Connect with us

Prognoza pocasia

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Prognoza pocasia

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #67327
    kuky
    Účastník (Participant)

    Pprognóza vývinu počasia na rok 2006, týka sa to juhozápadného Slovenska tak tu je:

    JÚN: od 4-16 júna zrážky, teploty do 20st. predpoklad pre postupné pozvoľné oteplievanie, od druhej dekády júna t.j. od 20.6. teploty do 25-27st, stále veľa zrážok, polooblačno. Celý stred júna sa predpokladá, podľa prognózy, že bude poznačený búrkami. Tretia dekáda by sa mala veľmi podobať dvom predchádzajúcim, očakáva sa výrazné ochladenie na prelome júna a júla na okolo 18-20 st. Celzia.

    JUL: začiatok júla bude teplotne podpriemerný, teploty do 20-22 st., postupné otepľovanie v druhej dekáde, kde teploty budú kulminovať a vystúpia max. do 28-30 st. Špecifikum mesiaca bude značná búrková činnosť, sprevádzaná početnými zrážkami. Prakticky od 3. do 25. júla by malo byť neustále búrkové obdobie.

    AUGUST:

    Predpoklad je, že bude teplejší ako júl, predpoklad je , že teploty na juhozápade SK sa vyšplhajú už začiatkom mesiaca nad 30 st., prudký pokles teploty sa očakáva okolo 20.8. na 20st., potom do konca mesiaca je predpoklad pre postupné otepľovanie do 28-30.st. Zrážková činnosť v auguste by už nemala byť taká mohutná, ale môže nás prekvapiť ojedinelá búrková činnosť, ktorá prinesie zníženie teploty.

    SEPTEMBER:

    By mal byť najustálenejší mesiac v tomto roku, zrážková činnosť na juhu SK sa predpokladá len v obdoví 5-6 dní, a to približne 4.9. a 5.9. a potom po 20.9. do 23.9. V prvej dekáde sa denné teploty podľa prognózy majú vyšplhať do 25-28 st.C, v druhej dekáde by nás malo prekvapiť ustálené počasie s teplotami okolo 22-24C, výrazne klesnú ranné teploty, nastane tzv. babie leto. V poslednej dekáde sa oteplí do 28st.C, narastú aj ranné teploty do 13-15st.C.

    #67328
    mirolc
    Účastník (Participant)

    No neviem ale ked necedia poriadne povedať, že aké bude počasie o týžden, tak odkial vedia, že aké bude v lete?? 😁 😁 ….Ja som optimista to viem dozaista… 🙄

    #67329
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    ja prognozujem ze 18 jula bude na slovensku vlhko 😁 /lebo priletim a setke kocky zvlhnu/ 😁 miestami prehanky a burky s aklholu v auguste nadalej vlhko a ustalenie sa burkovej cinnosti 😉 😁 😛 rock&roll 😁

    #67330
    kawamiro
    Účastník (Participant)

    kuky to mas odkial, nejaky dobry zdoj, alebo ti to povedalo tvoje koleno este k tomu tak dopredu? ?? ???

    Nemas tam nahodou nejaku na dalsi rok 🤐

    Cely tento tyzden mali byt prehanky a nejako sa nedeju. Predpoved pocasia sa predpoveda najtazsie takze si mohol napisat berte to z rezervou 😁 Ale september bol aj minuly rok celkom fajn tak sa nam presuva leto asi na neskor.

    Este napis ten zdroj 🙂

    #67331
    kuky
    Účastník (Participant)

    kawamiro to netusim,chodilo to mailom a aj ja to beriem z rezervou 😁

    #67332
    kawamiro
    Účastník (Participant)

    Jaj no to si mohol napisat ze to mocno niekto zbuchal zo sklenenej gule 🙄

    #67333
    kuky
    Účastník (Participant)

    kawamiro,ved to mas jedno aj tak takej dlhej prognoze nikto neuveri 😁 ja neverim predpovedi na zajtra a nie este na taku dlhu dobu 😁

    #67334
    senior
    Účastník (Participant)

    Viem, ako bolo včera a dnes, ale ako bude zajtra alebo o tri mesiace?? 😟

    #67335
    vyboh2
    Účastník (Participant)

    No čo sa týka ja neverým žiadnej predpovedi lebo sú to len bludy 😟

    #67336
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Ja som presvedceny, ze predpovede pocasia su na 100% VZDY pravdive. Jednoducho sa nemylia. Mylia sa iba v dnoch… 😀

    #67337
    dusik
    Účastník (Participant)

    Kua asi pojde nachystať drevo do kotla, lebo keď to takto pojde ďalej za pár rokov tu máme polárnu oblasť 🙂

    #67338
    mirolc
    Účastník (Participant)

    ja len, že aj táto 100% predpoved im zase vyšla 😁 😁

    #67339
    andoo
    Účastník (Participant)

    ja sa chcem uz lyzovat 😁 nech zasnezi trosku 😁

    #67340
    def
    Účastník (Participant)

    andoo ty mas rovno aj vstavane palice na lyzovanie 😁

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri