Connect with us

Potrebujem radu

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Potrebujem radu

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64435
    mongose
    Účastník (Participant)

    Ahojte vsetci,

    mam prosbu potrebujem poradit som neskuseny zaciatocnik a chcem si kupit masinu. Vela som cital aj o nehodach aj o inom a na zaciatok som si vybral / este ju nemam / motorku dvojvalec stvortakt choper s obsahom 125 alebo 150. Neviem ci je to pre zaciatok vhodne ale v kazdom pripade by som chcel chopra. Poradite? Voperd dakujem.

    mongose

    #64436
    Thesill
    Účastník (Participant)

    Ahoj myslim ze kludne mozes ist aj vyssie,ale ak mas nieco odjazdene na malej motorke(50ccm) tak do 500ccm.Ak budes jazdit z rozumom a spoznavat sa s masinou prides na to,ze za 2 roky ti to bude malo a budes hladat nieco silnejsie.Yuki vyraba aj 250ccm tak si kukni co by ti lahodilo a vela km.Tot moj nazor.Caf

    #64437
    mongose
    Účastník (Participant)

    Ahoj Thesill no nesedel som na motorke vobec ak neratam par kilometrov na babete 🙂 )) Co si myslis o Junlin choproch bol som ich ozriet a celkom sa mi pozdavaju hlavne 150 al 250?

    Uprimne na znackovu moc penazi nie je a viem ze by asi bola lepsia taka.

    Dik za odpoved

    #64438
    jaRRo
    Účastník (Participant)

    serus podla mna by si mal ist na vyssiu kubaturu 150 alebo 250 ta rychlo omrzi a tazko to predas kup nieco nad 500 aspon ja som isiel z 50 na 750 a da sa to ovladat je to zvyk a jazdit opatrne

    #64439
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    mongose

    Moja rada znie investovať peniažky radšej do jazdenej, ale o to spoľahlivejšej a renomovanejšej značky, ako do novej, ktorej názov je , alebo napr. taký názov ako

    Verím, že mi rozumieš 😉

    #64440
    Thesill
    Účastník (Participant)

    Mongose:Zacni na mensej kubature urcite.S predajom nieje problem kazdy rok sa najde kto zacina na motorke a mozno zrovna na takej ako Ty.Junlin teda nepoznam takze sa k tomu nemozem vyjadrit.Hoci dizajn je zaujimavy,ale to je asi jednine.Vela stasnych Km

    #64441
    mongose
    Účastník (Participant)

    Dakujem vsetkym za radu je fajn ze ste na mna nehodili bobek. Pozeral som nejake chopre a aj s financneho hladiska na zaciatok som si viac pozeral yuki alebo jinlun. Len by som az ju kupim chcel dat upravit co sa tyka dizajnu – nemam garaz a na taketo vecicky moc nie som co sa tyka uprav – hlavne neviem co a ako urobit. nepoznate niekoho kto robi upravy a je skovny?

    Daku.

    #64442
    Vadim
    Účastník (Participant)

    mongose : Už pri kúpe niektorého z týchto mongolských, či akých nezmyslov by si si mal uvedomiť že to, čo ušetríš pri kúpe, vytiahnu z tvojho vrecka neskôr. Navyše je riziko, že si priveľmi nepojazdíš, pretože náhradné diely sú dostatočne nedostupné.

    A na záver: Keď sa jej budeš chcieť zbaviť, budeš s ňou mať problém, ako z neznesitelnou ženskou. Nikto ju nebude chcieť

    :75: :76:

    #64443
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Suhlasim v Vadimom. Podla mna su to nekvalitne motorky. Pouzite slabe materialy na jednotlivych dieloch. Radsej by som kupil jazdenu masinu ale kvalitnejsiu.

    #64444
    mongose
    Účastník (Participant)

    Problem je v tom ze som jasne pozeral aj po jazdenkach lenze ta ktora je pre mna cenovo dostupna sa mi nepaci a ta ktora sa mi paci stoji az do 200 papierov no a bohuzial tolko ich nemam. Skor by som poprosil ak mate nejakeho manika ktory vie upravovat masinky dajte mi o nom vediet prosim.

    Este raz vdaka.

    Martin

    #64445
    Thesill
    Účastník (Participant)

    Ako moze niekto napisat,ze su to nekvalitne motorky.To znamena ze ked su nekvalitne diely napr.: v Yuky tak su aj v honde,pretoze Yuki pouziva tie iste karbutatory ako honda(Japonske karb.:Keihin).To znamena ze honda je nekvalitna.Dalsi korejsky vyrobca napr.: Aqulia spolupracuje od roku 1980 so Suzuky cize ani Suzuky nieje kvalita.Tot vsio,ale je to kazdeho osobna vec a nazory si musi robyt sam.Najlepsie by bolo keby sa vyjadril nejaky majitel.Ja nechcem tieto stroje obhajovat samu su urcite lepsie,ale peniaze urcuju kurz.Cuz

    #64446
    raptor
    Účastník (Participant)

    vadim ti to velmi pekne povedal.. suhlas…

    kup radsej ojazdenu jawku 350, ak sa ti nieco posere, nemas problem s ND

    #64447
    Furby
    Účastník (Participant)

    jawasaki na vecne veky amen 😁 F!

    #64448
    klasik
    Účastník (Participant)

    akože ja tiež nemám dobrý pocit z týchto narýchlo upletených značiek, to že používajú niektoré súčiastky od zvučnejších japonských značiek neznamená že sa nekazia, veď karburátor nie je všetko, treba vidieť aj iné súčiastky, na niečom tú cenu predsa museli stlačiť, aj keď viem že pri značkových mašinách je velká časť ceny za meno, ale na túto úroveň sa museli vypracovať, takže moj názor, radšej staršiu, jazdenú, osvedčenú značku, 😀

    #64449
    krivoklat
    Účastník (Participant)

    Ahoj mongose, ja mám JL 250 – 5, čínsky choprík, nechcem sa to o tejto moto rozpisovať, lebo tu vládnu protičínske nálady, ale na tie účely čo som chcel- pokojná jazda, oddych, poobzeranie okolia cesty- my to stačí. Určite to nie je závodný japonec ani všetkým známa jawka. Kúpil som si to preto, že mal som voľných cca 100 000.-, a chcel som moto v záruke, lebo ani do značkovej jazdenky nevidíš a nevieš čo Ťa po pol roku postihne.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri