Connect with us

Protestna jazda

Domov Diskusné Fóra Zrazy a akcie Protestna jazda

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #79841
    rapid
    Účastník (Participant)

    [linka]

    Keďže sa nám ceny paliva dostávajú do nebetyčných výšin, myslím si, že je čas ukázať, že nám to nie je jedno.

    Preto robíme protest, ako sme robili pri zvýšení maximálky na diaľniciach. Podporte nás, čím viac motoriek, tým lepšie. Povedzte o tejto akcii všetkým, čo majú motorku.

    Zraz je v stredu 16. 7. 2008 o 17.00 na parkovisku pri Tesco v Petržalke, odtiaľ sa pôjde na námestie SNP. Mali by tam byť všetky televízie a médiá, nejakí poslanci a v zásade sa zabavíme 🙂

    Toto je prvá akcia, kde ukážeme, že hlavu neskloníme, takže zatiaľ pokojná. Potom sa budeme ďalej spájať s kamionistami a podobne a to už také pokojné nebude. Príďte, aspoň si spravíme nácvik Mikulášskej jazdy 🙂

    Ak nám viete pomôcť s transparentami (nejaká hromadná výroba), bolo by to fajn. Ak si spravíte vlastné transparenty, ešte lepšie, k dispozícii bude auto, ktoré ich na miesto konania privezie. Ak máte možnosť pridať túto akciu kamkoľvek na internet, kde to má zmysel, spravte to, nech je nás veľa a nech je nás počuť.

    Pridané dňa: Dnes Autor: igel

    dufam ze nevadi ze som to sem skopiroval

    #79842
    bubo
    Účastník (Participant)

    Kamionistov a vodičov v takýchto protestoch chápem. Ale motorka je koníček – luxus. Keby Ti slúžila na zarábanie peňazí nepoviem nič. Kto si môže dovoliť kúpiť motorku, musí mať aj na benzín. 👋

    #79843
    rapid
    Účastník (Participant)

    Ja by som rad chodil na moto do prace 😉

    #79844
    yagiza
    Účastník (Participant)

    Ako chcete zabranit tomu ze cena za barrel ropy na svetovom trhu stupa? 😕

    #79845
    bubo
    Účastník (Participant)

    rapid ja svoju zo 70% využívam na služobné jazdy. Ale aj tak protestovať nepôjdem. 😟 Miesto toho radšej porozmýšľam ako lepšie zarobiť, aby ma cena benínu nemusela trápiť. 🙂

    #79846
    mirolc
    Účastník (Participant)

    Vo Fancuzsku sa už davno štrajkuje, že nafta stoji 44Sk u nas stoji 45 a všetko je v poriadku a pri tom zarabaju o máličko viac ako my. Nič sa tým štrajkom nevyrieši ale aspon budete v TV a potom aj 👋 . A arabský šejkovia si postavia novú zjazdovku v pušti potom si odskočia na palmový ostrov čo si dali postaviť v mori a samozrejme na novom Bentley alebo Ferrari podla momentalnej nálady a Abravovič možno raz kúpi aj Slovan 😀 😉 a všetci budu spokojný

    #79847
    Matooo
    Účastník (Participant)

    Ja pridem strajkovat 😎

    #79848
    MartineR
    Účastník (Participant)

    yagiza myslim, ze nejde az tak o cenu ropy na svetovych trhoch ale o prestrelenu vysku spotrebnej dane na pohonne hmoty, ktoru urcuje vlada …

    #79849
    klasik
    Účastník (Participant)

    MartineR doplním ťa, pretože s tebou súhlasím, – ….vláda ktorá to sama navrhovala a vyčítala predchádzajúcej vláde keď ešte nebola vo vláde…. no a teraz tomu nerozumiem ani sám jak som to zHovadil,

    – politika na motocykli…. kam sa ten svet rúti?

    #79850
    charym
    Účastník (Participant)

    Je to ako z cigaretami stale idu hore a ktomu aj skodia zdravia ale aj tak sa fajci a ten kto chce fajcit si ich kupi tak ci tak ,takze aj ked bude benzin stale drahsi budeme jazdit stale

    suhlas z Bubo kto ma na moto musi mat aj na benzin

    #79851
    italofighter
    Účastník (Participant)

    klasik no myslim ze pravdu vravis tento tyzden dokonca vyhlasenia toho nasho skveleho pana premiera davali aj v exprese ze co pred dvoma rokmi v opozicii vykrikoval a zrazu to uz nie je pravda kazdy kto sa v tomto state dostal k moci a do vlady zrazu zabudol na svoje sluby naco je taka vlada ked je orientovana proti narodu a hrabe len pre seba …. sakra zasa sama politika… ale aj tak mi to neda zrusme vladu ved aj tak sme bananova republika

    #79852
    yagiza
    Účastník (Participant)

    MartineR ide hlavne o cenu ropy. minuly rok bol barel za 60 dolarov, minuly tyzden bola cena uz 140dolarov a caka sa ze pojde az na 170. myslim ze kazda vlada ma stanovene pevne kolko dostane za liter, jedine co sa myslim pohybuje je DPH. cim viacej ide benzin hore, tym viacej dph vlada dostane. v anglicku je myslim 30% pevna dan plus 17,5% dph, takze statu pripada takmer polovica ceny za liter. co so sucasnej ceny 118penci za liter nie je zle 😁

    Inak moja letenka co stala 1000 libier uz stoji 1400. slak to traf ☹️

    #79853
    yagiza
    Účastník (Participant)

    Este som zabudla dodat: spekulanti tvrdia ze cena za ropu pojde ku koncu roku na dol. tak setrite kilometre, vozit sa budete v decembri 😉

    #79854
    bacaono
    Účastník (Participant)

    yagiza aku mal hodnotu dolar minuly rok a aku mal minuly tyzden? Ved aj ten sejk zistil ze za 60 dolacov si uz skoro nic nekupi.

    Tymto neobhajujem vladu, lebo spotrebna dan je nehorazne vysoka. ☹️

    Uz by mohli konecne vyvozcovia ropy pochopit, ze dolar je len pokresleny papier bez realnej hodnoty a prejst na krytu menu. To by len amici uvideli ako sa tazko zije! 🙂

    #79855
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Presne ako pise yagiza. Preco by mal stat nieco robit s palivami, ked cim je vacsia cena, tym ma plnsiu kasu? Globalnu ekonomiku a hlavne petrodolare neovplyvnime.

    Kto si to nakoniec odskace? Spotrebitel. Kazdy z nas chce, aby mal plne regale tovaru. Kto ho tam dovezie? Auta. Tie idu na palivo a ked pojde neunosne hore, budu zdrazovat a tym padom sa cena zvysenej PHM premietne aj do ceny tovarov na pulte. Alebo nech radsej nevozia a budu prazdne regale?

    Nie, dopyt bude stale, zeleznica to nedokaze, lietadlo tiez nie a prepravu z domu do domu zabezpeci jedine auto.

    Takze, ci ste prekvapeni, ci nie, vsetko pojde hore a nie kvoli prichodu eura, ale kvoli globalnej ekonomike. Co myslite, ak nahodou od 01.01.2009 nabehne v SR mytne kto ho bude znasat? Konecny spotrebitel.

    Skuste porozmyslat, aky dovod by mohla mat vlada, aby znizila spotrebne dane na PHM? Ak by ich aj znizila, myslite ze predajci to tiez znizia? Neverim. Preco by nezarobili ak mozu.

    Okrem toho perla na zaver. Kazdy stat musi mat rezervu PHM myslim ze u nas su to 3 mesiace je spotreby. Preco sa zdrazuje okamzite, ale na pokles sa tak promptne nereaguje? Este aj na tomto sa zaraba.

    …a Bubo ma velku pravdu – motorka je LUXUS!

    zijem si v hnusnom LUXUSE 🙂

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri