Connect with us

Pružná lamela

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Pružná lamela

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65837
    Blood
    Účastník (Participant)

    Zdar lidi 🙂

    Mam taký malý problém s mojou „novou“ láskou.Kúpil som si jawku 350 typ 640,ale s motorom 638. Problém týchto motorov je spojka 😟 Ako som už zistil,tak sa to dá odstránniť 3 spôsobmi:

    1.kúpiť nový o-kružok-ale to je len dočasné riešenie(tak 500 km)

    2.dať tam spojku zo 634-ale stratím časť Nm a teda aj asi 2 KW

    3.zohnať si pružnú lamelu spojky-nestratím Nm ani KW a vydrží zarovno motorom

    Problém je v tom,že ju nikde nemožem zohnať,mam aj objednavkové čislo,ale nikoho kto by vedel kde ju objednať 😟

    Prosím poradte mi nejaký e-shop(mam to všade k*revsky ďaleko) alebo v krajnom prípade nejaký klasický shop.

    Diky moc

    #65838
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Skusal si Senec:

    [linka]

    #65839
    mirec
    Účastník (Participant)

    Zdravím.chcem sa iba opýtať či tá rada pomohla.mam presne ten istý problem.Tiež mám 640ku a ta spojka je otras.Spravia mi tam spojku? a za kolko? Dakujem

    #65840
    Blood
    Účastník (Participant)

    Oni sú len pedajňa,teda aspoň si to tak myslim. Ale vymena nie je nič svetaborneho 😁 Vyjde ťa to 250 SK ak si ju obkednáš na dobierku a 150 SK ak si pre ňu prideš. Dosť to pomáha,ale mal som tam dať aj o-kružok nový,lebo to ešte neni celkom idealne,ale mne sa to už rozoberať nechce,tak musi jawka počkať do zimy 😁 😁 😁

    #65841
    Kmotr
    Účastník (Participant)

    Pokial viem, tak 640-ka ma sice 638-kovy motor, novsi ani nie je, ale spojka bola prave pre nedostatky 639-kovej prevzata zo starej 634-ky. Toto sa ale tyka iba masin po urcitom roku vyroby, presne ti nepoviem, len tolko ze urcite po roku 2000 vratane. Cize si najprv pozri presne datum vyroby. Ak to nebude ono, tak skus este popytat chalanov na http://www.jawamania.cz, to su maniaci okolo jawiek.

    #65842
    Blood
    Účastník (Participant)

    Na www jawamania.cz už nenajdeš asi nič,pretože ten server smeruje k zaniku. Lepší je http://www.jawamania.info.

    #65843
    mirec
    Účastník (Participant)

    Dik za radu.ja si dam teda i O kružok nechto slape.sak co by som mojej jawke nedoprial 😁 Inak ja ked som si pozeral ich stránku tak sa mi zdá že tam mali aj opravy.ja som zatial amater a predstava ze ju nedam uz do kopy .. brr.ani pomysliet nechcem. tak dik

    #65844
    Blood
    Účastník (Participant)

    No ako chceš,ale vymena lemely a o kruzka nie je žiadna veda. Mal by si to v pohode zvladnut,veď na jawkach nie je nič také zložité čo by nezvladol priemerne technicky nadaný človek 🙂

    #65845
    klinec
    Účastník (Participant)

    normalne staci ked vymenis lamelu? nemusi byt aj spojkovy kos novy? 🙄

    #65846
    Blood
    Účastník (Participant)

    Ak ten spojkový kôš nie je zničený,tak ho meniť nemusíš. No a ak ho už meniť budeš,tak to možeš zrovna vymeniť spojku za 634 a maš to istejsie,len o pár stoviek drahšie.

    #65847
    klinec
    Účastník (Participant)

    ved si pisal, ze stratis par nm, asi 2 kW. 😕

    #65848
    Blood
    Účastník (Participant)

    No to som sa dosť mylil,rozpraval som sa s jednym „profikom“ a ten mi potvrdil,že ubytok vykonu sice je,ale je tak malý,že si ho nevšimneš. No a naviac je spojka zo 634 znovu na 640,ale až na tych novších,resp. „najnovších“. Pozri si http://www.jawamania.info tam sa to rozoberalo už asi 1000 krát.Stači len použiť vyhladávač.

    #65849
    Centauro
    Účastník (Participant)

    Mam v kovosrote fungel novu lamelu z liazky, nechce niekto??

    #65850
    kalupko
    Účastník (Participant)

    caves…tak s pruznou lamelou mam skusenosti…. nikde som ju nezohnal, takze som ju vyrabal na kolene. Ide o to, ze pruzna lamela je ta posledna kovova, ktora dolieha na ten tanier s velkym Okruzkom. Zuby su na nej trosicku ohnute smerom k tomu Okruzku a tm padom to pruzi. Takze moja rada znie, daj si namahu a opatrne, rovnomerne povyhynaj vsetky zuby kombinackami, alebo Blitzkami tak o milimetrik, to bohate staci a vyhnutymi zubami to zaloz smerom dovnutra. Mne to fungovalo k spokojnosti, potom som nemal absolutne ziadny problem.

    #65851
    Blood
    Účastník (Participant)

    Kalupko,aj tak sa da,ak si velmi šikovný 😉 Ale ja som dosť lavý,tak by som radšej obetoval tých 150 SK. No a majú ju v motocentre v Senci(odkaz je vyššie).

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri