Connect with us

Oblecenie na supermoto

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Oblecenie na supermoto

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66726
    quadman
    Účastník (Participant)

    Cafte vsetci. 😉

    Chcel by som sa vas opytat ako sa spravne obliect na supermoto.Kozene veci alebo textil?Kros prilba s okuliarmi alebo normalna prilba na cestu?Boty na kros alebo na supersport?Za odpovede vopred dakujem 😁

    #66727
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    No pretekári väčšinou jazdia v koženných kombinézach. Podľa mňa nič nepokazíš ak budeš jazdiť v textilných nohaviciach s chráničmi a v enduro bunde s chráničmi.Ale najdôležitejšie je myslieť pri obliekaní na zdravie a pohodlie.Určite by som mal určite chrániče kolien, lakťe poprípade plecia. Na nohy čižmi určené na supermoto sú to v podstate motokrosové čižmy ale majú vymeniťeľnú podrážky na suchý zips, z dôvodu že supermotardisti šúchajú dosť nohy po zemi. Takže v podstate motokrosové čižmy. Na hlave nosia motokrosové prilby a okuliare. Inak dosť do takej prilby fúka a je v nej dosť veľký hluk ja jazdím tiež v takej na cestnom endure takže v chladnejších dnoch kuklu do nej,tieto prilby majú výhodu že bývajú vetrane a že vnútro ľahko vyberieš a vyperieš. Rukavice kožené. Samozrejme ladvinový pás na spevnenie chrbáta a tepla. Prajem ti pekný výber. Inak ja osobne uprednostňujem textil teda corduru a podobné materiáli pred kožou.

    #66728
    quadman
    Účastník (Participant)

    kxbibo :diky moc. 😉

    Este niekto? 😁

    #66729
    cbr900
    Účastník (Participant)

    Zdravím kolega….

    presne tento problém som mal aj ja…Mal som na výber buď kožená kombinéza, alebo textilný komplex z goratexu…Rozhodol som sa pre textilný komplex nakoľko vyjde o dačo lacnejšie a tým pádom ostanú financie aj na iné dôležité veci…V žiadnom prípade by som Ti neodporúčal pokračovať opačne…najskôr iné veci a ak sa zvýšia financie zakúpiť si oblečenie…Čert nikdy nespí a poučila sa na mne aj Sothar, keď som jej minulú sezónu pred očami spadol na ceste a šmýkal som sa asi 20 m po asfalte…Samozrejme, že chrániče som mal, takže som dopadol celkom „v pohode“. Čo sa týka koženej kombinézy, hovorí sa, že v lete je v nej príliš teplo, ale pri vyššej rýchlosti sa to dá prežiť (vyššej ako 100km/h už je nápor vzduchu silnejší)…Je to však diskutabilné…takisto môže byť teplo v textilnom komplexe…Pri ňom sa mi osvedčilo používanie v prípade mierneho alebo stredného dažďa…Z vonku bol celý mokrý, ale do vnútra (futra) sa voda vôbec nedostala…Čo sa týka prilby, ja by som na Tvojom mieste zvoliť klasickú superšport. prilbu a tým pádom by som dal prednosť pred kros prilbou s okuliarmi….takisto by som uprednostnil boty na superšport…. ale v každom prípade si vyber to, v čom sa cítiš pohodlne ale hlavne BEZPEČNE….

    #66730
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Krosové čižmy sú schopné viac ochrániť nohu ako na superšport.

    S tou prilbou to budem riešiť tak že si kúpim prilbu zo štítom ale s plexi štítom Airoh Tyger. Ešte jedna existuje na trhu a to je Arai Tour alebo Arai Tour X-motard ale tie sú o dosť drahšie.

    [linka]

    [linka]

    [linka]

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri