Connect with us

Povinne celorocne svietenie – off

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Povinne celorocne svietenie – off

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #76488
    dixi
    Účastník (Participant)

    🙂 tak a je to tu.nasi juzansky susedia po dlhodobej studii dospeli k zaveru ze,povinne celorocne svietenie ktore zaviedli a nieje tomu tak davno – zrusia.prieskumom zistili ze povinne svietenie pocas dna vobec neznizuje nehodovost,ale prave naopak zistili ze sa zvisila.a to tym ze vodici boli oslnovany zle nastavenymi stretavacimi svetlami z oproti iducich aut.dalej zistili zvysenu spotrebu paliva,co ma za nasledok vecsie znecistenie ovzdusia a zvyseny odpad vyhorenych ziaroviek.co tak isto neprospieva zivotnemu prostrediu.nas p.policajny prezident sa vyjadril ze,on sam nema nic proti zruseniu povinneho celorocneho svietenia a podpori ho na zaklade poznatkov nasich susedov.problemom ale ostava ze to musia zmenit nasi papalasi novelou na ktorej sa musia dohodnut.tato info bola odvisielana v istom nemenovanom dopravnom radiu X.

    ja len dufam ze nasi papalsi sa spametaju . . . pretekar a autor tochto nezmyselneho zakona (j.malcharek ) uz nevladne a jeho nastupca ( kalinak ) ma viac zdraveho rozumu – snad,a vyskrtne to z novopripravovaneho zakona o premavke na pozemnych komunikaciach.fandime tomu ze zdravy usudok zvitazi nad lobingom zainteresovanych spriazenych dusi.

    #76489
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Kokos oslňovanie cez deň 😀 zvýšený odpad žiaroviek. Kde na to tí dementi chodia? 😟

    #76490
    racer8
    Účastník (Participant)

    kxbibo nic si z toho nerob aj pre takyx slnko svieti ael je to na zasmiatie dovody ktore udali 😁 😛

    #76491
    ogard
    Účastník (Participant)

    Neverim vlastnym ociam…. nebol to oneskoreny prvoaprillovy zart? 😕 😟

    #76492
    zahri
    Účastník (Participant)

    Bibo> oslnovanie aj mne pripada kusok chujovina.. ale tie ziarovky a stava v spojitosti so zelenymi .. to je pravda.. pri par ludoch to nie je nejake zavazne ale ked tak cela krajina svieti tak sa to prejavi viac.. teraz sa kazdy snazi znizovat emisie a bla bla vsetko nech sa znizi dopad na zivotne prostredie takze tento dovod v pripade ze sa neznizila nehodovost je dost zavazny

    #76493
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Netrep väčšina áut na ceste svieti aj v lete cez deň.

    #76494
    racer8
    Účastník (Participant)

    zahri na mojej felde som zairovky este nikdy nemenil a to ju mam 7 rokov a svietim pri kazdej jazde 😉

    #76495
    zahri
    Účastník (Participant)

    Bibo> nebavili sme sa kolko svieti ale kolko by svietilo potom ked by sa to prikazalo.. a oni to neberu ze pridu k oknu a pocitaju kolko svieti.. oni su len kancelarske prdele co robia s cislami..

    racer8> no neviem ako dlho vydrzia ziarovky.. ale ako som spomenul tak oni sa hraju s cislami.. a zivotnost suciastok sa rata na hodiny.. oni to zhodnotia ze zivotnost ide na polovicu.. lebo budes svietit raz tolko.. ale nezistuju ci ziarovky vydrzia 100 rokov alebo kolko.. a v pripade ze by vydrzali 100 rokov tak je to zanedbatelne brat do uvahy tu spotrebu ziaroviek kedze maloktore auto je na ceste taku dobu.. 😉

    #76496
    racer8
    Účastník (Participant)

    zahri ved prave o tom to je… takyto dovod ze sa spotrebuvaju ziarovky je blbost ako traky 🙂

    #76497
    zahri
    Účastník (Participant)

    Zalezi na tom ci sa na to pozeras ako praktik alebo ako k***t 😀

    #76498
    racer8
    Účastník (Participant)

    zahri no sak ak sa nemylim argumenty poxadzaju z HU 😛

    #76499
    zahri
    Účastník (Participant)

    Racer> jaaaaaj.. to trebalo hned povedat 😀

    #76500
    dixi
    Účastník (Participant)

    HU maju povinne svietenie len mimo obce,tusim.a to sa mne zda byt rozumnejsie ako svietit v meste.my motorkari povinne svietime pocas dna uz niekolko rokov,aby nas plechovkari lepsie a skor spozorovali.tak to myslel vtedy autor zakona.nemam dojem ze by to pomohlo znizit nehodovost s motocyklami.tato studia pochadza z rakuska kde to bolo zavedene minuly rok.

    #76501
    racer8
    Účastník (Participant)

    dixi vidis preco sme o tom nepokecali na komoci? 😕

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri