Connect with us

Olej!!!

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Olej!!!

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65005
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Potrebujem radu ohladne oleja. Zabehol som R6, po 1000 km som zamozrejme vymenil olej. Obtelefonoval som asi 10 predajcov Yamahy v Cechach aj na Slovensku – otazka plna alebo polosyntetika? Odpovede 50:50 , tak som nalial plnu syntetiku Castrol R4 superbike. To bolo na jesen a stihol som najazdit do 2600km.Teraz ale pocuvam rozne rozporuplne nazory na tento olej a vobec na plnu syntetiku. Pretoze je motorka v podstate nova, rad by som si ujasnil co budem teda aj do buducna do nej liat-ako teda? Plnu alebo polosyntetiku? V manualy je raky rozsah olejov ze v podstate doporucuju vsetko.

    #65006
    jaRRo
    Účastník (Participant)

    🙄 dobra tema neporadim ti ale aj mna to zaujima ………… len viem ze kamosi do RR 2003 leju tiez plnu a ja ma tiez plnu…….. 🙄

    #65007
    tlmic
    Účastník (Participant)

    jaRRo viaceri majitelia mi potvrdili ze im odchadza skoro spojka a pripisuju to prave plnej syntetike. Zase je ale otazne kde sa bude motorka pouzivat. Ja osobne jazdim cca 10.000km za sezonu , z toho je 500km okruh a zbytok „vyletíky“ a nie samovražda.

    #65008
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    tlmic

    Castrolom R4 nič nepokazíš, je drahší, ale dobrý, Ja som ho používal tiež a potom som prešiel na Motul. Píšem samozrejme o SS kategórii.

    #65009
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    tlmic

    Zabudol som dodať, že keby si to riešil Castrolom GPS, tiež by si nič nepokazil, lacnejšia verzia, menší rozdiel oproti R4. Odporúčam Motul 5100 Ester.

    #65010
    tlmic
    Účastník (Participant)

    exe priklanam sa k podobnemu nazoru, ale vypocujem si dalsie rady. Este je tam problem ze udajne R4 uz moc v predaji nie je.

    Ak by sa prestala robit, alebo budem chciet zmenit znacku ,ale samozrejme ostat pri plnej syntetike, potom……?

    #65011
    tlmic
    Účastník (Participant)

    exe dik, uz si mi zatial odpovedal…M5100.

    #65012
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    ach jaj, R4 je kvalitný olej, nič s ním nepokazíš. čítaj http://www.oleje.cz

    #65013
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    ach jáj, R4 v MT používa väčšina motorkárov do SS, prípadne GPS. Ale predovšetkým si každý vyberá podľa ceny a nie podľa obsahu na http://www.oleje.cz Ak by to malo byť také jasné, predávala by sa u nás iba jedna značka olejov, nemyslíš? Ten web som si prečítal je tam kopec pravdivých faktov, ale s tým na mňa nechoď, aj tak si kúpim to, čo mám po ruke a na čo mám.

    #65014
    zajo78
    Účastník (Participant)

    ja som sa dopocul ze castrol nic moc, nemaju vraj vlastnu rafinerku cize oleje kupuju od konkurencie a davaju do nich iba svoje aditiva. co je na tom pravdy neviem 🙄. ja osobne pouzivam valvoline

    #65015
    Jozefko
    Účastník (Participant)

    upps ja moc ani neviem ale mne tam leju MOTUL ci ako sa vola …. 🙂 🙂 🙂 nemozem si to robit sam lebo pridem o zaruku 😟

    #65016
    Cistic
    Účastník (Participant)

    Total 😉

    #65017
    Faldner
    Účastník (Participant)

    su rozne chyry na Castrol. ja som mal jednu sezonu Castrol GPS a nic sa mi nepotvrdilo (klzanie spojky, tvorba olejovej peny…). Presiel som na Motul 5100 Ester, tak isto spokojnost ale mam trosku taky lepsi pocit z toho Motulu. Ja osobne si myslim, ze ked motorku viac pouzivas v beznej premavke ako na okruhu tak tam daj polosyntetiku napr. ten Motul. Ja jazdim na polosyntetike uz niekolko sezon, z casu na cas zavitam aj na okruh.

    #65018
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Prave preto, ze su o Castroly rozne chyry, by som ho nepouzival…

    Este som nepocul, ze by plna syntetika nieco pokazila, jedine co sa ludia stazuju je, ze presmykuje spojka, alebo sa skoro opotrebuje…

    Ja teraz pouzivam dlhodobo Shell plnu syntetiku (uz takmer 20 000 km), ked mi odide spojka, vsetci sa to dozviete…

    #65019
    psik
    Účastník (Participant)

    DrVidi: Rečičky-rečičky. Sú zákazníci, ktorí si Castrol vyslovene pýtajú. Mne odišla spojka po 34000 km práve na Shell 😠

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri