Connect with us

Nezaradím ani len rýchlosť

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Nezaradím ani len rýchlosť

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96827
    michal2009
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň. Mám taký problém s motorkou zx-6r 636 r.v 2004 že mi nejde zaradit ani len rýchlost. Stlačím spojku idem zaradiť rýchlosť zaradiť ju zaradím ale motorka hned cukne a zhasne. Asi to bude spojkou ale neviem presne tak radšej prijmem nejaké múdre rady. Skúšal som aj to že zaradil som jednotku pri vypnutom motore stačil spojku a motorka šla dosť ťažko tlačit proste ako by tá spojka stále trela. Ďakujem za každú radu. Ked tu získam nejaké rady v čom ak de by to mohlo byť nemám problém si to opraviť aj doma sám. Ďik.

    #96831
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Keď sa pýtaš, nie je isté, že to zvládneš – ale nik sa nenarodil, že všetko vedel.

    Spojka nevypína, ako má. Pomohlo by vedieť, ako to vzniklo (odrazu, postupne, niekto sa v tom vrtal, či čo…), ale nevadí, skúsim aj tak poradiť.

    Možné príčiny, teda ako je viem, nemáš hydraulické vypínanie, ale lanko:

    1) banalita, ak lanko má príliš veľký mŕtvy chod. Nastaviť u páčky na cca 1,5 – 2 mm. Ak sa už nedá (ostáva aj tak viacej a štelovacia skrutka už vypadáva), lanko vymeniť.
    2) Lanko sa začína trhať, rozpárať sa. Nevypína riadne, možno potom ani nenechá lamely riadne dosadnúť, zasekáva sa. Vymeniť lanko a nastaviť, ako v bode 1.
    3) Spojkový koš je vybehaný, lamely vydreli do unášačov drážky a dosadli v nich, ťažko sa hýbu nabok. Rozobrať, zarovnať (odstrániť) drážky frézovaním, alebo citlivým strojárskym okom hoci aj pilníkom. V najhoršom prípade vymeniť.
    4) Možných, aj  komplikovanejších prípadov je ešte niekoľko, ale zatiaľ asi stačí…

    #96833
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Už som to našiel, prečítaj toto, pozri aj fotky od Point-a, možno ti to pomôže.
    On nakoniec tie dážky vyhladil a bolo po probléme:

    spojka

    #96836
    michal2009
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za rady. Aspoň dačo poskúšam to. Keď nepomôže to doladenie spojky tak ju rozkuchám a uvidíme no. Rozkuchať a zložiť to nebude premna problém tieto veci ma bavia ale v motorkách sa moc nevyznám inak som vyučený automechanik. Ako to začalo to neviem vôbec a asi ani nikdy nezistím takú som ju už doviezol. Mohlo by to byt z toho že dlho stála a nebola tá spojka vlastne mazaná a vlhkosť tam asi bude tak že by tam dačo zahrdzavelo ? Keď si nebudem vedieť rady tak potom to budem riešit cez servis ak nejaký poznáte môžte dat tip kludne okolie Nitry Trnavy Piešťan.ešte raz ďakujem poskúšam to hneď.

    #96838
    Point
    Účastník (Participant)

    To rozobranie spojky je uplne jednoduche .. a hned vies na com si .. alebo sa pozri cez otvor na olej ci sa ti tie lamely posuvaju .. a este ma napadlo…nemoze to byt nejaky problem so stojanom alebo jeho cidlom? Taka blbost vie tiez potrapit

    #96840
    michal2009
    Účastník (Participant)

    Zdravím ďakujem za všetky rady.Point sa trafil presne 😀 bolo to čidlom na stojane. Štastie že som na to nemal čas a nepustil sa do tej spojky a medzi tým ma napadlo presne to čidlo stojanu.

    #96842
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  A to kvôli zaseknutému spínaču si tlačil tak ťažko?

    Hlavne že to nebolo nič vážne a máš to zadarmo… 👍  🙂

    #96845
    michal2009
    Účastník (Participant)

    Ťažko už tiež nejde chcelo to len troška prejst dlho stála.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri