Connect with us

Najazdené KM na moto

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Najazdené KM na moto

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 26 )
  • Autor
    Príspevky
  • #76302
    matoTL
    Účastník (Participant)

    Už dlhší čas som premyšlal nad tým,kolko tak spravia motorkári na slovensku priemerne km do roka.Asi ma to napadlo preto lebo sa chystam predať moto a mám najazdene 60 000km rv 1998.Tak sezona 04,05 som urobil 13-16km ročne.Neviem či je to vela alebo malo ale ozaj nerozumiem tomu že ak niekto ma moto napr.2000 a nabehane 16 000km je to blud alebo nahoda,ved len priebežne jazdiaci motorkar čo jazdi len víkend musi urobit 3-4000km za sezonu a to je len minimum jazdenia!Myslim si že na slovensku panuje nalada že ak ma moto najazdene viac ako 40 000km je outsider/jogurty väčšinou/ved ked som bol v GB moto tam mali po 100 000km a viac a šlapali ako hodinky!!!Neviem potom ked si tak prezeram tie inzeraty a najazdene KM či sa tu jazdi tak malo… alebo teda dnes za 1500sk sa da dat aj 0,5km 😉 nechcem sa tu nikoho dotknut kto predava moto že stahuje km ale u aut je to už bežna vec si myslim.Len som chcel vaše nazory kto kolko najazdí ročne….a čo si myslite o životnosti motorky od zavislosti na počte nabehaných km.zdar 🙂

    #76303
    racer8
    Účastník (Participant)

    Ja som za tuto sezonu spravil necele 2000km 🤐 ja viem tak troxu hamba ale co uz 😇

    #76304
    taaat
    Účastník (Participant)

    Ja doteraz 15 000 km od apríla a to asi není konec. Je mi do smiechu keď vidím inzerát r.v. 1995 a naj. 12 000 km …

    #76305
    italofighter
    Účastník (Participant)

    Poviem len jedno mam xj co ma najazdene 74tis a kazdy si mysli ze ten motor je do srotu no viem ze kamos ma podobnu moto a ta ma 240tis a az potom otvorikli motor ammenili rozvodobu retaz a teraz masina znova slape takze neviem co za debilny nazor to je ze moto ak ma viac ako 40 tis tak treba robit generalku ved je to uplny a cisty nezmysel ale cest debilom a nevedomim co vedia o moto len tolko ze to ma dve kolesaaaa

    #76306
    charym
    Účastník (Participant)

    13 dni 1800km viac som nestihol 😟

    #76307
    matoTL
    Účastník (Participant)

    Ved prave o to ide že tie motorky znesu oveľa viac aka je mienka o nich…ja som menil rozvody na 55 000km v servise otvorili motor a povedali že ani nič netreba že je to ako nove,ale ked to je otvorene tak nech sa to urobi…take mašiny musia zniest 100 000km samozrejme ak je pravidelne menený olej atd…viem ked kamoš predaval moto mal nabehane 49 000km rv 99 a pomaly každý kupec čo bol pozriet-ta tolko vela nabehane ma… 😕 smiešne fakt…ale ludom asi viac stači ak ma moto menej nabehane a je to stiahnute ale dobrý pocit-kupil som motorku a ma len 18000km nabehane 😁

    #76308
    cbr900
    Účastník (Participant)

    matoTL … neviem či si čítal o britskom kurierovi, čo najazdil na VFRke cez 400 000 km, prehodil motor a potiahol ďalších asi 300 000 km…

    ja priemerne ročne dám okolo 10 000km ….

    #76309
    MartineR
    Účastník (Participant)

    matoTL suhlasim s tebou, bohuzial tu ludom staci pohlad na tachometer … osobne som najazdil za posledne 3 sezony cez 40tis km, preto je mi tiez smiesny pohlad do inzeratov na motorky v rovnakom rocniku ako moja (96) s najazdenymi 30timi tisicmi 😈

    #76310
    raptor
    Účastník (Participant)

    To je tá slovenská nátura, tiež zastávam názor že ak sa k motoru nesprávaš ako k***t, meníš olej ako sa má, nastavujes ventily podtlaky atd tak ten motor muší chodiť strašne dlho

    moj kamoš ma GS 1100 ktore predáva a ktoré ja možno kúpim a tá motorka má 110tkm, viezol ma na nej, ja cca 100kg on cca 80 a ta k***a nemecka co už šlapala kdekade si pekne išla jak keby mala 20 a šušku tak na dva prsty 😎

    a potom pride človek kerý vám povie že ak ju kúpi či by ste mu nestočili km na 60t lebo zo 110 je u6 nepredajn8…NO MÁM V P**I!

    #76311
    MartineR
    Účastník (Participant)

    raptor v pitchi mozes mat, len ci je na dva prsty …? 😈

    #76312
    Matooo
    Účastník (Participant)

    Ja som svoju lasku kupoval ako 4-5 rocnu a mala nabehane 11tis km. Za dve sezony so mnou uz jej vela kilometrikov ku 30tis. nechyba a ta hranica toho roku este padne! Aj vcera som si dal KE-MI a spat aby som otestoval nove termopradlo 😀

    #76313
    matoTL
    Účastník (Participant)

    Tak na slovensku je to tak….a s km sa bude stale o….ť,či ide o auto alebo motorky,kto sa vyzna vie že moto pojde a kto nie tak nech si da stiahnut a bude mať dobrý pocit ža ma len……km 😉

    #76314
    dedo2
    Účastník (Participant)

    MatoTL,ja som tuto sezonu k dnešnšmu dnu najazdil 19856km,či je to málo alebo mnoho-neviem,ale viem iba jedno že 40až 60000 km na motorke je nič,akurát dobre zabehnutá,ale skorej záleží na tom jazdcovi,ako sa k motorke správa,tak toto správanie sa odzkadli na životnosti,nie počet najazdených km,tie su až na druhom mieste.Videl som motorky ktoré mali najazdených 20000km a nechcel by som ich ani zadarmo,ale videl som aj také ktoré mali najazdených 150000km a neveril som vlastným očiam…asi takýto príklad.

    #76315
    Xmen
    Účastník (Participant)

    Ja napisem priklad z doby minulej 😁 moj dedo kedysi kupil jawu 250 kyvacku od chlapika z autoskoly,ktory na nej ucil jazdit mladych chalanov…mala nabehanych za dva roky asi 30 tisic…dedo na nej pridal este 59 tisic km a ta masina doteraz slape ako hodinky a chyta na prvykrat…

    ako sa hovori: vojak sa stara…vojak ma 😁

    #76316
    dedo2
    Účastník (Participant)

    Xmen plne s Tebou suhlasím,pripomenul si mi moje mladé časy,kedže patrím k tej staršej generácii,ale klobuk dolu pred Tvojím dedom,možeš byt na neho hrdý,a brat si ho za vzor.ahoj

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 26 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri