľad na moju CBR pred a po nehode:

    [linka] target=“_blank“>[linka] target=“_blank“>[linka]

    #63768
    raptor
    Účastník (Participant)

    k***a ked tak citam vase prispevky divim sa ze este nikto nepodal na poistovnu trestne oznamenie ☹️

    #63769
    ABS
    Účastník (Participant)

    prečítal sm si komentáre k nehode, prikladám poznámku k odškodneniu poisťovne – nie je právny nárok na nič okrem toho čo zaplatí poisťoňa, ak by vinník nehody mal ťažké svedomie, môže niečo priplatiť, ale iba DOBROVOĽNE

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri