Connect with us

Poraďte ohľadom kúpy motorky

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Poraďte ohľadom kúpy motorky

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #84382
    Niktosko
    Účastník (Participant)

    Čaute, chcem kúpiť prvú motorku. Páčia sa mi cruisre. Vybral som si Suzuki Intrudera 800. Nikdy som predtým nejazdil a motorku chcem na začiatok 1-2 sezóny viac menej len do mesta, prípadne na pár kilometrové výletíky. Novú kupovať nechcem, tak uvažujem o kúpe jazdenky. Na mobile.de som si našiel mašiny za 3000+ EUR s rokom výroby cca 2000-1 a cca 20.000 km.(Z DE som si už doviezol viackrát auto. A vždy spokojnosť.)

    Napíšte mi Vaše názory, čo sa týka výberu typu ako začiatočník ako aj tej kúpy a dovozu z Nemecka + či sa to oplatí kupovať s takými parametrami.

    Vopred dík za každú radu.

    #84383
    VladiB
    Účastník (Participant)

    Niktosko No ako prvú motorku 800-vku je dosť nepraktické, ale myslím, že sa nič nestane ak dáš väčší pozor. Kľudovka Intruder je síce riadne ťažká, ale nie je náročná na obsluhu. Nebude Ťa nútiť k rýchlej jazde ale nie som si istý že by to mala byť práve mestská motorka kvôli váhe a rázvoru. Je to otázka toho, ako rýchlo sa s ňou skamarátiš. Mal by si ju ísť niekde najskôr vyskúšať.

    Dovoz z DE nemusí byť zlá voľba, tieto motorky málo padajú a majú vysokú motorickú životnosť. Ja by som napríklad volil jazdenku zo Slovenska, pretože sa ich tu predalo dosť a máš tu kompletnú servisnú históriu. Možno zaplatíš trochu viac, ale predsa dovoz z DE, cesta, poplatky KO, EK, STK, to sa nazbiera kľudne na 500 až 800 Eur a si niekde inde s cenou.

    #84384
    Niktosko
    Účastník (Participant)

    A aký iný model by si odporúčal, ak by mala byť tá 800vka nepraktická? Myslím, že z rýchlosti mám dosť rešpekt a až tak ma pokúšať nebude.

    A kde by som ju mohol vyskúšať? Vraj ženy a motorky sa nepožičiavajú…

    Čo sa týka tej jazdenky u nás, ktoré fóra sú naj? Ja som pozeral na autobazar.eu a rozdiel v cene bol cez 1200-1500 EUR.

    Dovoz počítam: 250 papierovačky + 250-300 cesta + čas a nepredpokladané náklady. Takže, ak by ma tu vyšla taká istá mašina o 1000 ečiek viac, tak sa to určite oplatí kúpiť tu.

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri