Connect with us

Prihlásenie skútra

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Prihlásenie skútra

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65636
    Aprilio
    Účastník (Participant)

    Prosím Vás mohli by ste my poradiť. Kúpil som si skútra Aprilia SR 50 Urban kid ktory bol dovezený z Talianska. Mam k nemu len malý technicky a neviem či je potrebne ho prihlasit lebo som počul že ak nema veľky technicky tak netreba prihlasovať.Ďakujem.

    #65637
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Pekný oriešok. Ak ho neprihlásiš a nemáš povinné zmluvné poistenie, nemôžeš s ním na cestu. Obyčajná Babetta musí mať zaplatenú poistku.

    Alebo sa mýlim?

    #65638
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Uz som viac krat na nete povedal , ze skuter bez TP neexistuje. Ak ma konstrukcnu rychlost do 40km/h tak to musel niekto schvalit a musi byt k tomu doklad, ak ma nad 40km/h tak potrebuje TP-teda SPZ, OEV a TP. Vsetky tie dodatky v inzeratoch : nepotrebuje SPZ su totalna kravina! Mal som viacero skutrov tak ako Ty , len s Talianskim dokladom a pri kazdej kontrole mi policajt odporucil vytriet si s nim…..Exe to napisal uplne zrozumitelne, aj Babeta ma doklad o tom ze nepodlieha evidencii DI, je to taka mala karticka na zaklade ktorej potom vlastne platis poistku.

    #65639
    Aprilio
    Účastník (Participant)

    Ja som naňom jazdil a mal som zaplatenu povinnú poistku a este ma nezastavili policajti takze neviem. A neviete ako by sa to dalo prihlasit alebo ziskat ten certifikát?

    #65640
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Aprilio to by som rad vedel, ktora poistovna to poistila a na zaklade akych dokladov?

    Co sa tyka prihlasenia v tom ti neporadim, treba sa obratit na niekoho kto sa takym niecim zaobera. Nechcel som ta ale vyplasit, este pockaj ako budu reagovat policajti pri kontrole a podla toho sa zariad, mozno len ja som mal taku smolu ze som si to vzdy odskakal. Je dost mozne ze si ta za celu sezonu nikto nevsimne.

    #65641
    Aprilio
    Účastník (Participant)

    Normalne ma poistili v Ceskej poistovni na zaklade maleho technickeho ktory ale mam z Talianska takze aj po taliansky. Nejak by som to rad vyriesil lebo si myslim ze ked sa dovazalo kvanta takychto skutrov z rôznych krajin tak sa to musi dat aj nejak spravit.

    #65642
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Aprilio

    Tak o tomto čítam po prvý krát.

    #65643
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    Aprilio no približne viem ako je to z autami, ale poistiť niečo na Slovesku bez potreby prekladu akéhokoľvek dokladu o zakúpenom aute alebo motorke počujem aj ja po prvý krát. Skús sa obrátiť na niekoho kto vozí motorky a možno pustí nejakú info ako ďalej. Tak veľa šťastia 🙂

    #65644
    Aprilio
    Účastník (Participant)

    ok dik Pedrito. musim nieco vymysliet. nemal som s tym zatial problem a poznam este jedneho cloveka co tiez takto poistoval skutra a bez problemov. vyzera to tak ze tento rok budem este jazdit na talianskych papieroch.

    #65645
    andoo
    Účastník (Participant)

    to mi je trochu divne, pretoze na zalozenie poistnej zmluvy zo SLOVENSKOU poistovnou by si predsa mal mat slovensky technicky preukaz.. keby si to bol poistil na taliansky v taliansku tak preco nie, ale na slovensku??

    #65646
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Mal som u tejto poistovne raz poistku uzavretu, oni poistia aj „rebriňák“.

    Aprilio este raz, nestresuj sa a nechaj to tak. Skutra ti zobrat nemozu a pokuta ak by aj nahodou nejaka bola, nebude tak draha ako jeho prihlasenie.

    #65647
    Aprilio
    Účastník (Participant)

    Vsak ano co my ine zostava. Aspon ze s poistenim neni problem takze zato my pokutu dat nemozu.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri