Connect with us

Problémy s elektrikou VL 1500

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Problémy s elektrikou VL 1500

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #70902
    herky
    Účastník (Participant)

    Potreboval by som poradiť ohľadne elektriky na intruderi VL 1500. Pred dvoma mesiacmi som odstavil mašinu absolútne bez problémov /pracovala bez závady celý rok, žiadne problémy s ňouneboli /. Pred týždňom som sa pokúšal naštartovať, a vtedy sa to začalo. Otočením kľúčika sa rozsvietili svetlá, ale na zatlačenie štartéra len niečo cuklo, svetlá trochu pohasli a nič. Myslel som, že je to slabá batéria, ale potom som skúšal naštartovať káblami z osobného auta, ale zasa len to isté. Len občas sa trochu pohol štartér, ale len minimálne, tak že motor ani nepretočil poriadne. Skúšal som štartovať aj cez vlastnú batériu, aj bez batérie, iba cez káble. Vypadá to tak, ako keby niečo skratovalo a stiahlo elektriku pri štartovaní. Ak máte niekto skúsenosti s takýmto javom, poraďte prosím Vás, čo by to mohlo byť a ako to odstrániť.

    #70903
    yamaxx
    Účastník (Participant)

    pozri sa na ukostrenie kabla od baterky….

    #70904
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    yamaxx presne tak dosť častá porucha.

    #70905
    FaDe
    Účastník (Participant)

    Ja som mal podobnu hovadinu na Marauderi ked som ho minuly rok startoval cez zimu so slabou baterkou. Jednalo sa o to, ze sa nevratila volnobezka zo startera a tym padom ked uz sa startovalo cez kable, starter nemal dostatocne otacky (nerozbehol sa) a nevladal pretocit motorom. Zaujimave vsak bolo, ze sa mi nijako nepodarilo spravit to aby skocila naspat. Pohyboval som so zaradenou rychlostou dopredu, dozadu ale ta volnobezka bola furt vysunuta. Nakoniec cez auto s kablami s troskou plynu sa podarilo starteru s maximom stavy motor pretocit. Neviem ako to je na 15-ke ci ma tiez dekopresory ako 14-ka ale ak nema mohlo by to byt podobne ako u mna…

    #70906
    herky
    Účastník (Participant)

    yamaxx – káble som prezrel

    FaDe – Presne také príznaky som mal, aké aj ty spomínaš. Pri skúšaní z Fiata Ducato cez káble mi to

    nechcelo ani len pretočiť motor. Nahodil som ešte raz jeho vlastnú batériu na dobíjačku a po

    zapojení mi na jedno naskočila. Nechápem prečo mi to predtým ani neceklo.Prešiel som asi

    150 km a pracuje bez problémov. Díky.

    #70907
    5mrt4k
    Účastník (Participant)

    Presne takuto zavadu som mal nedavno na mojej patnastke. moto som nestartoval od vianoc a v aprili nastartovala na sup. pojazdil som asi 2 km pocas ktorych som asi 6 krat startoval. potom jazda 15 km,vypol som motor a uz nenatocil.par krat cukol starter a potom uz nic 😟 zavolal som auto (2.8TD) a kablami som natocil no problem. baterka ma 7 rokov,kupujem novu.

    na ocovej tiez VL1500LC to iste ale neslo natocit ani kablami. nieco bolo s dekompresorom.starter aj chcel tocit ale nemohol.pri zaradenej rychlosti bolo treba trochu potlacit aby sa pootocila kluka a nastartovala.od vtedy pokoj

    #70908
    BranoOHC
    Účastník (Participant)

    Treba si dat pozor aj na startovacie kable, niektore su nepouzitelne na prenos velkych prudov – obrovsky prechodovy odpor – hlavne z roznych hypermarketov.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri