Connect with us

Problem zo zadnou brzdou

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Problem zo zadnou brzdou

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #84343
    dominikS
    Účastník (Participant)

    Zdravím..ja mam problem s nastavenim zadnej brzdy je komplet nova.. nalial som kvapalinu aj som ovzdusnil ale stale mi to nebrzdi..neviem kde je chyba,,

    #84344
    Dragon
    Účastník (Participant)

    Odvzdušnil si to správne? Funguje vôbec brzdový valec? Použil si správnu kvapalinu? Máš všetko správne zapojené?

    #84345
    dominikS
    Účastník (Participant)

    Tak kedze je ta brzda komplet nova tak dufam ze vsetko funguje teda malo by..a vsetko je zapojene tak ako ma byt..a ovzdnusil no tak tlacil som dovtedy kym nesla uz len kvapalina odtial ..zo zaciatku vzduch ale potom uz nie…

    #84346
    Dragon
    Účastník (Participant)

    Teda… malo by… 😶 Daj to skontrolovať niekomu, kto sa tomu rozumie, pretože takto je veľmi obtiažne definovať problém, keď to nevidím – prečo nevyhľadáš servis??

    Po odvzdušnení pedál tuhne? Možno je len tvoja technika odvzdušňovania nesprávna, ak to robíš prvý krát…

    #84347
    B12
    Účastník (Participant)

    Nebrzdí to ani na druhé alebo tretie zošliapnutie pedálu? Odmastil si kotúč s takým špeciálnym sprejom? Ak nemáš, skús použiť tetrachlór alebo benzínový čistič, acetón(C6000). Najlepší je sprej, lebo sa dostane aj na doštičky, ak si ich obchytal rukami …

    Odvzdušniť to môžeš aj tak, že zatlačíš pedál, nejako ho zaistíš ( priviažeš, zavesíš kladivo …) a otvoríš nádobku s kvapalinou. Odvzdušňovák neotváraš. Tak to necháš celú noc. Vzduch by mal sám odísť. To platí len v tom prípade, ak máš nádobku vyššie ako brzdový valček ( čo väčšinou tak je) a nemáš v hadičke žiadne protispády. Skús, uvidíš. Je to stará finta.

    Druhý raz napíš o akú moto ide. 👋

    #84348
    dominikS
    Účastník (Participant)

    Dragon-…ved praveze netuhne..stale tak isto ide..ano prvy krat to robim aj som menil brzdu a nejde mi to tak aspon takto si sanzim nejako pomoct ze napisem 🙂 Díky 🙂

    B12-.. ide o to vlastne ze tie platnicky sa vobec nepohnu ked sltlacis pedal..ale skusim ten pedal zavazit a tak a nadobku otvorit tam kde sa lieva kvapalina?

    #84349
    Dragon
    Účastník (Participant)

    dominikS – Stručný návod:

    1. Odvzdušňovák zatiahnutý, nádobka s kvapalinou uzavretá (kvapalina naplnená po MAX).

    2. Stláčaj pedál cca 10x a nechaj ho stlačený.

    3. Povoľ odvzdušňovák – vyfučí vzduch, alebo vytečie kvapalina a trochu povolí aj pedál – následne utiahni (nepovoľuj pedál!)

    4. Keď odvzdušňovák utiahneš, tak opäť stláčaj pedál…

    Tento ceremoniál opakuj, kým pedál nebude tuhý.

    #84350
    B12
    Účastník (Participant)

    Nemáš pripečené celé prasiatko? Keď si odskrutkoval strmeň, dal dole z držiaka a z kotúča, mal si vložiť medzi staré platničky silný skrutkovač a skrútením roztiahnuť od seba doštičky. Tak zistíš, či je prasa a valček funkčný. Je dobré to najprv roztiahnuť, lebo keď dávaš nové doštičky, tie sú hrubšie a následne nenasadíš poskladaný strmeň na kotúč.

    Je potrebné strmeň zbaviť prachu z brzdových doštičiek, odmastiť, odstrániť prípadnú hrdzu, jemne premazať klzáky na prasiatku, ak ťažko chodí. Toť vsjo! 😎

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri