Connect with us

Problem na Pioniery 21

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Problem na Pioniery 21

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #82156
    johnyskk
    Účastník (Participant)

    Chcem ze septat na jednu otazku koupil sem Jawa pionier som teraz zaciatocnik a potrebujem poradit rozobral som kompletne celu motorku a barvil som ju potom som ju poskladal a normalne vsetko OK akorat ze ked stlacim packu spojky sa neprerusi chod motora stale jede PS: potrebujem aj vedet co je to Stieraci plst prerusovaca, Vacka, platina. Dik za skoru

    #82157
    MartineR
    Účastník (Participant)

    johnyskk

    1. dosponuj lanko spojky, ak stale nezabera, je mozne, ze mas zodratu lamelu

    2. plst je na hriadeli, ktory "pohana" kladivko. mala by byt jemne namazana, aby sa neopotrebovala spodna plastova cast kladivka dotykajuca sa hriadela.

    3. Vacka bude pravdepodobne prave to vybranie, ktore zabezpecuje chod kladivka hore a dolu. kedze pionier je dvojtakt, nemyl si to s vackou na ventiloch u stvortaktov.

    4. Platina? tak to som este nepocul.

    #82158
    cazzo
    Účastník (Participant)

    A nemyslel patina? Tú už ale nemá, lebo pinčla obarvil 🤣

    #82159
    Matooo
    Účastník (Participant)

    Mne raz nefungovala prevodovka lebo mi vyskocila zubkovana suciastka v prevodovke. Stacilo dat dole motor rozobrat prevodovku, ulozit ten kus spravne a vsetko ficalo dalej. Na pravej strane motora mas skrutku stelovaciu na spojku, skus s nou poriesit resp. ako spomina martiner skontroluj lanko.

    Platina bude asi nejaky slangovy vyraz pre dve malicke plosky – platinky, magnety, medzi ktorymi to hadze iskru a cele zapalovanie sa podla toho tam ladi, je to vsak cista alchymia 😁 Ja som investoval do noveho komplet celeho statora a hned nebolo potrebne ladenie tak casto ako so starym 😉 👋

    #82160
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    😟 fú, aj ja by som rád vedel čo je to platina.

    #82161
    palynko
    Účastník (Participant)

    Spojka ti nemusi vypinat preto že, ked si vybral motor(alebo si ho rozoberal) si mohol stratit tyčku vypinania alebo jej časť. ta je zložena z dlhej tyčky, guličky a krátkej tyčky. Tá mala gulička sa da ľahko stratiť( mne sa to stalo, da sa nahradiť guličkou z ložiska Pozor!! ložisko sa nerozbíja kladivom). Ak ju maš kompletnú, nastavtam taký štift s dvomi maticami( pri stlačaní spohky sa trochu hýbe).

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri