Connect with us

Prihlasovanie motorky

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Prihlasovanie motorky

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #68897
    def
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    dufam ze tu mi to vysvetlite. Kupil som motorku poslal chlapikovi papiere nech ju odhlasi a posle naspat. (este sa len deje) Chel by som vediet co vsetko by som mal podniknut a ako postupovat aby som bol na to pripraveny.

    Verim ze mi pomozete najlepsie vy 😉

    Diki za odpoved

    #68898
    milan3232
    Účastník (Participant)

    def skus pisat po slovensky, aby sme ti rozumeli.

    Ked kupujes moto, das peniaze, beries moto so sebou a predavajucemu nechas papiere na odhlasenie spolu so svojmi udajmi. Po odhlaseni ti doklady posle, alebo si pre ne prides. Idealne je rano prist pre moto a este to ist spolu s predavajucim aj odhlasit.

    Skus kontaktovat policiu a opytat sa ich na presny postup… Nezjedia z teba.

    P.S. Na co chces byt pripraveny?

    #68899
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    def

    Po odhlásení máš pár dní na to (nepamätám presne koľko), aby si ju zase prihlásil v mieste trvalého bydliska. Predtým si však musíš uzatvoriť v nejakej posiťovni povinné zmluvné poistenie. Skontroluj si dokedy má platnosť posledná STK.

    #68900
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    milan3232

    Tiež nechápem slovnému spojeniu aby som bol na to pripraveny 😟

    #68901
    def
    Účastník (Participant)

    eXeBaT

    Stk je do 2008 to je v pohode. Takze bez poistenia neni sanca ju prihlasit.. OK a nevies odporucit nejaku poistovnu?

    milan3232 Ja som musel doviest tu motorku domov tak som potreboval papiere na prevoz…

    diki

    #68902
    def
    Účastník (Participant)

    eXeBaT Aby som bol pripraveny na to co budu po mne policajti chciet…

    ale sak nechajte tak…

    #68903
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    def

    Ťažko povedať, ktorá je najlepšia. Hlavné, aby ti akceptovali beznehodový priebeh z inej poistnej zmluvy a tým pádom to budeš mať lacnejšie.

    #68904
    cbr900
    Účastník (Participant)

    eXeBaT veľmi sa sem to nehodí, ale spomenul si to…medzi nami (bikermi) v meste je jeden policajt…dosť vysoká šarža (hodnosť)… na obvodnom bol najvyšší a teraz prešiel na dopravný inšpektorát…minule sme trochu kecali a prekvapil ma jednou vetou… „Na Slovensku nie je predpis, podľa ktorého musí byť platné STK. “ Čumel som na neho ako feťák na acetón a čakal som, že niečo dodá…a pritom nebol ani opitý…nezisťoval som detaily, možno sa už niekto s tým stretol…možno bola niekedy nejaká vyhláška, zrušili ju a novú ešte neschválili…KTOVIE ???

    #68905
    cbr900
    Účastník (Participant)

    ALL a nie som najebaný, nerobím si srandu 😀

    #68906
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    cbr900

    Ak sa nemýlim, ešte stále nenadobudla platnosť nová vyhláška venujúca sa povinnej výbave motorového vozidla. Kvôli tomu polícia nekotroluje lekárničky, žiarovky a pod.

    #68907
    poler
    Účastník (Participant)

    Presne tak, doposiaľ nie je schválená vykonávacia vyhláška k zák. č. 315/96 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciach. To znamená, že nikde nie je definované, čo sa považuje za technickú nespôsobilosť vozidla. Ale za STK možno osvedčenie zadržať, to je uvedené v horeuvedenom zákone. Polícia tvrdí, že potrebuje vykonávaciu vyhlášku ale ministrestvo dopravy, pôšt a telekomunikáci tvrdí, že polícia má zákon o premávke na pozemných komunikáciach.i

    #68908
    andoo
    Účastník (Participant)

    😁 cau spoluziak, s poistkou to mas jedno aj tak ti nikto nic neda takze treba najst najlacnejsiu alebo taku ktora ti da najviac vyhod myslim ze alianz. moto ked odhlasis mas 2 tyzdne na to aby si ju prihlasil, nezabudni na kupnopredajnu zmluvu a nejaky ten kolok, zalezi ci bola kupena v ba alebo z inej casti sr. Dufam ze tu budes mat coskoro album toho tatosa a ze dojdes na nej do skoly este tuto sezonu 😉

    #68909
    def
    Účastník (Participant)

    No uz mam doma papiere 🙂

    Teraz neviem ze ako presne na to lebo ked sa chces poistit tak tam musis napisat aj SPZ a tu predsa hned odovzdam pri prepise a bude to neplatne. Alebo sa da poistit bez SPZ?

    andoo

    Vidim to tak ze asi este pridem do skoly na masine lebo vodicak robim uz 22.9. 😁

    #68910
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    def

    Poistíš sa bez ŠPZ a po vydaní nových ŠPZ to nahlásiš v poisťovni. Či už osobne, alebo telefonicky osobe, ktorá ti uzatvárala zmluvu. Na to nezabudni.

    #68911
    def
    Účastník (Participant)

    eXeBaT Myslis to tak ze musim ist do poistovne poistit to a u toho isteho cloveka potom nahlasit tu SPZ? Pochopil som to spravne?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri