Connect with us

Prestup do inej kategórie.

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Prestup do inej kategórie.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65474
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Vždy keď poviem, že chcem nemiesto superšporta už osedlať „naked“ tak sa každý čuduje ako by to bol krok späť. Ako čítam tak napriklad milan3232 presedlal zo superšporta na chopper a nie po prvom roku. Mali ste aj vy takéto prestupy, nie z jednej moto na inú, ale proste úplne iné kafe? Ake boli potom Vaše dojmy, nadávali ste si, alebo ste zistili že to je to pravé?

    #65475
    doctor
    Účastník (Participant)

    Ja som presedlal z javky 250 na intrudera 1500 a nemal som dovod nadavat to asi kazdy vie preco.Bol to pocit co sa ani neda opysat.Obrovsky kolos,silny motor,k ceste jak prizvarany.Milan3232 ti napise skor ako sa mal ked presedlal zo supersporta na chopra a ake to bolo on urcite k tomu ma co povedat.

    #65476
    Jura
    Účastník (Participant)

    Hi tlmic….. kamoš teraz presedláva z Aprilie Falco na CB1300 takže až začne jazdiť, tak uvidíme jeho dojmy – ja z chopra na naked bez komentára 😀 😁 😁

    #65477
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Hehe… ktosik ma tu spomina. Teraz nebudem ratat male motorky do mojich 17rokov.

    Najprv som mal FZR 1000. bola tazka a velka, po ceste ziadna sranda. tu som mal rok, Vykon na tu dobu super, ale na takeho neskuseneho jazdca ako som vtedy bol ja… moc tazke a moc vykonne.

    Potom prislo to prave orechove … CBR 600 F, kupil som ju 2 rocnu a zostala pri mne 6 rocikov. Lahka, vykonna, spolahliva, turistika aj klopenie. Manzelke sa na nej islo paradoxne pohodlnejsie, ako na shadowke. Boleli ju ruky, ale inak uplne super. Potom zenba a 4 roky pauza. Pri uvahe nad moto som dumal – nieco izy, lahke aj na kazdodennu jazdu z/ do prace aj v obleku, spratne, nizka spotreba, spolahlivost. Volba padla na kubaturu 600. Otec, srdcom motorkar, povedal – ak kupis copra, budem sa vozit aj ja. Tento styl mi viac-menej vyhovuje – kludna a bezstarostna jazda. Ked chcem, idem aj 120 km/h, ale to nie je pohodaaa. Ta je okolo 90 km/h. S coprom sa jednoducho neda ponahlat.

    Urcite ste si vsak vsimli, ze moju predavam. Ak sa podari, chcem kupit VFRku, ak nie, aj tak dobre. Idealne by bolo (o co sa aj snazim), nechat moju manzelku jazdit na Shadowe a ja na VFRke. Zatial sa mi nedari 🙂

    Porovnavat sa to neda. Ja to uplne ine, kazdy druh ma svoje vyhody, nevyhody. Je to ako porovnavat Ferrari s Hummerom. Na svoju Shadowku nedam dopustit na kazdodenne vyuzitie je to idealny a spolahlivy stroj, posed vyhovuje (sedlo som dal prerobit). Podla mojho nazoru na tento druh jazdy uplne staci takato kubatura a vykon. Splna presne to, co som od nej aj ocakaval.

    Co je diametralne odlisne – vplyva z druhu moto. Na coprovy musim na dlhe cesty planovat podstatne viacej casu. Ak chcem ist napr do KE, idem na coprovy 2 dni s prestavkou niekde (izy, rychlost okolo 90 km/h), na CBRke to nie je problem aj za den (120-150 km/h). Takze to chce iny casovy manazment, lebo ponahlanie sa je iba prevteleny zly casovy odhad… 😁

    Je to na velmi dlhu debatu a vysledok nebude nikdy. Kazdy ma na to svoj nazor.

    #65478
    tlmic
    Účastník (Participant)

    milan3232 v podstate si mi odpovedal. Ja viem ze sa to neda porovnat, ale Tebe to ucel splnilo a bol si spokojny. Mna skor vsetci strasia: kupis „naked“ na ktorom nie je ziadna ochrana proti vetru, je to kladivo-CB1300,XJR1300…..spotreba, a skratka ze budem banovat. Dokonca mam znameho ktory sa mota okolo motoriek uz viacej rokov a povedal ze nepozna nikoho kto by prestupil zo supersporta na chopper.Ja uz poznam-teba. Viacero ludi mi ale odporuca aj z vlastnej skusenosti dokupit si ako druhu motorku nejaku starsiu krosku, na vyplnenie abstakov. Nad tym uz vazne rozmyslam, len tu „cestu“ neviem akosi dotiahnut do konca.

    Mozno sa necham len zbytocne vystresovat a opvplyvnit. Je pravda ze ked som mal moznost sa povozit na Hornete-600, tak vsetko super , ale rychli presun po rovinke tomu nesvedci, hlavne teda jazdcovi. Ano mas pravdu , je to na dlhsiu debatu a rozmyslenie. Mozno sa cez sezonu stretneme, nemam to k tebe tak daleko. Este raz dakujem za tvoj nazor.

    #65479
    milan3232
    Účastník (Participant)

    No, ja sa poznam, mimo pevnej cesty by som neisiel. Vozil som sa uz aj na ostrej crosske, ale ved na tom sa neda jazdit, ani to ovladat. Hupe sa to, nebrzdi to, no hroza. A samozrejme to najhorsie – pozicana motorka , skapala mi a asi 1 km som to tlacil, co som to nedokazal nakopnut… 😁 Nie, enduro, ani cross nie je pre mna. Obdivujem ludi, co to vedia… Maju vela cviku aj padov. Ja sa mam rad a chcem so sebou este nejaku dobu pobudnut…A babrat v motore sa mi tiez nechce – poznas to: Nemas co robit? Kup si staru crossu.

    Co sa tyka ochrany proti vetru – to bol aj moj problem – mam dost haklive oci a Shadowa som kupil bez stitu. Na CBRke som mal integralu, tak som tento problem nepoznal. Na copra sa to nehodi, takze mam otvorenu prilbu a poviem ti, do 70km/h som vladal jazdit, potom to uz bolo o samovrazde (aj ked som mal okuliare). Takze ako prvu vec som dokupil stit a som spokojny. vsetok vzduch rozraza, za dazda trosku ochrani a co je pozitivne chyta aj vsetok nizko letiaci hmyt, kamienky…

    Samozrejme na coprovy nejazdim nad 130km/h, takze nemam problem s naporom vzduchu. Pri CB 1300 ci XJR 1300 by nastal aj tento mozno problem. Oci by problem asi nebol, mal by si integralu, napor vzduchu – tazko povedat.

    Ked som mal CBRku, do 180 km/h som mohol „stat“ na rukach, nad 180 km/h som uz zalahol, lebo napor vzduchu bol neprijemny. Nad 220 km/h uz bolo aj zalahnutie neprijemne pre hlavu – prilba poskakuje vo vetre ako diva. Vsak to poznas.

    Neviem, skus sa previest a vyskusat. Asi sa to vsak da vydrzat, inak by sa tieto motorky asi nepredavali 🙂

    A co sa tyka spotreby – ta VZDY zavisi iba od tvojej pravacky. Ak sa ti naozaj paci, ber ju. Nekupuj, co sa ti nepaci.

    #65480
    manana
    Účastník (Participant)

    dobry den vospolok, prave som sa registroval a hned mudrujem:

    najazdil som dost km na nahaci (s malym plexi stitkom, BA-Terst, Makarska a pod), dialnicka klasika, 160km/h…a vobec to nepovazujem za ziadny handicap, dokonca mi to chyba. kolko ludi tolko chuti. btw, hornet som skusal, zdal sa mi strasne maly a lahky, a hlavne ni vadila absencia krutaku a vykonu v strednych otackach (neporovnavam s intruderom 😁 , ale s GPZ 600 a CBR 600 r.88). XJR ne NADHERNY stroj, sice vela papa, a udajne sa vlni, ale neskusal som ho, hoci som sa kesysi okolo neho motal.

    #65481
    raptor
    Účastník (Participant)

    prastupil som z jawky 350 na litroveho varana

    jawa mi nepasovala, varan okamzite ako rit na serbel…

    potom som si skusil na chvilu kamosovu zuzu SV 650N a vietor mi vadil

    dobre povedal manana kolko ludi tolko chuti

    btw. manana opat dobra ikonka 😁

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri