Connect with us

Neuznana poistna udalost – hladam skuseneho pravnika

Domov Diskusné Fóra Nehody Neuznana poistna udalost – hladam skuseneho pravnika

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #67901
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Nejde o motorku, ale o auto, ale potrebujem pomoc a niekomu sa to moze stat aj s motorkou:

    Dna 1. aprila mi v noci sused nabural do odparkovaneho auta na parkovisku (nacuval, mal cierne folie). Skoda vycislena za 52 tisic, konecna oprava sa podarila stiahnut na 43 tisic. Vysetrovali to aj policajti, spravili fotky. Vinnik sa priznal. Auto som dal opravit, fakturu som poslal do poistovne na preplatenie.

    Prave som volal do poistovne, ze ako je to s preplatenim faktury za tu buracku, vysledok setrenia je taky, ze poistovna to zamietla z technickeho hladiska. Buduci tyzden mi to pride na papieri, zatial to mam len ustne. Proti tomuto sa mozem odvolat, ak vsak nepredlozim dalsie skutocnosti, nic mi to nepomoze a potom jedine sudnou cestou. A ja nemam ake dalsie skutocnosti predlozit. Vinnik sa priznal, policia ho uznala, len poistovna sa vytaca, ze technicky to nebolo mozne. Mam im to snad predviest?

    Preto sa obraciam na vas a aj inych ludi, ak mate nejake skusenosti s podobnym pripadom, nejake znamosti alebo odporucania, napady, dajte vediet, ja im tie prachy predsa nedarujem, ide tu o 43 tisic! Jedna sa o poistovnu Generaly, skody sa mali hradit zo zakonnej poistky vinnika.

    Sucasne hladam dobreho pravnika, ktory sa podobnymi udalostami zaobera. Nemam so sudom absolutne ziadne skusenosti, neviem, co to bude stat, ale nejde o tak malu ciastku, aby z toho nemal zisk pravnik aj ja.

    Dopredu dakujem.

    Vidicon

    #67902
    Kenny
    Účastník (Participant)

    vidicon ty koki to je pekná sila, o poisťovňach som si nikdy nič dobré nemyslel a čím ďalej tým viac sa mi to iba potvrdzuje ☹️

    Vidi držím ti palce nech ti to vyjde a nedaruj im ani korunu.

    To z technického hľadiska myslia ako čo, že sa to tak nabúrať nedalo?

    To je divné, keby sa to nedalo to by podľa mna na teby už hneď šupli, že pokus o podvod alebo nie?

    #67903
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    vidicon

    Zavolaj, alebo osobne navštív človeka, ktorý sa pod taký posudok podpísal a vyčisti mu žalúdok. Je to bežná prax poisťovní, aby „akože“ predchádzali a vopred odhaľovali poistné podvody, resp. narafičené dopravné nehody. Ide o „malú“ sumu a priemerne (podľa mojich skúseností) berie právnik 20% z vysúdených peňazí. Nenechaj sa odradiť a choď za tým osobne, dosiahneš viac, ako ich strašiť právnikom.

    #67904
    roman4u
    Účastník (Participant)

    No zdarec. Mne sa stalo nieco podobne, akurat, ze to nebol sused, ale daky mlady fakan, co hned aj zdrhol a zrusil mi total dvere a blatnik. Nastastie som to mal hned pod oknom a pocul som to, tak som stihol zmercit znacku. Okamzity telefonat na 158, dovalil sa zeleny muzicek, pofotil a sli sme hladat typa dla EVC do nedalekej dediny. Vysetrene, neskor nahlasene na jaho poistovni (kooperativa). Technik zo SLOVEXPERTY (robia externe pre Koop.) nafotil, vycislil, ……..poistovna to prehnala svojou kalkulackou a opravnymi koeficientami, co sa tyka amortizacie a cochvila boli peniezky na ucte (cca 2 tyzdne). Takze nevidim ziaden dovod, aby ti daky poistovacki hadi neplatili cash a tym duplom, ked sa to tahalo aj cez policajtov. Keby sa to tlacilo az pred sud, tak tomu davam 100%, ze hned na prvom pojednavani ti to odklepnu a ides vysmiaty domov. Inu drzim palec, pevne nervy a vivat spravodlivost.

    #67905
    Tusitel
    Účastník (Participant)

    roman4u : nemyslim,ze by to islo tak lahko i ked by to tak malo byt. poistovne si neplatria male ciastky za svojich pravnikov a ked si niekto nejakeho zozenie tak to musi byt fakt dobry pravnik ,aby to prebehlo ako si napisal + nejake mastne vsimne…

    vidicon : napisem ti moju skusenost s byvalou Slovenskou poistovnou teraz Allianz : na Kamennom mlyne co vacsina motorkarov pozna, pred restikou nacuvala Avia do mojho BMW(mal som automat a dufal som,ze nie je nic s prevodovkou,lebo mi ho trochu potlacila dozadu). prisla nehodovka z malaciek,tak isto nafotili,spisali protokol o nehode,vodic sa priznal,skoda 60,000Sk par rokov dozadu to bola pekna ciastka (chladic ,svetla ,kapota…). ohlasil som v poistovni nehodu,isiel do malaciek na policiu pre dokumentaciu od nehody nech to je cim skor vyriesene… prd to bolo cim skor… chvilu ma natahovali,ze ten kto to dostal na starosti „stratil“ papiere od toho vsetkeho, neskor sa vyparil na „dovolenku“ na par tyzdnov a potom odisiel do inej poistovne (Ceskej).ked som im tam isiel urobit bordel,papiere sa nasli ,ale po „PRESETRENI“ nehody „odbornikmi“ z Allianzu cca po pol roku zistili,ze nehoda sa nestala tak ako to zdokumentoval policajt. takze si pripadam akoby som podplatil vodica,policajta, naaranzoval nehodu,samozrejme odtiahol auto z miesta nehody a opravil si to sam na vlastne naklady a bol spokojny,ze som to zvladol a urobil si program na par tyzdnov!!! skusil som verziu,ze to dam do verejnopravnych medii. odvtedy sa mi neozvali a mlcia ako ryby. nepomohol som si a odvtedy i ked mi allianz ponukal akukolvek vyhodnu poistku,neberem i ked by tych 60,000 mali naspat odomna uz davno ,lebo si platim havarijnu a zivotnu,ale uz nie v allianz…

    takze z toho mi vyliva,ze treba asi vyrobit nejaku nehodu a mat znamosti a takto si na nich zarobit,lebo „poctivu“ nehodu len tak lahko ako vidim neuznaju.

    #67906
    Vadim
    Účastník (Participant)

    vidicon: Vidi: Tak to ti teda nezáVIDIm Ja sa s Allianzom súdim osem rokov. Pôvodná suma bola 145 000. Dnes je to okolo 450 000 a koniec v nedohľadne. Paľo má s Allianzom ten istý problém. Jeden z mojich spolužiakov bol pred časom riaditeľom jednej poisťovne a od neho som sa dozvedel, že viaceré poisťovne majú k takémuto postupu interné pokyny. Niekto nad vymáhaním peňazí od poisťovne a s tým spojenými problémami a nákladmi mávne rukou, iní sa roky súdia a poisťovne disponujú s našimi peniazmi. Na toto je dobrá DAS.

    #67907
    roman4u
    Účastník (Participant)

    Tusitel: no jo, mozno to bola len velice optimisticka vizia 😕 , ale pokial je daky spor absolutne jednoznacny a niet vo veci dakeho rusiveho detailu, tak by snad mohol mat stigro…..

    Iste je jedno, ……..vsetko jeden velky bordel…….. a ostane nam zas len nadavat a nadavat…

    #67908
    vyboh2
    Účastník (Participant)

    Toto je v p..i človek im platí ako jebnutý a na koniec toto no hnus 😟

    #67909
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    dakujem zatial za odpovede a podporu. Dam vediet ked bude nieco nove, ale stale plati, ze kazdej rade budem vdacny…

    #67910
    Kiwi
    Účastník (Participant)

    Veľa poisťovní takto skúša. Oplatí sa im to. Niektorí skutočne vymyslia podvod, ktorým chcú zaplatiľ vlastnú nešikovnosť, smolu alebo absenciu havarijnej poistky (ako u väčšiny moto), tí po takomto ozname od poisťovne do hovna už nerípu, lebo im pohrozia trestným stíhaním. Ďalšia skupina ľudí je tá, ktorí si povedia, že sa o danú sumu nebudú dlho súdiť, takže poisťovni zostalo bojovať už len s jednou tretinou. Ak do nej patríš, prajem pevné nervy.

    Mám za sebou dve poistné udalosti (nezavinené) s motorkou za pol roka, a pri druhej som si pripadal, ako podvodník, ktorý sa ide z dlhej chvíle zabiť na motorke a keď to prežije, tak si to chce dať zaplatiť. Škoda hovoriť. Ale aj v poisťovni robí pár normálnych ľudí, pre ktorých motorkári nie sú len zberba.

    Držím Ti palec a pevné nervy.

    P.S: nemáš známeho v nejakej TV, už tam boli podobné prípady. Takúto reklamu poisťovne nemajú radi…

    #67911
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    momentalne ma v tomto pripade zastupuje pravnik. O celej veci budem konkretne informovat po skonceni jednania. 😉

    #67912
    sparatko
    Účastník (Participant)

    Najlepsie mat pravnu poistku DAS .Cau Sparatko 0903 423635 http://www.tham.sk

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri